PDA

Zobacz pełną wersję : Jak kupić taniej pompę ciepła - dofinansowania



Redakcja
27-07-2022, 07:01
Zapraszamy do lektury artykułu i dyskusji. Temat: Jak uzyskać dopłatę do zakupu pompy ciepła

https://muratordom.pl/instalacje/pompy-ciepla/dofinansowanie-pomp-ciepla-jak-kupic-taniej-pompe-ciepla-aa-PvkN-sEUq-wcNF.html

tomasziolkowski
27-07-2022, 10:22
A tak w dwóch żołnierskich słowach:
- do nowobudujących rozumiem że tylko "Moje ciepło"? Ulga od podatku tylko dla wymieniających stare piece na pompę?
- kto może wyliczyć i podpisać się pod Ep? i na jakim etapie budowy powinno być to wyliczenie? po zakończeniu budowy ale przed oddaniem do użytku?
- czy jeśli mam SSZ i fakturę na pompę to mogę już składać wniosek? (przy założeniu, że przebrnąłem przez Ep)

A na marginesie: szczucie dużymi dotacjami i robienie wody z mózgu starszym osobom, właścicielom starych nieocieplonych domów z grzejnikami, że PC jest dla nich alternatywą dla drogiego gazu i węgla jest trochę nie fair. Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.

brencik
19-08-2022, 11:14
A czy jest jakieś dofinansowanie do PC CWU dla nowobudowanych budynków?

Helen21
15-09-2022, 09:23
Sprawdź na stronach rządowych

tomasziolkowski
15-09-2022, 10:00
https://mojecieplo.gov.pl/

autorus
15-09-2022, 11:19
Osobiście bym się wstrzymał. Poczekał czy przypadkiem te rewelacje rządowe wejdą i w jakiej formie.

marcinradom
11-10-2022, 08:21
A na marginesie: szczucie dużymi dotacjami i robienie wody z mózgu starszym osobom, właścicielom starych nieocieplonych domów z grzejnikami, że PC jest dla nich alternatywą dla drogiego gazu i węgla jest trochę nie fair. Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.

Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem o szczuciu, bo jak powiedział kiedyś poseł Kurski: "głupi lud wszystko kupi". Jednak z drugą częścią już nie do końca. Nie jestem pewien, czy PC nie wygeneruje mniejszych kosztów ogrzewania w starych, nie ocieplonych domach w porównaniu do np węgla. Oczywiście pompa w takim wypadku "pociągnie" sporo prądu, ale chyba i węgla pójdzie sporo by ogrzać taki dom. Jeśli ktoś spalał powiedzmy 5 ton groszku, co przy dzisiejszych cenach w Radomiu daje 17500pln(!), to pompa musiałaby zużyć 22 MWh. Oczywiście biorę pod uwagę tylko ceny mediów tu i teraz, oraz pomijam koszty instalacji.

Tomasz197710
02-12-2022, 21:05
Pompa ciepła i grzejniki to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie. I dołożenie styropianu na elewacji kamienicy czy wymiana okien niewiele tu pomogą.
Mylisz się i to bardzo kolego
Wystarczy przewymiarować grzejniki
u mnie przy temperaturach w dzień okolice 0 noc do -8 stopni puszczam wodę na grzejniki 32 -34 stopnie

swierol
03-12-2022, 06:51
Jeśli ktoś chce liczyc że kupi pompe i później przez pół roku albo wiecej będzie się modlił o przyznanie dotacji to ja bym się wstrzymał.
Jezdza po wsiach przyglupy i wciskają tym biednym ludziom pompy, przedstawiają jakieś szemrany formy finansowania po to tylko żeby tego biednego chłopa urobic na pompę netsu!!! (bo to przecież rynkowy hit i spółka akcyjna-takiej używają narracji) za 31tys już po wszelkich dotacjach i zwrotach podatku. Rysują z palca wykresy i punkty biwalentne nie pytając o zużycie węglem, drewna i śmieci.
Znam przypadki że ludzie sprzedawali po 2ha pola żeby skorzystac z promocji bo w przyszłym roku nic nie będzie a jak będzie to droższe.
Czy ktoś pomyślał zakładając taki temat?

rrrrrrr
05-12-2022, 14:47
Jak już klient założy pompę i uda mu się cudem przebrnąć przez wnioski o wypłate z pierdylionem kopii wszystkiego to jeszcze dostanie po paru miesiącach meila że ma teraz sfotografować to co zrobił z położeniem chałupy z gps , opisać wszystkie prace. Już widzę starszą osobę jak to ogarnia. Właśnie dostałem taką wiadomość.

-voymar-
17-12-2022, 18:30
DO REDAKCJI. Dopiszcie pod artykułem że jak już klient założy pompę i uda mu się cudem przebrnąć przez debilne wnioski o wypłate z pierdylionem kopii wszystkiego to jeszcze dostanie po paru miesiącach meila że ma teraz sfotografować to co zrobił z położeniem chałupy z gps , opisać wszystkie prace , bo szanowni państwo traktują nas jak złodziei a przyjechać im się nie chce. Już widzę starszą osobę jak to ogarnia. Właśnie dostałem taką wiadomość.

Już w 20r. skorzystałem z dopłat do PC ( czyste powietrze ) 13,5k + 23% z faktury. ok 20k
I nikt nie musiał mnie odwiedzać a tym bardziej bez GPS. No ale jak się nie chce ruszyc 4 liter to lepiej narzekać. Listonosz ci nie przyniesie. Potrzebne min wysiłku przy kompie i tyle.

rrrrrrr
18-12-2022, 15:18
Nie rozumiem twego wpisu , jesteś zatrudniony i bronisz papierkowego systemu ludzi zatrudnionych do przekładania papierków . Faktura zakupu PC i całej inwestycji , dokumenty firmy która to instalowała z odbiorem i to jest im mało trzeba im zdjęć z gps . Mają ponoć pięć lat na sprawdzenie. To jest szukanie pretekstu do odwlekania lub odmowy wypłaty. Widać dwa lata temu pis kasy miał więcej a teraz szukają gdzie się da.

-voymar-
18-12-2022, 19:58
Nie rozumiem twego wpisu , jesteś zatrudniony w WFOŚ i bronisz papierkowego systemu ludzi zatrudnionych do przekładania papierków i szukania dziury. Faktura zakupu PC i całej inwestycji , dokumenty firmy która to instalowała z odbiorem i to jest im mało trzeba im zdjęć z gps i położeniem domu . Mają ponoć pięć lat na sprawdzenie. To jest szukanie pretekstu do odwlekania lub odmowy wypłaty. Widać dwa lata temu pis kasy miał więcej a teraz szukają gdzie się da.

TA -Zapewne było więcej ha ha bo było 100mld. a teraz 95
Każda firma (producent) wystawi kartę charakterystyki urządzenia.
Cholera szkoda że mi się już nie da nic wziąć bo wykorzystałem na max.
Żal mi takich jak TY. Wybacz-nieudaczników.
PS. skorzystałem Ja jak i rodzina oczywiście na inne gosp. dom.:yes:

rrrrrrr
18-12-2022, 20:44
Nie pisałem nic o producencie który wystawi kartę charakterystyki tylko o firmie wykonująca instalacje która się z tego też rozlicza . Jeśli twój pisi rząd ma tyle kasy to dlaczego wypłata trwa pół roku i mają takie zaległości z płatnościami . Ja sobie z tym poradziłem i napisałem wyrażnie że problem mogą mieć ludzie starsi i że fundusz dokłada zbędnych formalności. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wybacz-bucu przemądrzały. Bez odbioru.

-voymar-
18-12-2022, 21:13
Nie pisałem nic o producencie który wystawi kartę charakterystyki tylko o firmie wykonująca instalacje która się z tego też rozlicza . Jeśli twój pisi rząd ma tyle kasy to dlaczego wypłata trwa pół roku i mają takie zaległości z płatnościami . Ja sobie z tym poradziłem i napisałem wyrażnie że problem mogą mieć ludzie starsi i że fundusz dokłada zbędnych formalności. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wybacz-bucu przemądrzały. Bez odbioru.

Najlepiej napisać BEZ ODBIORU - jak się jest tępym i nie ma się nic do powiedzenia.
-Skoro wszystko ci poszło jak należy -to nie zniechęcaj innych
- zapewniam cię że starsza osoba zapewne nie mieszka sama i ktoś tam jej pomoże
-A TY --- skoro skorzystałeś z dopłat to ten PIS zapewne i twój rząd - bo te programy są za ich rządów. To akurat mnie nie obchodzi. Ale warczenie na FM i pisanie o polityce świadczy o jednym.
PS. po za tym jak się korzysta z programów to jakieś obowiązki trzeba spełnić . Żaden pracownik WFOŚ nie musi znać parametrów danego urządzenia . A TY jak chcesz dopłaty to twój zasrany obowiązek jest aby to udowodnić stosownymi papierami.
KUŹWA dali mu kasę i jeszcze szczeka --bo dali po 1/2roku !!!!!!!!!
A JAK BY TAK NIC NIE DALI---- To co? na kogo bys szczekał -też na rząd. No przecie bo niby na kogo.:D
PAJAC I TYLE.
____ Tys już PC kupił na innym forum widać twe zadowolenie z PC:D

Nurek_
19-12-2022, 08:38
Z dopłatami do Czystego Powietrza nie ma problemów jeśli wszystko jest montowane przez firmę i ta wystawia protokół montażu.Korzystałem z dopłaty do pompy i wszystko przeszło w miarę problemowo.

Natomiast jeśli robimy coś sami to wymagania są absurdalne i na dodatek bezsensowne. Występowałem też o dotację do rekuperatora a instalację montowałem samodzielnie. Oczywiście były wszystkie faktury za materiał, zdjęcia instalacji, odbiór wentylacji przez uprawnioną osobę itp. Zażądali ode mnie kosztorysu wykonanego przez osobę z uprawnieniami.
Na pytanie po co, robić "wstecz" kosztorys do instalacji która już jest wykonana i są wszystkie faktury nie potrafili odpowiedzieć. Ma być i już. Żebym jeszcze jakoś ceny zawyżał, ale 10 tyś za gotową instalację z rekuperatorem to chyba nie jest dużo. Za taki "profesjonalny" kosztorys zawołali mi 1500 zł, dopłaty do reku miałem mieć 3 tyś więc sobie odpuściłem

Korzystałem też z Mojej Wody i tu też były kolejne absurdy. Nie wystarczyło że dostarczyłem faktury, jeśli faktura była opłacana kartą to żądali potwierdzenia zapłaty z konta. Problem w tym, że takie potwierdzenie można w moim banku internetowo wygenerować do 2 lat i udało się rzutem na taśmę. Dosłownie kilka dni później musiałbym jeździć po bankach i załatwiać zaświadczenia o zapłaceniu kartą - i po co? Nie mówiąc o tym że termin wypłaty przesunął się o ponad rok, takie mają opóźnienia.



Najlepiej napisać BEZ ODBIORU - jak się jest tępym i nie ma się nic do powiedzenia.
-Skoro wszystko ci poszło jak należy -to nie zniechęcaj innych

To nie tyle kwestia zniechęcania co ostrzeżenie. Bo może się okazać że nie dopatrzyłeś jakiejś głupoty i dotacji nie dostaniesz. I ktoś może np. wziąć droższą pompę z myślę o dotacji a potem zostać z ręką w nocniku.



PS. po za tym jak się korzysta z programów to jakieś obowiązki trzeba spełnić

Tylko niech te obowiązki mają sens. Pisałem powyżej jakie są absurdy.



KUŹWA dali mu kasę i jeszcze szczeka --bo dali po 1/2roku !!!!!!!!!

Mi z Mojej Wody mieli dać po pół roku a dali po półtora. Też mam zamknąć dziób i się cieszyć? Jak przez ten rok, przy takiej inflacji straciłem 20% dotacji?

-voymar-
19-12-2022, 14:04
Z dopłatami do Czystego Powietrza nie ma problemów jeśli wszystko jest montowane przez firmę i ta wystawia protokół montażu.Korzystałem z dopłaty do pompy i wszystko przeszło w miarę problemowo.

Natomiast jeśli robimy coś sami to wymagania są absurdalne i na dodatek bezsensowne. Występowałem też o dotację do rekuperatora a instalację montowałem samodzielnie. Oczywiście były wszystkie faktury za materiał, zdjęcia instalacji, odbiór wentylacji przez uprawnioną osobę itp. Zażądali ode mnie kosztorysu wykonanego przez osobę z uprawnieniami.
Na pytanie po co, robić "wstecz" kosztorys do instalacji która już jest wykonana i są wszystkie faktury nie potrafili odpowiedzieć. Ma być i już. Żebym jeszcze jakoś ceny zawyżał, ale 10 tyś za gotową instalację z rekuperatorem to chyba nie jest dużo. Za taki "profesjonalny" kosztorys zawołali mi 1500 zł, dopłaty do reku miałem mieć 3 tyś więc sobie odpuściłem

Korzystałem też z Mojej Wody i tu też były kolejne absurdy. Nie wystarczyło że dostarczyłem faktury, jeśli faktura była opłacana kartą to żądali potwierdzenia zapłaty z konta. Problem w tym, że takie potwierdzenie można w moim banku internetowo wygenerować do 2 lat i udało się rzutem na taśmę. Dosłownie kilka dni później musiałbym jeździć po bankach i załatwiać zaświadczenia o zapłaceniu kartą - i po co? Nie mówiąc o tym że termin wypłaty przesunął się o ponad rok, takie mają opóźnienia.



To nie tyle kwestia zniechęcania co ostrzeżenie. Bo może się okazać że nie dopatrzyłeś jakiejś głupoty i dotacji nie dostaniesz. I ktoś może np. wziąć droższą pompę z myślę o dotacji a potem zostać z ręką w nocniku.


Tylko niech te obowiązki mają sens. Pisałem powyżej jakie są absurdy.


Mi z Mojej Wody mieli dać po pół roku a dali po półtora. Też mam zamknąć dziób i się cieszyć? Jak przez ten rok, przy takiej inflacji straciłem 20% dotacji?

Skoro się coś robi samemu to sie kalkuluje czy mi się to opłaca czy nie. Skoro zrobiłeś a dali po 1,5roku to w czym problem. Jak robiłeś to też za matriały zapłaciłeś mniej.
Moja Woda to już jak dla mnie porażka dawali 5k nie wiem czy tak jest dalej A sam zbiornik 2m3 kosztował już nie wiem ile ale pewnie więcej niż 3k I co to niby za oszczędność te 2m3 wody Jak ja tygodniowo puszczam na działkę 200---300m3 TAK 300m3 wody.

Nurek_
20-12-2022, 08:08
Skoro się coś robi samemu to sie kalkuluje czy mi się to opłaca czy nie. Skoro zrobiłeś a dali po 1,5roku to w czym problem. Jak robiłeś to też za matriały zapłaciłeś mniej.
Problem w tym, że mieli dać po pół roku. Planowałem za kasę z Mojej Wody kupić materiał na ogrodzenie, po półtorej roku cena stali była x2.



Moja Woda to już jak dla mnie porażka dawali 5k nie wiem czy tak jest dalej A sam zbiornik 2m3 kosztował już nie wiem ile ale pewnie więcej niż 3k I co to niby za oszczędność te 2m3 wody Jak ja tygodniowo puszczam na działkę 200---300m3 TAK 300m3 wody.
Jeśli potrzebujesz 300 m3 to wiadomo, że to nie to nie program dla Ciebie. Ale tu nie jest mowa o tym czy się program opłaca, tylko jak kombinują i żeby nie wypłacić kasy, albo wypłacić jak najpóźniej.

goguś
20-12-2022, 10:32
Sam sobie zrobiłem pompę ciepła za 1/5 ceny oryginalnej i działa tak samo a dofinansowania nie biorę bo rzygać mi się chce od tych dofinansować one zepsuły cały rynek.

-voymar-
22-12-2022, 16:19
Sam sobie zrobiłem pompę ciepła za 1/5 ceny oryginalnej i działa tak samo a dofinansowania nie biorę bo rzygać mi się chce od tych dofinansować one zepsuły cały rynek.

No to Super- Brawo TY