PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ciepła w kryzys energetyczny?



Brylak
28-07-2022, 19:28
Jak człowiek widzi jak drogi jest węgiel, gaz i benzyna to człowiek zastanawia się nad tą energią odnawialną. Mam dość stary dom ale dobrze ocieplony z nowymi oknami i drzwiami i tak myślę o tej pompie ciepła. Czytam o tym i tak naprawdę nie wiem jak ugryźć temat. Od czego zacząć i jak dobrać urządzenie i znaleźć odpowiednich ludzi?

magdaseb
29-07-2022, 08:15
Ja zaczynałem od oferteo.

Ratpaw
29-07-2022, 09:25
Jak człowiek widzi jak drogi jest węgiel, gaz i benzyna to człowiek zastanawia się nad tą energią odnawialną. Mam dość stary dom ale dobrze ocieplony z nowymi oknami i drzwiami i tak myślę o tej pompie ciepła. Czytam o tym i tak naprawdę nie wiem jak ugryźć temat. Od czego zacząć i jak dobrać urządzenie i znaleźć odpowiednich ludzi?
Zacząć od OZC.

Marat35
29-07-2022, 12:22
Jak człowiek widzi jak drogi jest węgiel, gaz i benzyna to człowiek zastanawia się nad tą energią odnawialną. Mam dość stary dom ale dobrze ocieplony z nowymi oknami i drzwiami i tak myślę o tej pompie ciepła. Czytam o tym i tak naprawdę nie wiem jak ugryźć temat. Od czego zacząć i jak dobrać urządzenie i znaleźć odpowiednich ludzi?

Polecam pompę ciepła :spam: – powietrzna – taka właśnie posiadam i za mną pierwszy sezon grzewczy. Dom oczywiście wcześniej ociepliłem 180 metrów. Kosztorys wyszedł bardzo optymistyczne aż sam nie wierzyłem obliczeniom ale co najważniejsze nie różnił się bardzo od rzeczywistości. O komforcie użytkowania pompy ciepła po wyrzuceniu pieca chyba nie musze wspominać, to jak przesiąść się z rydwanu konnego do najnowszej tesli. :) Koszy miesięcznie biorąc pod uwagę 12 miesięcy i grzanie wody dla 4-osobowej rodziny to koszt jakieś 350-380 zł. Uważam ze rewelacja. Ale by pompa dobrze działała potrzebny jest audyt budynku i wyliczenie potrzeb i doboru odpowiedniej pompy. Za naszą instalację pompy -projekt i realizację – odpowiadała firma :spam:. Wszystko poszło gładko, choć nie obyło się bez niespodzianek ze strony naszej instalacji grzewczej. Jestem zadowolony z całego montażu i tej wielkiej zmiany w naszym życiu. W sytuacji niedostępności surowców – tanich rosyjskich – tylko energia odnawialna może nas uratować. Dodam, że złożyłem papieru na zwrot kosztów i dostałem 25 tysięcy za które planuje budowę instalacji fotowoltaicznej.

d7d
30-07-2022, 00:13
Jak człowiek widzi jak drogi jest węgiel, gaz i benzyna to człowiek zastanawia się nad tą energią odnawialną. Mam dość stary dom ale dobrze ocieplony z nowymi oknami i drzwiami i tak myślę o tej pompie ciepła. Czytam o tym i tak naprawdę nie wiem jak ugryźć temat. Od czego zacząć i jak dobrać urządzenie i znaleźć odpowiednich ludzi?

Pompa ciepła "chodzi" na prąd.
Węgiel, gaz i benzyna są drogie.
Sądzisz, że prąd będzie tani?
PC i energia odnawialna to dwa różne tematy.
Energia odnawialna może służyć do zasilania PC ale musisz posiadać źródło energii odnawialnej.

magdaseb
01-08-2022, 06:45
A niby te kWh wyciągnięte z ziemi czy z powietrza przez PC to jest energia nieodnawialna?