PDA

Zobacz pełną wersję : Satel Integra - INT-GSM LTE czy ETHM-1 Plus



Robinson74
26-06-2022, 21:24
Poproszę o za i przeciw.
Powiadomienia na telefon czy przez e-mail?

Lukasz11
27-06-2022, 12:15
Gdzies bylo w internecie.
Powiadomienia CLIP na telefon. Jako najbardziej niezawodne.
Wiadomosci email, sms lub push ze wzgledu na ich priorytety przesylania w sieci moga nie dojsc lub dojsc z opoznieniem.

Sam juz musisz zdecydowac, czy potrzebujesz az takiej niezawodnosci. Ja wybralem wylacznie ethm-1 plus.

domsat
28-06-2022, 22:31
Pytasz się jako wykonawca czy inwestor ?

Robinson74
29-06-2022, 09:03
Pytam jako inwestor.

CityMatic
29-06-2022, 10:07
Poproszę o za i przeciw.
Powiadomienia na telefon czy przez e-mail?

INT-GSM LTE


współpraca z centralami INTEGRA i INTEGRA Plus (w wersji 1.19 lub wyższej)
obsługa dwóch kart SIM
możliwość sprawdzenia stanu konta pre-paid
synchronizacja czasu z serwera NTP lub sieci komórkowej
powiadamianie: SMS, CLIP, PUSH, e-mail (INTEGRA Plus)
zdalne sterowanie: SMS, CLIP, aplikacja mobilna
monitoring: dane komórkowe (TCP/UDP), wiadomości SMS
możliwość współpracy z modułem ethernetowym ETHM-1 Plus (w wersji 2.07 lub wyższej):Dual Path Reporting, zgodny z EN 50136
zapasowy tor łączności

możliwość korzystania z usługi zestawiania połączeń SATEL
obsługa systemu z aplikacji mobilnej INTEGRA CONTROLAndroid (w wersji 4.2.7 lub wyższej)
iOS (w wersji 5.0 lub wyższej)

programowanie central za pomocą DLOADX (w wersji 1.19.004 lub wyższej) - połączenie zdalne
sterowanie systemem alarmowym przy użyciu GUARDX - połączenie zdalne
współpraca z systemem INTEGRUM (integracja wielu systemów alarmowych bazujących na centralach INTEGRA i INTEGRA Plus)
zdalna aktualizacja oprogramowania modułu przez UpServ


Napisałem Ci to co jest w instrukcji ale z tego co zaznaczone będziesz korzystał więc wybór jest jak dla mnie oczywisty. Zresztą korzystam z niego od lat.

Robinson74
29-06-2022, 10:16
Czyli INT-GSM LTE wysyła także powiadomienia na e-mail, a nie tylko SMS?

CityMatic
29-06-2022, 14:14
Czyli INT-GSM LTE wysyła także powiadomienia na e-mail, a nie tylko SMS?

Tak ale tylko współpracując z centralami Integra z Plus- em (sam korzystam z Integra 128 plus)
Ogólnie traktować to należy opcjonalnie - konfiguracja dwóch adresów pocztowych, dodatkowo serwerów GSM, Satela i programu pocztowego telefonu/komputera może być kłopotliwe a niekiedy może być zbyt długie. Co zostało wcześniej wspomniane.
Funkcja Clip i aplikacja Integra Control działają błyskawicznie więc nie wiem co chcesz przesyłać tą drogą? To tak jakby porównać telegram i sms.
Ale Tak jest możliwość ustawienia adresu i tego typu komunikacji.:yes:
459856

Robinson74
29-06-2022, 14:28
Dzięki.
A propos, jaki to model manipulatora?

I jeszcze jedno.
Mój instalator od elektryki, który zajmuje się tez alarmami, uważa, że te powiadomienia GSM bywają czasem blokowane przez sieci, gdyż zasadniczo dostawca powinien wiedzieć, że dana karta SIM wykorzystywana jest właśnie do alarmu.

Czyli z 64 PLUS funkcja powiadomienia na maila też powinna działać przez INT-GSM LTE?

CityMatic
29-06-2022, 14:50
Dzięki.
A propos, jaki to model manipulatora?
Satel INT -TSI W 7"

I jeszcze jedno.Mój instalator od elektryki, który zajmuje się tez alarmami, uważa, że te powiadomienia GSM bywają czasem blokowane przez sieci, gdyż zasadniczo dostawca powinien wiedzieć, że dana karta SIM wykorzystywana jest właśnie do alarmu.
Jakoś w 5 kartach które działają od wielu lat nikt tego nie zablokował - więc nie widzę problemu karta aktywowana raz w roku.


Czyli z 64 PLUS funkcja powiadomienia na maila też powinna działać przez INT-GSM LTE?
Tak

Robinson74
29-06-2022, 15:25
INT -TSI W 7"
Żadnych problemów z nim?
Masz go też połączonego skrętką?

CityMatic
29-06-2022, 16:56
INT -TSI W 7"
Żadnych problemów z nim?
Masz go też połączonego skrętką?

Nie mam żadnych problemów....jak dotąd. Są aktualizacje więc nie ma kłopotu być może początki były trudne a i programowanie kłopotliwe. Z biegiem czasu dopracowano i oprogramowanie i moduł interfejsu
.
Tak instalacja wykonana jest skrętką.

domsat
29-06-2022, 21:50
Rozsądni i majętni inwestorzy mają oba moduły. Oczywiście zaraz ktoś napisze o 2 kołach zapasowych w aucie, nie to tak nie działa. Oba moduły pracują równolegle i się uzupełniają. Dla 100 % pewności zadziałania ETHM to sieć LAN powinna mieć zasilanie awaryjne.= UPS.

CityMatic
29-06-2022, 22:07
Rozsądni i majętni inwestorzy mają oba moduły. Oczywiście zaraz ktoś napisze o 2 kołach zapasowych w aucie, nie to tak nie działa. Oba moduły pracują równolegle i się uzupełniają. Dla 100 % pewności zadziałania ETHM to sieć LAN powinna mieć zasilanie awaryjne.= UPS.

Można i tak, zależy co się zabezpiecza i jak można zakłócić powiadamianie. Kabel to dobre rozwiązanie.

Owczar
30-06-2022, 21:18
Z drugiej strony Ethm plus daje możliwość Integracji z HA, a tam możesz sobie zrobić powiadomienia jakie sobie wymarzysz :)
Whatsapp, push w aplikacji, e-mail itp. SMS jak się uprzesz też ustawisz.
Ale hipotetycznie. Jesteś na wakacjach - w nocy przyjdzie SMS, przeczytasz go?

Zresztą czy samo powiadomienie jest aż tak istotne? Tak czy inaczej większość łączy alarm z agencją ochrony, a tam powiadomienia to już osobny mechanizm.

Robinson74
03-07-2022, 09:46
Z drugiej strony Ethm plus daje możliwość Integracji z HA, a tam możesz sobie zrobić powiadomienia jakie sobie wymarzysz :)

Co to jest HA?

donvitobandito
03-07-2022, 10:06
Jedno i drugie razem.
To już zresztą powoli standard.

domsat
03-07-2022, 19:05
HA = Home Assistant. Przed zadaniem pytania spróbuj sam znaleźć info w Internecie - przez Google np https://hejdom.pl/

Robinson74
22-07-2022, 13:14
To jeszcze jedno pytanie, skoro INT-GSM LTE przy współpracy z Integrą Plus może także wysyłać maile.
Otóż czy te maile muszą iść przez sieć komórkową z karty SIM, która siedzi w INT-GSM LTE czy mogą iść przez internet, który będę miał z innego źródła?

CityMatic
22-07-2022, 13:30
A w jaki sposób połączy się int? z tą "inną siecią"?

Robinson74
22-07-2022, 13:40
OK. Czyli pytanie retoryczne. Do tego musiałbym mieć ETHM-1 Plus.