PDA

Zobacz pełną wersję : Rury wentylacyjne do okapu



miodas007
28-07-2022, 21:34
Cześć,
w całym domu mam rekuperacji i wyrzutnie mam skierowaną do kominów w łazience (dwóch). Jeden komin w łazience jest wolny i planuję go wykorzystać jako wentylację pod okap. Komin jest mniej więcej wymiarów prostokąta 14x10. Taka sama dziura została pozostawiona w ścianie miedzy kuchnią, a łazienką - więc już ktoś kto to wymyślił myślał że tutaj będą szły kanały pod okap.
Aktualnie będę robił zabudowę sufitu w łazience, więc muszę choć połączyć komin z dziura w ścianie. Potem będzie szło dalej do okapu (takiego w zabudowie meblowej) - i kanały będą schowane w tejże zabudowie. Jakich kanałów powinienem użyć ? Dodam że jeszcze okapu nie mam wybranego. Wszędzie pisze żeby nie zmniejszać przekroju wylotu od okapu - który najczęściej jest okręgiem o średnicy 15 cm - więc rzecz jasna mam komin mniejszych rozmiarów.
Z góry dzięki za porady.

miodas007
31-07-2022, 11:35
Nikt nie miał podobnych kominów ?;)
Jak narazie no to myślę że kupię prostokątny kanał - jak największy co się zmieści i zaraz zrobię przyjęcia na okrąg o średnicy 15cm. Redukcja będzie no ale co innego mam zrobić - przekroju przecież nie zachowam