PDA

Zobacz pełną wersję : Fotowoltaika pow.6.5kw



fred123
13-05-2022, 10:37
Przede wszystkim chciał bym się przywitać a więc cześć:yes:.
Mam pytanie odnośnie przepisów mówiących o tym że instalacje fotowoltaiczne po wyżej 6.5kw trzeba zgłaszać do straży pożarnej,specjalne zabezpieczenia itd.Jak to się ma do instalacji na mikroinverterach?Jak każdy wie inwertery montuje się tuż przy panelach i w przewodach nie ma nigdzie napięci DC. Gdzie można uzyskać jakieś informacje,może ktoś ma podobnie,proszę o jakieś informacje.
Dodam jeszcze że mam instalacje mieszaną-rozproszoną,chciałbym zwiększyć ponad wspomniane 6.5kw.
1: 3,5kw mikroinwertery
2: 3kw zwykły inwerter na innym dachu(dwie powierzchnie)

klaudiusz_x
13-05-2022, 16:08
To zgłoszenie. Generalnie ZE tego nie wymaga, więc można teoretycznie się bez tego obejść. Jeśli coś się wydarzy niepożądanego np pożar,, to będą kłopoty, bo przepis wymaga i ma być.

fred123
14-05-2022, 09:43
Wygląda na to że nie zrozumiałeś pytania i zagadnienia,piszesz aby pisać.Za takie mądrości to ja ci dziękuję.Może chodzi o nabijanie postów?--nie wiem--:sick:

stos
14-05-2022, 10:51
Przede wszystkim chciał bym się przywitać a więc cześć:yes:.
Mam pytanie odnośnie przepisów mówiących o tym że instalacje fotowoltaiczne po wyżej 6.5kw trzeba zgłaszać do straży pożarnej,specjalne zabezpieczenia itd.Jak to się ma do instalacji na mikroinverterach?Jak każdy wie inwertery montuje się tuż przy panelach i w przewodach nie ma nigdzie napięci DC. Gdzie można uzyskać jakieś informacje,może ktoś ma podobnie,proszę o jakieś informacje.
Dodam jeszcze że mam instalacje mieszaną-rozproszoną,chciałbym zwiększyć ponad wspomniane 6.5kw.
1: 3,5kw mikroinwertery
2: 3kw zwykły inwerter na innym dachu(dwie powierzchnie)

Wujka Googla pytałeś?
Z zapisami prawa się nie dyskutuje.
Jeśli w prawie nie różnicuje się pomiędzy mikro a zwykłym inwerterem to zgłaszać do PSP trzeba wszystkie instalacje powyżej 6.5kWp.

https://www.gov.pl/web/kppsp-lancut/zgloszenie-instalacji-fotowoltaicznej-o-mocy-powyzej-65-kw

klaudiusz_x
14-05-2022, 11:25
Wygląda na to że nie zrozumiałeś pytania i zagadnienia,piszesz aby pisać.Za takie mądrości to ja ci dziękuję.Może chodzi o nabijanie postów?--nie wiem--:sick:

To po co pytasz, skoro wiesz lepiej?
Odpowiedziałem jasno, że ma być zgłoszenie. Dodałem także, że ZE tego nie wymaga. Masz jakiś problem ze zrozumieniem tekstu?

fred123
14-05-2022, 13:13
Wujka Googla pytałeś?
Z zapisami prawa się nie dyskutuje.
Jeśli w prawie nie różnicuje się pomiędzy mikro a zwykłym inwerterem to zgłaszać do PSP trzeba wszystkie instalacje powyżej 6.5kWp.

https://www.gov.pl/web/kppsp-lancut/zgloszenie-instalacji-fotowoltaicznej-o-mocy-powyzej-65-kw

Dzięki,można zamykać.