PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła Kipi Hero Premium Q10, 10kW. Czy ktoś ma o niej informacje?



jakobs1977
21-07-2022, 15:00
Witam,
Nadszedł czas koniecznej wymiany źródła ogrzewania z kotła na ekogroszek, na pompę ciepła.
Dostałem kilka propozycji od instalatorów i skaczę po necie by znaleźć jakieś informację o produktach. O niektórych jest w sumie bardzo mało dostępnej wiedzy.

Na przykład ta wymieniona w tytule, czy ktoś z forumowiczów posiada pompę ciepła Kipi Hero Premium Q10 o mocy 10kW, czy może zna kogoś, kto zna kogoś...?
Na stronie producenta po karcie katalogowej, pompa wygląda na nawet ok., ale to chyba bardzo nowy produkt?
Jak wyglądają sprawy jakości produktów i serwisu z firmy Kipi/BTI Gumkowski?

Po selekcji negatywnej odrzucając pompy (renomowanych producentów) na które będzie się czekać z pół roku, zostały mi jeszcze do wyboru:
Atlantic Extensa ai R32 8kW -za 42600zł z pełnym montażem i przrobieniem kotłowni, czas oczekiwania ok. września
Hewalex PCCO 9Kw (chyba instalatorowi chodziło o Hewalex PCCO Mono 9, 8,5 Kw, muszę dopytać), ok. 39tys. czas oczekiwania ok. września
Kipi Hero Premium Q10, ok 39 tys. czas oczekiwania ponad tydzień (czyli wręcz od ręki)
Kospel (też tydzień czekania) 10kW, ale nie wiem czy model HPM.P czy HPM.V. Też za ok. 38-39tyś.
a i jeszcze z rozważanych opcji była LG Therma V 9kW, 1 fazowa, za ok. 42600 ale czas oczekiwania do 6 miesięcy, może 3? Nie wiedzą

Główne moje pytanie czy wiecie coś o pompie Kipi, ale jak będziecie się mogli wypowiedzieć o tych innych wymienionych, będę wdzieczny.
J.

Andrzej5101
21-07-2022, 17:32
Witam,
Nadszedł czas koniecznej wymiany źródła ogrzewania z kotła na ekogroszek, na pompę ciepła.
- czy ktoś z forumowiczów posiada pompę ciepła Kipi Hero Premium Q10 o mocy 10kW,
Atlantic Extensa ai R32 8kW -za 42600zł z pełnym montażem i przrobieniem kotłowni, czas oczekiwania ok. września
Hewalex PCCO 9Kw (chyba instalatorowi chodziło o Hewalex PCCO Mono 9, 8,5 Kw, muszę dopytać), ok. 39tys. czas oczekiwania ok. września
Kipi Hero Premium Q10, ok 39 tys. czas oczekiwania ponad tydzień (czyli wręcz od ręki)
Kospel (też tydzień czekania) 10kW, ale nie wiem czy model HPM.P czy HPM.V. Też za ok. 38-39tyś.
LG Therma V 9kW, 1 fazowa, za ok. 42600 ale czas oczekiwania do 6 miesięcy, może 3? Nie wiedzą .
Istotna wartość dla PC - to moc jaką ma przy -20 C na zewnątrz;
- oznaczenia pomp są różne i nie należy się nimi kierować,
- należy wykonać OZC budynku lub obliczenia szacunkowe wg; https://cieplo.app/start,
i do tej wartości dobierać pompę,
- należy uzupełnić wiedzę

J&D
21-07-2022, 17:34
Po cenach widać efekt programu dopłat +5 tyś:eek:

goguś
22-07-2022, 09:53
Po cenach widać efekt programu dopłat +5 tyś:eek:

To fakt , im większe dofinansowania tym większe aż do absurdu ceny pomp ciepła , z czego te ceny po 40-50 tys się biora to nawet największy księgowy nie jest w stanie wyjaśnić , towar wart ok 10 tys końcowa kosztuje 40 czy 50 tys bo modne ? bo fajne ? bo mało ? bo tak trzeba ? chyba to ostatnie więc trzeba rżnąć jeleni .

vr5
22-07-2022, 11:57
To fakt , im większe dofinansowania tym większe aż do absurdu ceny pomp ciepła , z czego te ceny po 40-50 tys się biora to nawet największy księgowy nie jest w stanie wyjaśnić , towar wart ok 10 tys końcowa kosztuje 40 czy 50 tys bo modne ? bo fajne ? bo mało ? bo tak trzeba ? chyba to ostatnie więc trzeba rżnąć jeleni .

Jak w tej piosence:
"Ludzie to kupią, byle na chama....."
Tak na prawdę ceny węgla wysokie i nie wiadomo czy dla wszystkich potrzebujących go starczy.

lion
22-07-2022, 12:15
mało jest info o Hero, żeby nie napisać wcale, natomiast moje pierwsze skojarzenie było z pompą C&H Evipower https://cooperhunter.pl/pompy-ciepla/monoblock

Juzef
22-07-2022, 13:11
Polskie kotlarstwo jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stało się polskim pompiarstwem.
Gdybym nie miał innych zajęć to też bym wprowadzał "własną markę" pomp ciepła na rynek. Chińczyki się wręcz dobijają z ofertami. 1000-1500$/szt. z odbiorem w porcie w Shenzen.

chcialbympompe
22-07-2022, 17:23
Dać 40kzł za jakieś "kipi", które jest na rynku od roku? Odważna (by nie powiedzieć inaczej...) decyzja.
Rynek PC zwariował bo "węglarze" nagle zostali z ręką w nocniku.
Szukaj czegoś markowego bo inaczej po upływie gwarancji będziesz prosił się o kłopoty.

A jak ma być szybko to np. Bricomann ma pompy od ręki. Jeszcze do niedawna uważałem, że w absurdalnych cenach...