PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja projektu



zielu31
15-06-2022, 15:50
Witam,

Prosiłbym o pomoc albo wytłumaczenie.

Planuje zakup gotowego projektu i moje pytanie brzmi czy muszę robić adaptacje tego projektu która kosztuje od 3 tys zł w górę czy wystarczy tylko zrobić plan zagospodarowania terenu, jeśli w projekcie nie będszie dużych zmian, mniejsze większe tylko otowry okienne. Dziękuję za odpowiedź.

Kaizen
15-06-2022, 17:49
Masz mieć projekt pod którym podpisze się projektant. Co wchodzi w skład projektu definiuje Rozporządzenie w sprawie zawartości projektu budowlanego. Pod całością musi się ktoś podpisać. I to podpisuje projektant dokonujący adaptacji.

CityMatic
15-06-2022, 18:04
.....czy muszę robić adaptacje tego projektu
Tak jest to konieczne i niezbędne. Będą również z tego korzystać branżyści - Ci co podłączą wodę, prąd i gaz oraz co wykonają kanalizację.

Elfir
15-06-2022, 22:50
Witam,

Prosiłbym o pomoc albo wytłumaczenie.



to, co kupujesz nie jest projektem. Jest rysunkiem domu na papierze. Aby z tego był projekt, musi mieć podpis architekta, który stwierdzi, ze można to bezpiecznie postawić i weźmie za to odpowiedzialność.

zielu31
16-06-2022, 10:36
Super, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Słyszałem różne opinie na ten temat i różne koszta z tym związane, dlatego nie wiedziałem jak to do końca jest z tą adaptacją.

Kaizen
16-06-2022, 10:58
Jeszcze jedno. Najlepiej do adaptacji weź lokalnego projektanta który ma przetarte ścieżki i zna urzędników i umów się, ze płatne po otrzymaniu PnB i to niech on się kopie z urzędnikami, jak coś trzeba uzupełnić (u mnie np. nie doprecyzował koloru dachu - a MPZP ograniczał wybór i jakby to szło oficjalnym trybem, to by pewnie trochę trwało a tak podjechał i uzupełnił).

Tigerin1982
17-03-2023, 19:58
Witam, mam pytanie jak można podnieść wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej (gzymsu, okapu). Projekt pokazuje 2,79 a mam w warunkach zabudowy min 3m

Elfir
17-03-2023, 20:27
Witam, mam pytanie jak można podnieść wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej (gzymsu, okapu). Projekt pokazuje 2,79 a mam w warunkach zabudowy min 3m

przeprojektować dom np. podnieść wysokość kondygnacji