PDA

Zobacz pełną wersję : Folia Dachowa Marma



mmarysia
15-06-2005, 08:28
Pytanie do użytkowników czy maja jakieś zastrzeżenia do tego produktu. Do tej pory wybór mielismy pomiedzy Dorkenem delta Vent a Corotopem (teraz juz nie pamietam jakim) . Nagle pojawiła sie kolejna propozycja dostawcy który jako alternatywe zaproponował właśnie trójwarstową folię Dachową firmy Marma - mam próbke wyglada ok, parametry też ok- ale jak sie sprawdza w praktyce?? Bardzo dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam - ale gorąc, co?? :lol:

toldi
15-06-2005, 09:07
Witam.
Myślę że to świetny wyrób i nie trzeba go reklamować, wiem bo jestem przy produkcji tej membrany, polecam.

Cypek
15-06-2005, 09:15
Dobre :)

miwol
15-06-2005, 10:00
Powiało optymizmem wytwórcy :D :o :D :o

mmarysia
15-06-2005, 10:01
:lol: :lol: :lol: - wielkie dzięki- ale prosba jest do użytkowników - wam w sensie firmie- pewnie te informacje również przydadzą :wink:

toldi
15-06-2005, 12:15
Jestem tylko pracownikiem to nie jest moja firma, ale myślę nad swoim domkiem małym drewnianym, także niedługo będe mógł się przekonać jako użytkownik.
Pozdrawiam.

Przemysław Dobraniecki
15-06-2005, 14:23
Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany polecamy dla budownictwa drewnianego folie <paroizolacja i wiatroizolacja> i membrany firmy Proctor.

www.proctor.com.pl

mmarysia
15-06-2005, 14:27
Kochani - bardzo proszę czytajcie tytuły i intencje zadających pytanie. Nie dotyczyło ono tego kto co poleca - tylko jakie doswiadczenia z membraną Marma mają ci ktorzy juz na nią sie zdecydowali. Nie zakładałam kolejnego wątku zeby powielać to co już zostało napisane kilka razy- szukałam konkretnej odpowiedzi której nie znalazłam zapoznając sie z wcześniejszymi wypowiedziami. Dlatego Użytkownicy Dachowej - bardzo proszę o głos - a pozostalym bardzo dziękuje ale są inne wątki :)

Przemysław Dobraniecki
15-06-2005, 14:38
MMARYSIA - Wysyłam info na priva

jajmar
15-06-2005, 17:43
MMARYSIA - Wysyłam info na priva
Dlaczego na priv?
Prosze o opinie na forum b tez jestem zainteresowany foliami dachowymi.

KAS01
15-06-2005, 20:53
I ja rowniez! :) Bo wlasnie taka mam zamiar polozyc.

mmarysia
16-06-2005, 08:01
Zdecydowaliśmy sie na ta folię - przyjechała na budowę - pierwszy pas położony- ja cała zestresowana czy zda egzamin - pytam mojego majstra co oniej sądzi - bo to on cały czas mnie molestowal że folia musowo najlepsza i zeby nie oszczędzac bo potem to do niego są pretensje ze dach przecieka zamiast wziać poprawke na kiepski material ( a majster uwierzcie mi bardzo rzetelny człowie) itp. - ja oczywiscie chciałam dobrą ale niekoniecznie Tyveka za ponad 7 PLN- wracając to wątku- zdecydowaliśmy sie na tą Dachową - teraz już nie pamietam ceny ale coś kole 4,5 brutto - i pytam majstra co myśli o tej folii - a ten że SUPER - i że z taką dobrą dawno nie robił :lol: Twierdzi, ze gruba, wytrzymała i że wogóle gites. Wczoraj zaczął padać deszcz jak byłam na budowie - jeszcze nie ulewa - ale duze porządne krople - wszystko splywało z tej folii jak po kaczce - czas oczywiscie zweryfikuje ten wybór - ale początki są dobre.

miwol
16-06-2005, 08:10
mmarysia, możesz podać namiary na hurtownię, w której Marmę kupowałaś - jestem na etapie wyboru membrany, mierzę w Tyvek-a Solid ale zobaczę jeszczę tę Twoją. Niestety nie każda hurtownia ma ją w ofercie :-?

mmarysia
16-06-2005, 08:17
To Vigma-Berg w Wysokiej - rozmawiaj z p. Wojtkiem Majchrem 0509 023 515 - on nam odradził Tyveka - nie ze zły- absolutnie- powierdził ze bardzo dobry - ale przekonywał nas że inne dobre trójwarstwowe spełnią znakomicie swoje zadanie a zapłacimy nieco mniej - stąd wybór. Daj znać na co ty ostatecznie si ezdecydowałęś - czy cie Wojtek prezekona czy jednak zdecydujesz sie na Tyvek- gydby nie to ze muszę sie liczyc z wydatkami- pewnie tez brałabym wsysztko z najwyzszej półki. Pozdrawiam

mmarysia
16-06-2005, 08:18
Upsss- miało pójść na priva. :oops:

zbys
16-06-2005, 11:01
Mam położoną Marmę z zeszłego roku z końca wakacji , teraz jest dachówka i nie mam żadnych uwag do niej. Pzry okazji jesli kupujecie jakoąkolwiek folie dachowa i ma ona takie plamki białawe -jasniejsze to sie tym nie przejmujcie to nie jest "przyszła" dziura a ułozenie włókien tej folii .Dostałem kiedyś taką fajna odp na ten temat ale musiałbym to głęboko poszukac.

Mateusz Danielski
16-06-2005, 13:57
jeśli chodzi o membrany firmy PROCTOR to poprawny adres strony to

www.proctor.pl

mmarysia
06-07-2005, 14:37
zaczynałam ten wątek nie wiedząc czy zdecydować sie na wymienioną w temacie folie - ostatecznie wzięłam ją - dzisiaj mijają 3 tygodnie od kiedy leży na dachu bez dachówki - no dachówkę kładą od kliku dni ale jeszcze dużo wolnej przestrzeni- z uporem maniaka dopytuje majstra jak folia - sama oglądam bo deszcze ostatnio intensywne - jak słońce to sahara ale jak deszcz to już prawie oberwanie chmury - a moja folia nie przepusciła ani kropelki- wytrzymała, gruba i suchutka- majster cały zachwycony bo cieszy sie ze nie bedzie mial reklamacji na cieknący dach- twierdzi ze dawno takiej dobrej nie widział - więc po prostu dla zagubionych - podpowiadam ze ta folia to bedzie dobry wybór.Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc

odaro
28-04-2007, 20:28
zaczynałam ten wątek nie wiedząc czy zdecydować sie na wymienioną w temacie folie - ostatecznie wzięłam ją - dzisiaj mijają 3 tygodnie od kiedy leży na dachu bez dachówki - no dachówkę kładą od kliku dni ale jeszcze dużo wolnej przestrzeni- z uporem maniaka dopytuje majstra jak folia - sama oglądam bo deszcze ostatnio intensywne - jak słońce to sahara ale jak deszcz to już prawie oberwanie chmury - a moja folia nie przepusciła ani kropelki- wytrzymała, gruba i suchutka- majster cały zachwycony bo cieszy sie ze nie bedzie mial reklamacji na cieknący dach- twierdzi ze dawno takiej dobrej nie widział - więc po prostu dla zagubionych - podpowiadam ze ta folia to bedzie dobry wybór.Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc


Ciekawy jestem jak folia się sprawdziła dalej w sumie to minęło juz 2 lata.

Ja dzisiaj na Targach Budowlanych pierwszy raz widziałem folie Marma.

Rozmawiałem z doradcą technicznym firmy i wiele bardzo pożytecznych rzeczy sie od od niego dowiedziałem.

Wcale nie był przeciwnikiem deskowania dachu w wręcz przeciwnie powiedział mi jak należy zrobić wentylację w przypadku deskowania.

Muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem profesjonalizmu tego Pana.

MAREK&KASIA
19-06-2007, 23:02
podciągam wątek - jak się ta folia sprawuje?
Pozdr
M

sebo8877
20-06-2007, 07:46
U mnie pod blachodachówka leży 1,5 roku u sąsiada 3 lata (w obu przupadkach nieprzykryta ociepleniem) ja będę ocieplał na jesieni.

Problemów rzadnych nie zauważono. Mocna i trwała

sebo8877

cbartek
06-07-2007, 13:53
Ja też zastanawiałem się nad marmą. Teraz myśle doszedł jeszczei Dorken za 9zl/m2 lub Tyvek za około 5.5zl/m2 (na allegro za ok 3.8zl/m przy zakupie min 225m2) . Podobno ten dorken to inna generacja tylko czy jest sens płacić prawie drugie tyle? I co tu wybrać?
Pozdrawiam

duken
14-10-2013, 20:46
Użytkownicy Membramy Dachowej firmy Marma poproszę o wypowiedzi jak się ona wygląda po kilku latach.

Czy ktoś miał z nią problemy, reklamacje (sposób ich załatwienia) itp.

Ana.
23-12-2013, 13:03
Podciągam pytanie , czy polecacie tą folię?

28-08-2015, 10:20
duży wybór membran dachowych znajdziesz w sklepie www.taniafoliabudowlana.pl

28-08-2015, 10:23
jesteś przy produkcji to powiedz w jakiej technologi ją zgrzewacie i jakiego filmu używacie? to wyjaśni nam co tak na prawdę produkujesz

28-08-2015, 10:24
Witam.
Myślę że to świetny wyrób i nie trzeba go reklamować, wiem bo jestem przy produkcji tej membrany, polecam.

jesteś przy produkcji to powiedz w jakiej technologi ją zgrzewacie i jakiego filmu używacie? to wyjaśni nam co tak na prawdę produkujesz