PDA

Zobacz pełną wersję : Inteligentny dom dla niepełnosprawnych - drzwi i okna



Ravn79
18-07-2022, 15:03
Dzień dobry,

Piszę artykuł o rozwiązaniach smart home dla osób niepełnosprawnych. Aktualnie szukam informacji o drzwiach i oknach smart, które można otwierać poprzez aplikację.

Na razie znalazłem informacje o rozsuwanych drzwiach tarasowych, a do drzwi jednoskrzydłowych tylko tyle, że istnieją siłowniki elektryczne, do których, jak sądzę, trzeba by zainstalować przełącznik WiFi, w tym może jakiś podtynkowy przełącznik bistabilny.

Czy ktoś miałby może jakąś większą wiedzę w tym temacie i mógłby mnie poprawić lub coś dodać?

I może ktoś wie, czy można kupić elektrycznie otwierane okna elewacyjne? Sam widzę w Internecie głównie dachowe, czyli montowane na skos (nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w ich otwieraniu chyba może brać udział grawitacja?

Pozdrawiam
R.

Ratpaw
18-07-2022, 15:20
Coś czuję, ze zaraz się dowiemy kto sprzedaje albo montuje takie super rozwiązania dla niepełnosprawnych :)

Ravn79
18-07-2022, 16:29
A jeśli nie przedstawię żadnej informacji w ogóle, to co powiesz? Mogę nawet przesłać Ci link, gdy już skończę.

W każdym razie, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź na temat.

Ratpaw
18-07-2022, 17:28
A jeśli wywiąże się z Twojego pytania merytoryczna dyskusja, to zwracam honor.

mmmarcinnn
23-07-2022, 15:32
Elektrycznie rozsuwanego HS-a można kupić w każdym większym sklepie z oknami. Koszt szacunkowy - 2x tyle co zwykły HS.
Okien elewacyjnych elektrycznych nie widziałem

Ravn79
23-07-2022, 15:44
A czy w ogóle istnieją okna z zawiasami montowanymi w połowie wysokości? Trudno mi znaleźć, ale może do takiego dałoby się zamontować siłownik.

jajmar
24-07-2022, 00:25
Są systemy które otwierają okna, może nie sa dedykowane jako okna "dla niepełnosprawnych" ale są firmy które mają np siłowniki do okien do oddymiania czy napowietrzania. Nie musisz mieć zawiasów w połowie skrzydła.

Ravn79
24-07-2022, 13:28
Wiem, że można okno uchylić elektrycznie, ale jest to opcja mocno ograniczona. Szczególnie, że montaż takiego mechanizmu blokuje możliwość otwarcia danego skrzydła na oścież. Natomiast otwarcie okna poprzez obrót na zawiasach w połowie daje dużo większy przepływ powietrza.

460065

Nie jestem jednak nawet pewien, czy można okno takiego rodzaju zamontować pionowo. Na razie jednak nie widzę w Internecie takich okien elewacyjnych.

kpam
27-07-2022, 13:39
Są oka "skandynawskie" które maja możliwość otwierania poprzez obrót skrzydła np. strona www.skandpol.eu, lub www.oknonet.pl tam są typy okuć