PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KRZEMYK pracownia ARCHETON



Bart
06-11-2002, 11:30
Interesuje mnie ten projekt. Czy ktoś z Forumowiczów buduje wg tego projektu lub zamierza budować? Interesuja mnie wszelkie informacje na ten temat. Co sądzicie o projektach z Archetonu? Czy są rzetelnie wykonane?

Zbyniu
06-11-2002, 23:22
Kupilem wczesniej ten projekt, jednak zrezygnowalem z budowy.
Projekt wyglada solidnie, b. szczegolowe opracowanie.
W ostatniej chwili wybralem jednak D22, czas pokaze czy slusznie.

Pozdr.
Zbyniu

Wilk
21-11-2002, 04:05
Ja mam projekt "Biedronka". Na razie zadnych uwag nie miałem - jestem na poziomie pierwszego stropu. Firma tez OK - za zezwolenie na przeprojektowanie nie wzięła ani grosza, przesyłka gratis.
Pozdrawiam

Martula
06-03-2003, 14:03
Nie wiem,czy nie za późno się odzywam. Ja kupiłam ten projekt.Jestem na etapie fundamentów (na wiosnę).Generalnie projekty z Archetonu są poprawnie zrobione.Ale - np w tym projekcie w płycie nad parterem brak otworów na kominy, a tym samym zbrojenie płyty przy otworach jest inne niz pokazano na rysunku.W trakcie robót trzeba to uwzględnić.Projekt bardzo mi odpowiada, ze względu na funkcjonalność pomieszczeń.

Wioletta
24-03-2003, 14:20
Witam jestem z okolic Krakowa. Właśnie rozpoczynam budowę domu Krzemyk z firmy Archeton. Bardzo proszę o kontakt osoby które mają ten sam projekt.

Agacka
24-03-2003, 14:22
Wioletta witamy ślicznie i zapraszamy do swojskiej grupy krakowskiej! Tam to dopiero jest wesoło!

Wioletta
24-03-2003, 14:22
On 2003-03-24 14:20, Wioletta wrote:
Witam jestem z okolic Krakowa. Właśnie rozpoczynam budowę domu Krzemyk z firmy Archeton. Bardzo proszę o kontakt osoby które mają ten sam projekt.

Wioletta
24-03-2003, 14:22
On 2003-03-24 14:20, Wioletta wrote:
Witam jestem z okolic Krakowa. Właśnie rozpoczynam budowę domu Krzemyk z firmy Archeton. Bardzo proszę o kontakt osoby które mają ten sam projekt.

kgadzina
24-03-2003, 14:30
Wiola - a ponieważ widzimy, że Ci się zapętlił wątek to zapraszamy na grupę krakowską.

Martula
25-03-2003, 12:07
Ja właśnie mam ten projekt (w odbiciu zwierciadlanym).I również buduję w okolicach Krakowa (Płn.).

Wioletta
01-04-2003, 11:47
Czy naprawdę nikt nie buduje Krzemyka z Archetonu?

Martula
02-04-2003, 10:44
Wygląda na to, że nikt oprócz nas nie buduje tego domu.Napisałam Ci na priva o projekcie.Nie dotarło? Daj znać. Pozdrawiam.

Wioletta
02-04-2003, 11:12
Martula. Bardzo mi przykro ale nic nie dostałam. Aha powiedz w jakiej miejscowości się budujesz.

Bart
15-04-2003, 14:07
Witam wszystkich. Wprawdzie jeszcze nie rozpoczonym budowy, ale juz powoli sie przymierzam. Również chciałbym budować wg tego projektu. Dlatego jesli to mozliwe proszę o wszystkie informację na ten temat (Koszty, jak jest projekt wykonany, ewentualne problemy) Projekt ten wyaje mi sie mało skomplikowany i powinien nie być zbyt drogi w realizacji, no i układ pomieszczen to jest to czego szukałem. pozdrawiam wszystkich budujących krzemyka i do usłyszenia!!!

Martula
16-04-2003, 11:05
Bart-gdzie będziesz budował Krzemyka?

Bart
16-04-2003, 11:36
Wielkopolska, ale jak już wcześniej wspomniałem to kwestia przyszłości. Mam nadzieję że zacznę w przyszłym roku, wszystko zależy od kasy. Teraz zaczynam ciągnąć media. A jest co ciągnąć - ok. 250 m

Martula
16-04-2003, 11:59
Przy moich 150m Twoje media trochę dłuższe. Szkoda,że jesteś tak daleko.Budowniczowie Krzemyków - łączcie się!! :smile: Zwróć uwagę na zbrojenie płyty nad parterem.Brak otworu i jego zazbrojenia na komin.Styropianu w posadzce na gruncie - trochę mało.Ale napewno zauważy to Twój kierownik budowy.Życzę powodzenia. :grin:

Pietrek
11-08-2003, 14:54
Witam. Ja również mam w zamiarze budować Krzemyka, ale jeszcze nie mam nic oprócz działki. Liczę na wszelkie uwagi od doświadczonych "krzemykowców", również jakiś kosztorys. Też zauważyłem, że jest to chyba stosunkowo tani dom. Być może się mylę. Jeszcze pytanie: czy mogę bez adaptacji wkopać się 2m pod schody i zrobić 8m piwnicę-spiżarnię.
Pozdrawiam. Pietrek

woytek
14-08-2003, 14:24
Ja buduję krzemyka pod wawą.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&grupa=0&kat=2&a=owoytek

Wkrótce więcej fotek, parę zmian w projekcie poczyniłem ( za zgodą oczywiście).
Pytałem przed kupnem projektu na Bartyckiej w archetonie o możliwość obejrzenia budowy ' Krzemyka' w okolicach wawy, nikogo nie było :(

pozdrawiam krzemykowców!!!
woytek

Pietrek
15-08-2003, 16:42
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Całkiem mi się podoba Twoja realizacja. Widzę, że masz podwójny garaż, który mi się też marzy, ale jeszcze nie mam pomysłu na jego usytuowanie względem domu. Mam pytania: czy usytuowanie działki narzuciło Ci zmiany w projekcie? Ja mam wejście na działkę od pólnocy, a taras od południa, czyli ze względu na położenie nie będę przestawiał projektu. Ale może są inne względy, dla których się to robi.? Jeszcze jedno: czy w środku była ostra rewolucja czy układ pomieszczeń jest bez zmian? Pozdrawiam. Pietrek.

woytek
18-08-2003, 09:59
Usytuowanie zostało niejako wymuszone przerz zadrzewienia na działce. Wejście do domu mam od północnego wschodu, taras południowy wschód.
W środku hmm zmiany były. na dole łazienka znalazła się w kotłowni, na górze połączylimy dwa pokoje w jeden i zostawiliśmy antresolę.
pozdrawiam
woytek
ps-więcej na priva
[email protected]

Wioletta
01-09-2003, 08:50
Cześć woytek. Bardzo proszę o więcej zdjęć i krótką opisówkę może jakiś kosztorys? Czy według Ciebie rozmieszczenie pomieszczeń jest dobre?

woytek
12-09-2003, 08:55
Więcej zdjęć mogę podesłać na emaila, kosztorysu dokładnego nie prowadzę, narazie spisuję wszystkie wydatki związane również z przyłączami, ogrodzeniem, garażem itp.

Budowa jest pod Warszawą, zapraszam.

woytek

Wioletta
19-09-2003, 11:17
Krzemykowcy jesteście?
Mam pytanie czy ktoś widział krzemyka na 3D.jeśli tak to proszę o adres

crimson
01-10-2003, 15:05
Swój kamyczek stawiam pod Zieloną Górą. W tej chwili kończę kłaść dachówkę.
Pozdrawiam

Wioletta
02-10-2003, 07:32
Crimson bardzo się ciesze że jest ktoś komu podoba się krzemyk. Napisz proszę jak po wybudowaniu wygląda rozmieszczenie pomieszczń. Boję się że ten przedpokój na parterze jest bardzo ciasny a salon mały.

Wioletta
02-10-2003, 07:40
Crimson bardzo się ciesze że jest ktoś komu podoba się krzemyk. Napisz proszę jak po wybudowaniu wygląda rozmieszczenie pomieszczń. Boję się że ten przedpokój na parterze jest bardzo ciasny a salon mały.

woytek
02-10-2003, 15:55
Proponuję zrezygnować z klatki schodowej tzn schody zrobić "otwarte" na salon - korytarz i salon zyskują. Fotki obiecuję będą, ja jeszcze schodów nie mam ale projekt ich już jest. Jeśli zrobiłbym jak w projekcie to salon rzeczywiście niewielki.
woytek

crimson
02-10-2003, 16:03
Hej Wiola
salon jest rzeczywiście szyty na miarę (niewielki), ale może poradzi coś połączenie z aneksem jadalnym - nie mam jeszcze ścian wewnętrznych więc się nie wypowiem do końca - ale wkrótce będę mógł to zrobić :D
Zmiany oczywiście były. Tak w skórcie:
- zmiejszenie pomieszczenia gospodarczego (przesunięcie komina bliżej elewacji frontowej) - wyszła większa łazienka na parterze i mniejsza na piętrze (ta na piętrze bezpośrednio połączona z przyległym pokojem)
- zamiast garderoby na piętrze będzie trzecia łazienka (dla dwóch pozostałych pokoików)
- wracając do tematu małego salonu - od jego strony przewidziałem duży taras kryty, konstrukcja nie jest połączona z dachem (coś 4X5 m) więc może to nieco powiększy salonik (psychologicznie przynajmniej :D )
- idące za powyższymi zmiany w wielkościach okien
Przedpokój nie wygląda na wąski. Może zdjęcia pomogły by Ci nieco ? Służe ew na priv - ale po niedzieli. Możesz napisać co w szczególności Cię interesuje.
No i domek jest frontem skierowany na północ.
Pozdrawiam

Wioletta
03-10-2003, 07:56
Cześć Panowie. Ja mam Krzemyka na podpiwniczeniu . Zmiany to: z pomieszczenia gospodar. na parterze zrobię łazienkę a gabinet połączę z planowaną łazienką. Taras też mam duży 3,5 m x 5,2 m. Powinnam napisać balkon bo jest ponad 2 m nad ziemią na filarach .

crimson
03-10-2003, 11:16
Czyli jednak balkon nie taras. :)
Swoją drogą ciekawią mnie koszty podpiwniczenia (też o tym myślałem). Stanęło jednak na swojsko brzmiącej ziemiance gdzieś nieopodal.

crimson
03-10-2003, 11:17
Czyli jednak balkon nie taras. :)
Swoją drogą ciekawią mnie koszty podpiwniczenia (też o tym myślałem). Stanęło jednak na swojsko brzmiącej ziemiance gdzieś nieopodal.

Wioletta
03-10-2003, 11:24
Piwnice są na połowie domu tzn. pod salonem klatką schodową i gabinetem. Piwnice i płyta wyniosły mnie 16.000 zł . robocizna darmo.

Wioletta
03-10-2003, 11:26
Crimson nie masz jakich zdjęć?

woytek
03-10-2003, 13:19
Cze!
Crimson - chętnie podpytam Ciebie o ten duży taras kryty, szczególnie jak go przykryłeś. Taras już mam 50 cm nad poziomem działki, jest wybrukowany.

- tak jak wspominałem salon powiększam otwartymi lekkimi schodami i lekko przesuniętym kominem w stronę środka domku, dzięki temu jadalnia staje się prawie salonem.

- ja pozostałem z 1 łazienką u góry, garderoba została, może tam będzie stał komputer :), pomysł ciekawy z dwoma łazienkami i połączeniem z sypialnią jednej z nich, o tym myśleliśmy ale zrezygnowaliśmy.

- piwnicy nie mam więc pozostał na dole gospodarczy pokój , przedzielony na pół dzięki temu tu robię łazienkę, natomiast gabinet ma kształt litery L bo właczyłem do niego łazienkę która była w typowym projekcie.

W wikend obcykam fotki dokładniejsze niż te co mamna stronce www . Chętnie podziliłbym się z Wami ale proponujnę priv. Zrobię też rzuty parteru i poddasza, fajnie byłoby porównać co i jak wykombinowaliśmy i co można z tym typowym projektem pokombinować.

Pozdrawiam
woytek

crimson
06-10-2003, 14:14
hej
na razie tylko dwie fotki
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=11297&q=krzemyk%20Crimsona&k=2
resztę dodam sukcesywnie, łącznie z wnętrzem (po wymurowaniu działówek) i tarasem. Powinno byc widać przesunięcie komina na zewnątrz (lewy patrząc od frontu).
Tarasu jeszcze nie ma fizycznie, ale będzie zadaszony (podbitka na całości plus dachówka ceramiczna jak na dachu), niewielki spad. Konstrukcja - krokwie oparte na belce umieszczonej na ścianie pod dachem (będzie zakryta ociepleniem) i belce zewnętrznej opartej na trzech słupach - wszystko drewno klejone. Jak to wyjdzie w rzeczywistości - sam jestem ciekawy :D
pozdrawiam

woytek
04-11-2003, 15:02
Dwie nowe fotki mojego krzemyka, skończony już taras.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&kat=2&grupa=0&nxt=9


pozdrawiam
woytek

Wioletta
05-11-2003, 08:19
woytek naprawde taras superowy.Proszę cie żrób zdjęcia wnętrza i wyślij.

woytek
05-11-2003, 08:55
ok tylko proszę jeszcze o cierpliwość bo wyjeżdzam na tydzień :)
woytek

Wioletta
06-11-2003, 10:18
woytek pamiętaj że czekam na zdjęcia wnętrza Twojego domku

crimson
26-11-2003, 11:57
a oto mój pomysł na taras dla krzemyka
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=1&id=11297&q=krzemyk%20Crimsona&k=3&nxt=0
pzdr W

Wioletta
12-12-2003, 14:31
podaj cenę okien i firmę proszę

evcik1
15-12-2003, 18:00
JA TEZ BUDUJE ;) JUZ SIE BALAM ZE NIKOMU SIE TEN SKROMNY DOMEK NIE PODOBA. DAJCIE ZNAC NA JAKIM ETAPIE JEST WASZA BUDOWA

Ewunia
15-12-2003, 18:10
Całkiem, całkiem domek :D
http://www.archeton.com.pl/projekty/RYSUNKI/krzemyk/krzemyk-s.jpg

evcik1
15-12-2003, 18:19
NA TYM ZDJECIU JEST PASKUDNY - ALE DZIEKI WIELKIE ;) :D

woytek
16-12-2003, 15:52
zerknij na posty o krzemyku troszkę niżej są na forum w tym dziale Projekty, jednak parę osób buduje to cudo, ja też :0
woytek

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8833

evcik1
16-12-2003, 17:09
Czesc krzemykowcy ! nawet nie macie pojecia jak sie ciesze ze jest takie forum ;) dzieki woytek za podpowiedz !
Ja buduje w okolicach Wroclawia - obiecuje ze juz niedlugo ukarza sie fotki mojego domu ;;)
Wlasnie skonczylismy dach (dachowka betonowa UNIBET 5500 zl, wiezba 6000 zl, robocizna 7000 zl) mam nadzieje ze to nie duzo.
Planujemy na wiosne ruszyc ostro zeby jak najwiecej zrobic do czerwca (wiecie chodzi o VAT). Jestesmy przed murowaniem scianek dzialowych dlatego interesuje nas przede wszystkim jak mozna ulepszyc projek. Narazie wszystko robilismy zgodnie z projektem. No oprocz komina - postawilismy tylko jeden bo planujemy ogrzewanie elektryczne.
Apropo zmian:
- taras wspanialy ale w naszym wypadku odpada moze macie jeszcze jakies inne pomysly ???????
Albo rady ???
jestesmy do waszej dyspozycji

evcik1
16-12-2003, 17:10
dzieki wielkie woytek juz tam lece

evcik1
16-12-2003, 17:59
moze ktos wyliczyl ile do tej pory kosztowal Was Krzemyk.
Nasze:
- fundamenty to okolo 4500zl material i jakies 2000zl robocizna
- sciany nosne i szczytowe - pustak ceramiczny 25cm+welna 8 cm+pustak ceramiczny 12 cm - to koszt okolo 12.000 zl (robocizna to drugie 12.000zl)
- dach juz opisywalam wyzej
- komin - 2.000 zl bez robocizny
- wiecej grzechow nie pamietam ;)

ale jak patrze na te kwoty to mi sie kreci w glowie :roll:

Martula
17-12-2003, 14:25
Ja też buduję moje "cudo".Bardzo zgrabny domek w sam raz dla czwórki. Zdjęcie faktycznie okropne, skad je wzięłas? I w miare oszczędny.

Martula
17-12-2003, 14:30
Evcik1 - piszesz, że masz jeden komin, domyslam sie, że pozostał ten od kominka.A co z wentylacją w dwóch łazienkach? :( Przy szczelnych oknach bedzie wilgoś osadzać sie wszedzie. :-? .

evcik1
17-12-2003, 15:00
Apropo tego jednego komina to zamiast niego mamy mieć w ścianie wmurowaną cegłę dziurawkę – spytam męża jak dokladnie to ma wyglądać i dokładniej Wam to póżniej opiszę. W każdym razie kierownik budowy się zgodził.
Pozdrawiam

crimson
17-12-2003, 15:49
Okna, jeżeli to pytanie do mnie, wyszły za całokształt 15 tys zł. Profil 5-cio komorowy AWANS - OKNOPLAST Kraków. Okleina dwustronna - mahoń. Klamki i szprosy (i żeby było ciekawiej to ośłonki okuć też) w kolorze złotym. W tymże kolorze szpros wewn. Gwarancja 7 lat (a na szybki bo mają ciepłą ramkę lat 10). Montaż samodzielny - bezcenny .... ;-))
Robi się kominek. Zrobię obrazek jak będzie gotowy.
pozdrawiam miłośników form prostych ....W

evcik1
17-12-2003, 18:30
hmmm jaki kolor tych okien? mahon ? mam wrazenie ze na zdjeciach sa biale? masz moze jakies inne zdjecia gdzie wyrazniej widac okna ?
Pozdrowka
Evcik[/list]

Ewunia
18-12-2003, 01:31
Zdjęcie faktycznie okropne, skad je wzięłas? Ze strony Archetonu :D bo skąd by?

crimson
18-12-2003, 12:15
to białe to taśma ochronna (jeszcz nie zerwana) :D

evcik1
18-12-2003, 12:18
ahaaa ;) :oops:
a masz jakies zdjęcie z zerwaną taśmą ?? ciekawa jestem jak Krzemyk prezentuje się w takiej kolorystyce ;)

Wioletta
18-12-2003, 12:46
Witam Was. Bardzo się cieszę że wreszcie i ten post doczekał się odwiedzin tylu wspaniałych osób. Krzemykowcy dzielmy się doświadczeniami. Crimson twój domek wygląda jak moje marzenie.

woytek
18-12-2003, 13:16
Witam!
Niestety kosztami swojej budowy się nie podzielę, spisuję łącznie wszystkie inwestycje - przyłącza, ogrodzenie, podjazd, brama... i muszę posegregować wydatki, pewno po zakończeniu budowy.

Evcik jakie ogrzewanie elektryczne planujesz? Jestem ciekaw jak to w porównaniu z gazem wyjdzie cenowo, w czasie użytkowania. Ja mam gaz, na szczęscie na posesji była rura z gazem. Apropo Twojego pytania o taras w wątku wyżej są dwie fotki mojego tarasu ( wkrształcie litery L patrząc z góry), zadaszeniem będzie zwijana markiza, choć u Crimsona super ten daszek wyszedł i niewykluczone, że pokombinuję w tą stronę.

Okna mam z Budwaru, niestety białe i żałuję tego bo lepiej prezentują się brązowe/ mahoniowe.

pozdrawiam
woytek

evcik1
19-12-2003, 16:32
Cze

evcik1
19-12-2003, 16:45
Jesli chodzi o rodzaj ogrzwania to nic blizej - oprocz tego ze najprawdopodobniej bedzie elektryczne - nie umiem jeszcze powiedziec. Dopiero opadaja mi emocje po skonczonym dachu.
Dlaczego elektryczne ? dlatego ze gazu niestety nie mam - wiec w gre wchodzilaby tylko butla.
Jeszcze nie orientowalismy sie jak to wszystko cenowo wychodzi, ale wiem ze w tej miejscowosci sa taryfy znizkowe (to piekna miejscowosc polozona w lesie, niestety cos za cos - nie ma gazu, nie ma sciekow ;( ale jest rewelacyjny klimat.
Po nowym roku ostro biezemy sie do roboty, wtedy bede mogla cos blizej powiedziec.
AAAA oprocz ogrzewania elektrycznego napewno bedzie rozprowadzenie do kominka. Moi rodzice maja na dzialce bulte, z ktorej w ogole nie korzystaja bo kominek tak grzeje, ze trzeba otwierac drzwi bo czlowiek plonie ;)
Pozdrawiam
A moze ktos z Was ma jakis lepszy pomysl na ogrzewanie ??

Martula
22-12-2003, 09:44
Ja również planuje rozprowadzenie goracego powietrza z kominka.Mam dodatkowy otwór w stropie przy kominie.Nie wiem, czy to nie za mało.Evcik 1 jak zamierzasz zrobic to rozprowadzenie - grawitacyjnie, czy z turbiną, na poddaszu, czy w wylewkach?

woytek
23-12-2003, 08:27
Cześć!

Jako ogrzewanie alternatywne mam rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka ( z turbiną zamontowaną nad kominkiem) , podstawowe ogrzewanie - piec gazowy.
Obecnie paląc w kominku niecałą godzinkę, bezposrednio w pokoju na górze jest b. ciepło, gorzej w miejscach oddalonych od kominka, czuć z wylotu rury ciepło ale słabiutko. Rury rozprowadzające biegną do 3 pokoii na górze i 3 na dole. No ale długo jeszcze nie paliłem :), poza tym palę śmieciem drzewnianym z budowy, wilgotnymi dechami itp.

pozdrawiam
woytek

evcik1
23-12-2003, 20:21
My też chcemy zrobic takie rozprowadzenie - ciekawi nas jak rozprowadziłeś rury na dole. No i ile takie rozprowadzenie Cie kosztowalo? Wesołych Swiat ;)

evcik1
29-12-2003, 18:42
Mam jeszcze jedno pytanie - ile kosztowały Was okna do krzemyka? no i jakie kupowaliście ?

crimson
06-01-2004, 10:56
Hej krzemykowcy !
Nowe zdjęcia doszły - kominek.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=11297&q=krzemyk&k=3
Rozprowadzenie po górze (pokoje i łazienki). Bez turbiny (jeżeli bedzie teges to tak zostanie).
Co do orzewania - będzie kominkowo - elektryczne. Elektryczna podłogówka we wszystkich łazienkach (3) oraz dwa piece akumulacyjne (te z dynamicznym rozładunkiem czy jakoś tak) - 2 sztuki na dole. Piece jako system zabezpieczający przed zamarzaniem wszelkiego wewnętrznego dobra.
Kolorystyka okien wydaje mi się ważna ale tylko w połączeniu z elewacją zewnętrzną (dopiero wtedy widać co autor miał na myśli).
Na razie trwa przerwa narciarska :D
pzdr

evcik1
17-01-2004, 19:29
Witam Wszystkich w Nowym Roku ;)
:wink: Nie wiem jak Wy, ale ja już zaczynam działać ;) kupiliśmy rynny, w przyszłym tygodniu zamawiamy okna (duuuuża promocja w firmie TRAS), no i czekamy na poprawę pogody. :D
A co u Was ? co planujecie zrobić w tym roku?
Pozdrawiam :D

woytek
27-01-2004, 11:41
Ja ostro wykańczam wnętrza tzn już na dole położone płytki w salonie i kuchni. Za niedługo schody oraz antresola nad pokojem dzieci, na tregrach położona zostanie podłogówka. Szukam godnego zaufania speca od kuchni, zabudowy.
Termin czerwcowy się zbliża :)

pozdrawiam
woytek

Pietrek
13-02-2004, 09:13
Witam Krzemykowców.
Właśnie otrzymałem zamówione projekty domu Krzemyk i garażu G15. Nie ulega wątpliwości, że jest to najlepszy domek pod słońcem :-). Zastanawia mnie tylko, dlaczego nikt nie decyduje się na ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym? Czy może ma ono więcej wad niż zalet? Ja myślę w ten sposób: Jeżeli zakładam ogrzewanie gazowe (na razie na butlę). to już mam instalację CO i CWU z głowy. Wystarczy dołączyć wkład z płaszczem zamiast zwykłego, wymiennik i parę innych rzeczy i gotowe. Oczywiście koszt instalacji jest nieco większy, ale - jak to z kominkiem bywa - zwróci się to w przyszłości. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam.

woytek
13-02-2004, 09:35
Gratuluję, dołączyłeś do krzemykowców.
Mój =>
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&grupa=0&kat=2&a=owoytek

Ja oglądałem kominek z płaszczem wodnym, jakoś koszty i opinia instalatora skłoniła mnie do wybrania zwykłego komnka z kasetą i turbiną. Tym będę dogrzewał. A podstawowe ogrzewanie to na dole podłogówka na górze grzejniki - piec gazowy (gaz z sieci) z zasobnikiem.

pozdrawiam
woytek

Martula
13-02-2004, 09:40
A ja zastanawiam się nad kominkiem z dgp i dogrzewaniem prądem (przydział na 17 kW, może być więcej - stacja transformatorowa blisko). Mam problem z dojazdem do działki, pierwotnie myslałam o oleju opałowym (mam piwnicę 25 m2). Jasne, ze Krzemyk jest najlepszym projektem, dlatego go budujemy. Myślę, że zwartość kubatury, niewielki metraż - może się opłacać takie rozwiązanie ogrzewania. Rozprowadzenie gor.powietrza na salon, kuchnie i dwa pokoje na górze - bezproblemowe. Ale na co się zdecyduję - jeszcze nie wiem.Czytam na forum o ogrzewaniu elektrycznym - zdania są podzielone. Zależeć to będzie od cen energii elektr. Ale u mnie to "melodia przyszłości".Pozdrawiam wszystkich Krzemykowców. Jest nas trochę na Forum - ciekawe ile osób jeszcze buduje Krzemyka? :D

woytek
13-02-2004, 09:55
Trochę jest krzemykowców.

Może wymienimy się emailami, na początek ja :) trudno mi na priva na muratorze wysyłać wiadomości...

[email protected]

pozdrawiam

ps i zapraszam na czata :)

Pietrek
14-02-2004, 00:12
Hej!
Fajnie jest wymieniać się doświadczeniami z budowania domu. Niestety ja nie mam dużo do powiedzenia na razie. Mam nadzieję i zamiar dzielić się wiedzą o budowaniu jak tylko się czegoś nauczę. Na razie mam jedynie wyobrażenie o niektórych rozwiązaniach.
Pozdrawiam. Pietrek

Pietrek
14-02-2004, 00:17
Swoją drogą krzemykowców jest pewnie cała fura, tylko mają więcej kasy od nas i są zajęci budową, dlatego nie mają czasu na pisanie.

Martula
16-02-2004, 14:24
:D

caps.el
18-02-2004, 11:20
Witam serdecznie.
Jestem na etapie wyboru projektu domku.Bardzo podoba mi się Krzemyk.
Jestem na niego zdecydowany prawie w 100% :D
Mam jednak kilka wątpliwości ( pomóżcie krzemykowcy):
- czy szerokość biegu schodów (90 cm) nie wydaje Wam się za mała ?
- czy podnosiliście ścianę kolankową - a jesli tak to czy wydłużaliście krokwie ?
- czy wiatrołap po wybudowaniu nie jest zbyt mały?

Na to pytanie może odpowiedzieć ktoś kto już postawił Krzemyka.

Pozdro :D
Janusz

mad
18-02-2004, 14:26
czesc caps.el!
my dopiero planujemy wybudowanie krzemyka - ruszamy wiosna, ale co moge ci powiedziec: schody mieszcza sie w standardach "schodowych" ISO, zatem raczej nie powinny byc za waskie ani za strome.
zamierzamy podniesc sciane kolankowa, ale wiezba dachowa zostanie niezmieniona, pewnym modyfikacjom ulegna natomiast lukarny, tzn zmieni sie ich usytuowanie na polaciach dachu, omowilismy juz ten problem z wykonawca.
wiatrolap jest maly, ale moim zdaniem ma sluzyc tylko jako sluza, a nie jako jakies specjalne pomieszczenie. osobiscie wole wiekszy hol, a w naszym klimacie wiatrolap to koniecznosc.
jak dotad upajalam sie modelem 3D. pozdrawiam, m

Martula
18-02-2004, 14:44
Witamy w klubie Krzemykowców - coraz nas wiecej. Caps.el zagladnij na priva. Mad ja nie mam wizualizacji, czy dostałeś ja razem z projektem ? czysa tam też wnetrza ?

mad
18-02-2004, 14:47
hi, martula, wizualizacje zrobilam sama. projekt otrzymalismy pewnie taki sam...
co cie interesuje w takiej wizualizacji? moge podeslac ci to, co mam ja, ale ta wizualizacja uwzglednia nasze zmiany. m

Martula
18-02-2004, 14:54
O rety mad to kobieta :lol: Bardzo chetnie zobacze Twój domek. Jeżeli możesz to prześlij na adres w stopce. Jutro napiszę cos więcej do Ciebie.

caps.el
18-02-2004, 15:07
Śliczne dzięki za szybką odpowiedź.
Dzięki wam coraz bardziej się przekonuję do Krzemyka.
Jeśli można to chciałbym się dołączyć do prośby o wizualizację projektu.
Adres w stopce profilu.
W zamian - niedługo skończę wizualizację projektu w 3D (ARCON 5.0.)
Mogę podesłać zainteresowanym e-malią :D
Pozdro
Janusz

mad
18-02-2004, 15:17
caps.el,
ja chetnie! ale dopiero jutro, siedze jeszcze w pracy, a projekt mam w domu. twoj model 3D zawiera jakies elementy wystroju wnetrz? m

caps.el
18-02-2004, 15:23
mad: wizualizacja zawiera elementy wystroju - ale są one z bibliotek programu ARCON (niemiecki gust :-? ). Ale generalnie widać jak pasuje stół w jadalni, mebelki kuchenne, wypoczynek, TV itp.
Pozdro :D
Janusz

caps.el
18-02-2004, 15:25
Jeśli macie jakieś zdjęcia z budowy - plisss... prześlijcie na priv :D
Pozdro
Janusz

mad
18-02-2004, 15:28
caps.el,
woytek zamiescil na forum link do swoich zdjec. m

mad
18-02-2004, 15:29
poza tym przeszukaj posty crimsona, on tez podal link do zdjec z budowy. m

Wioletta
19-02-2004, 07:28
Witam. Dawno mnie było i nawet nie wiedziałam że tak dużo jest tu osób.
Bardzo mnie to cieszy. Doczytałam casp.el że zrobiłeś wizualizację 3D. Bardzo Cię proszę zamieść adres na forum bo ja nie mam adresu mailowego a strasznie zależy mi żeby to zobaczyć.Bardzo Cię proszę.

caps.el
19-02-2004, 10:35
Wioletta : bardzo chętnie Ci podeślę 3D Krzemyka - ale czy masz program ARCON 5.0 ?
Chyba tą wizualizację można obejrzeć tylko w nim.
Ale jeszcze pokombinuję z eksportami do innych programików.
W razie biedy podeślę Ci obrazki albo filmik z wizualizacji.
Jak masz jakies fotki z budowy - to je zamieść na forum.
Myślę że wszyscy Krzemykowcy będą wdzięczni.
Pozdro :D
Janusz

crimson
19-02-2004, 11:38
Witajcie.
Coraz większy ruch w krzemykach !! Zaczynam w marcu od ocieplenia poddasza. Wełna już czeka. Płyty g-k w drodze (obejdzie się bez mokrych tynków).
Woytek - pstrykaj obrazki i dodawaj na swojej stronie. Jest czym się pochwalić ! Szczegóły rozkładu pomieszczeń mile widziane :D
pzdr Krzemyki !

caps.el
19-02-2004, 12:02
Witaj Crimson :D
Jestem pod wrazeniem zdjęć z Twojej budowy.
O ile podniosłeś ściankę kolankową? (Tak mi się wydaje ze zdjęć.)
Czy masz jakieś zdjęcia z poddasza? Interesuje mnie optyczna wielkość pomieszczeń.
Czy masz jeden wyłaz kominiarski czy dwa?
Jak rozwiązałeś wentylację górnej łazienki?
Sorry za ilość pytań :oops:
Pozdro
Janusz

Martula
19-02-2004, 12:09
Przyłaczam sie do próśb o 3D, ale w jakims "zjadliwym programie". :lol: Nie mam Arcona :( , ale posiadam inne programy :D :D :D

woytek
20-02-2004, 10:21
Witam!

Wiatrołap niestety jest malutki, obecnie rezygnujemy z drzwi między wiatrołapem a korytarzem ( może za rok zdanie zmienimy i zamówimy u stolarza drzwi). Zima 2004 / 2005 będzie bez drzwi.

Schody - klatka sch. wydaje sie wystarczająca, salon połaczyłem z korytarzem i schody będą widoczne. Schody jeszcze nie gotowe, drewniane, zrezygnowałem z takich jak w projekcie.

Wyłaz kominowy mam jeden. Połączyłem 2 górne pokoje w jeden i nad nimi mam antresolę .

cap.sel tu jest link do fotek z mojego krzemyka, jakbyś mógł wizualizację podesłać byłbym dżwięczny ( [email protected] ).

moje zdjęcia krzemyka:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&grupa=0&kat=2&a=owoytek

Niestety nie mam wizualizacji ale chętnym fotki wnętrz podeślę.
Mad mógłbym prosić o wizualizację???

pozdrawiam krzemykowców
woytek

mad
20-02-2004, 10:25
woytek, jasne. przygotuje pare ujec i przesle ci na poczte e-mail. jednak wygladaj mniej imponujaco niz twoje zdjecia :-)
pozdrawiam! m

caps.el
20-02-2004, 11:53
mad: czy mogę się dołączyć do prośby o wizualizację
woytek: czy masz jakieś zdjęcia poddasza (interesuje mnie wielkość pomieszczeń). Moja wizualizacja jest w ARCONie i trzeba go mieć coby obejrzeć. Jak rozgryzę importy do inych programów to Ci podeślę efekty :D
pozdro
Janusz

Pietrek
20-02-2004, 12:32
Również proszę o wizualizację. Mad, co Ty na to? Mam program Arcona, tylko nie wiem jaką wersję. Bawiłem się nim i mogę podesłać swoje wersje surowe :oops: .
Nie są imponujące, ale może komuś się przydadzą.
Pozdrawiam.

Pietrek
20-02-2004, 12:45
:wink: Swoją drogą jestem zdziwiony, że nastąpił taki wysyp Krzemykowców. Czyżby to zbliżająca się wiosna przebudziła wszystkich? Fajnie jest. :P Pewnie wszyscy się szykują do rozpoczęcia lub kontynuacji budowy. Też bym tak chciał, ale na razie brak funduszy. Właśnie kupuję drzewo i cały czas kombinuję jak tu by wszystko ładnie zgrać. Dzięki Waszej pomocy na pewno wykombinuję cudo!!! :wink: Jasne, zaraz mi odpiszecie, że jestem naiwny. Wiem, że pierwszy dom buduje się dla wroga... . Ja buduję przy założeniu, że nie mam wrogów :roll: . Pozdrawiam.

mad
20-02-2004, 13:09
moi drodzy,
moj model tez nie jest imponujacy, ale widac relacje przestrzenne, czyli to, o co mi najbardziej chodzilo. przesle swoje "produkty" wszystkim zainteresowanym w formie widoczkow z roznych miejsc z komentarzami. jak mi sie uda zrenderowac jakies filmiki, takze wysle.
ten model, ktory robilam, jest stary, uwzglednia zmiany, jakich dokonalismy w projekcie - tzn. otwarcie calej czesci dziennej dolu, podzialy jedynie funkcjonalne. ;-)
pozdrawiam, m

woytek
20-02-2004, 15:09
Mad - otwarcie części dziennej dołu czyli masz schody otwarte na salon?
w.

mad
20-02-2004, 15:15
woytek,
planuje miec. nasz dom jest jeszcze w sferze marzen i na dysku. ale rzeczywiscie projekt zostal przerobiony pod otwarte schody. musi jednak stac slup, doszedl podciag, ale to lepsze niz podzial scianami. kominow nie ruszalismy, bo maja dobry uklad w kalenicy - nie bedzie problemow z zaciekami, i nie bedzie sterczec z dachu wielometrowy ceglak. mam jeszcze dylemat z kierunkiem schodow, ale raczej zdecydujemy sie je odwrocic, a pod zaaranzowac np. biblioteczke

Slawek W.
23-02-2004, 07:41
Cześć wszyscy Krzemykowcy.
Od ponad roku śledzę wiele wątków na forum, przede wszystkim dzienniki budowy (są fascynujące), to tak jakbym sam budował.
Po wielu dyskusjach i rozważaniach równiez wybrałem projekt Krzemyk, który wg mnie i moich znajomych jest prawie idealny. Kiedy sie będę budował to jeszcze nie wiem - brak kasy. Ale swój dom wybudowałem już wirtualnie, w myślach. Wiele pomysłów staram sie notować na bieżąco - może sie później przydadzą.
Zmiany jakie wprowadzę w projekcie:
- likwidacja podcienia (ganku), przez to powiększenie pomieszczenia gospodarczego i wiatrołapu (gdzieś musi stać duża szafa)
- wstawienie 3 równych okien od frontu (w pomieszczeniu tech., kuchni i jadalni)
- likwidacja okienka w garderobie - szkoda sie bawić w takie małe co nie co
- zbudowanie piwnicy pod małym pokojem na parterze
- wewnątrz fundamentów pod salonem chcę zrobić GWC
- zrobienie "jaskółki" nad wejściem głównym oraz schodów na podobieństwo domu "Hania" z Archipelagu
Pozostała częśc domu bez zmian.

Slawek W.
23-02-2004, 07:47
Mam prośbe do caps.el i mad o przesłanie swoich wersji 3D domków. Moja żona będzie zachwycona mogąc zobaczyć juz coś więcej niż zdjęcie z katalogu. Marzy nam sie również znalezienie juz wybudowanego Krzemyka (najlepiej w okolicach Koszalina), aby móc na własne oczy zobaczyć rozkład pomieszczeń. Może kiedyś nam sie uda.
[email protected]

Pozdrowienia dla wszystkich

crimson
23-02-2004, 11:01
Hej
Janusz - ścianka kolankowa ma z wieńcem ponad 1 m (bodajże 4 suporki + wieniec). Wcześniej coś wspominałeś o długościach krokwi przy podnoszeniu. Nic z tych rzeczy, wszystko zostaje jak w projekcie (oprócz ich grubości, bo te zdaniem mojego projektanta trzeba było zwiększyć - to ponoć bolączka projektów Archetonu ogólnie).
Wyłaz jeden przy kominie salonowym - kominek z grawitacyjnym dgp. Na wszelki wypadek przewód kominowy w drugim kominie też jest.
Wentylacja dodatkowej łazienki (z garderoby) przez rurę spiro (ocieplona będzie) i dachówkę z kominkiem. Jeszcze nie testowane.
Zdjęcia góry mam jakieś, ale jak chwilkę zaczekasz będzie już z zabudową płytami g-k (planuję skończyć w marcu). Napisz czy chcesz bez zabudowy.
Faktycznie dużo krzemyków ostatnio się ujawniło :D
Pzdr C

caps.el
23-02-2004, 13:23
Cześć.
Crimson - będzie super jak prześlesz mi to co masz ( najlepiej wszystkie zdjęcia Krzemyka)
Pozdro
Janusz

crimson
23-02-2004, 14:58
Janusz - nie wiem czy masz taaaaaak pojemną skrzynkę pocztową :D
Spróbuję wybrać coś po południu i podesłać.
pzdr C

caps.el
23-02-2004, 15:01
Crimson: spoko - pojemność b.duża :D
Z góry dziękuję :D :D :D
Pozdro
Janusz

woytek
26-02-2004, 14:35
Uaktualniłem fotki krzemyka

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&grupa=0&kat=2&a=owoytek

Czy ktośz krzemykowców rozwiązał już schody, otwarte na salon, jakieś może macie przykłady?

pozdrawiam
woytek

Pietrek
27-02-2004, 13:42
Woytek, cieszę się, że dbasz o Krzemykowców. Mam dzięki tobie coraz lepsze wyobrażenie o swoim przyszłym domu. Sporo elementów mi się podoba. Jednak mój dom będzie raczej tradycyjny, czyli podobny do oryginalnego projektu. Podobają mi się domy otwarte, ale bardziej cenię praktyczność. Mieszkam w mieszkaniu z kuchnio-pokojem, gdzie z kuchni czasem wydobywają się niepożądane dźwięki (smażenie, zmywarka), które przeszkadzają w oglądaniu telewizji. Poza tym też mam dzieci, które oczywiście są całkiem normalne, czyli hałasu trochę potrafią narobić. Ale jeden pomysł zaprząta mi głowę, czyli antresola. Bardzo fajny pomysł na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Dzięki za wszystkie zdjęcia.
Pozdrawiam.

mad
27-02-2004, 13:56
hi, krzemykowcy,
brak odzewu na to co wyslalam na wasze skrzynki (bez urazy dla tych, ktorzy odpowiedzieli! - oni wiedza).
na onecie jest strona http://republika.pl/nasz_dom/, na ktorej umiescilam to co udalo mi sie zrzucic z modelu 3D. irytujace sa reklamy, ale na to nie poradze nic. pozdrawiam wszystkich. m

caps.el
27-02-2004, 14:27
Mad - wielkie dzięki za render z góry Krzemyka. Widzę że jest otwarcie z przedpokoju na salon i kuchnię.Hmm... ciekawe rozwiązanie.Natomiast z otwarcia schodów na salon chyba zrezygnuję.
Kiedy do mojego starszego syna przychodziliby koledzy (czytaj koleżanki w przyszłości) musieliby przechodzić na widoku przez zalluun :lol:
Chyba by się wkurzał deczko.

Woytek:jesteś wielki! Super zdjęcia - rób je dalej.

Co myślicie o wysokości ściany kolankowej w oryginalnym projekcie?
Czy nie wydaje się wam za mała?

Pozdro
Janusz

mad
27-02-2004, 14:31
caps.el, rzeczywiscie jest za mala. my podnosimy na jakies 4 pustaki (24x24x59), ale tak chyba robia wszyscy - mniej lub wiecej podwyzaszaja. zreszta tak nam zasugerowali w biurze projektowym. i mozna to robic bez dodatkowych rysunkow. m

woytek
27-02-2004, 15:15
Co do otwarcia salonu na schody - nie ukrywam macie rację, dzieciaki + kolezeństwo biegające w górę i na dół, to może przeszkadzać. Ale mam nadzieję, że powiększy to optycznie w sumie nie za duży salon.

Jeśli chodzi o kuchnię - ja TV mam nie mieć w salonie (walczę by się pozbyć) więc hałasy kuchenne nie będą przeszkadzać. Kuchnia ma być oddzielano dodatkowo barkiem wyższym niż szafki kuchenne co zasłoni ją jeszcze bardziej. Kominek również skutecznie zasłonił bałagan kuchenny.

Ściankę kolankową podniosłem.
w.

Slawek W.
29-02-2004, 01:03
Mad świetne rzuty,juz sobie ściągam je na dysk, zbieram wszystkie informacje na temat Krzemyka. A tak wogóle o jakich reklamach mówisz, na tej stronce nie było nic poza twoimi rzutami.
Tak na marginecie, czy mogłabyś mi przesłac plik oryginalny twojego projektu 3D wnętrz, moze bym sobie coś pozmieniał i przerobił wg swoich pomysłów?

W necie znalazłem jedna firmę która buduje wg tego projektu kanadyjczyki (1800 zł/m kw. - pod klucz,włacznie z myciem podłóg)

Pozdrowienia dla wszystkich Krzemykowców

Slawek W.
29-02-2004, 01:05
Zapomniałem dodać, że cena obejmuje równiez wykopy i wylewanie fundamentów

mad
01-03-2004, 10:21
Slawek W.,
jasne, ze moge ci przeslac, tylko w jakim formacie?
w miare jak bede miec czas postaram sie cos dolozyc.
ps jak ja wchodze na strone, widze tylko wielkie reklamy, ktore zamykam. wlaczaja sie ponownie przy kazdym <<< cofnij. strasznie mnie ty irytowalo. ciesze sie, ze tobie sie nic takiego nie wydarzylo

Slawek W.
01-03-2004, 12:08
mad
Dzięki za chęci. Co do formatu to ciekawi mi w jakim proghramie to robisz? Dlatego napisz mi co to za program to sobie go wcześniej zainstaluję. Plik najlepiej oryginalny czyli taki w jakim masz zapisaną surową wersje 3D

Co do reklam, no cóż być może jest to związane z przegladarką, ja używam juz od dawna tylko Opery. Tylkow sporadycznych przypadkach, gdy coś się nie chce otworzyć (mam na mysli jakieś menu) wtedy sięgam po IE.

Pozdrawiam
Sławek W.

Martula
01-03-2004, 13:58
:D

mad
01-03-2004, 14:02
zgodnie z sugestia wykonawcy zamowimy krokwie 18, a nie 15 (tak jest w projekcie)

evcik1
01-03-2004, 20:23
Dawno mnie tu nie było :lol: i widzę że dużo nas się zrobiło aż miło :D
Mam pytanko może ktoś z was będzie umiał mi odpowiedzieć ? Mianowicie chodzi mi o tą ściankę między salonem a schodami - niestety za póżno zorientowaliśmy się że możnabyło tej ścianki w ogóle nie stawiać. :cry: Może ktoś z was orientuje się czy można coś zrobić żeby się jej pozbyć ?? Nawet mogłyby zostać słupy byleby trochę powiększyć (optycznie) salon.
Pozdrawiam

mad
01-03-2004, 23:13
evcik,
jesli macie juz zalany strop, sprawa sie troche komplikuje. likwidacja tej scianki to nie tylko slup, ale takze podciag i to calkiem solidny, oraz ekstra zbrojenie law fundamentowych, na ktorych bedzie opieral sie slup. my zlecalismy te zmiany w biurze, bo ingeruje to w konstrukcje budynku. radze skonsultowac to z inzynierem konstruktorem. powodzenia, m

ps na prostej stronie ktora wrzucilam na onet sa takie liche widoczki na otwarte schody ze slupem http://republika.pl/nasz_dom

Martula
02-03-2004, 08:26
Mad ma rację.Ściana, którą chcesz zlikwidować jest scianą nośną.Nie można jej po prostu wyburzyć. Może obeszłoby się bez słupów :roll: , ale za to z odpowiednim podciągiem :-? .

Martula
02-03-2004, 11:38
Mad - Twoja wizualizacja jest super :D . Wprawdzie nie mam otwartego salonu, ale zaintrygowała mnie ścianka wiatrołapu (tej jeszcze nie posiadam - więc mam pole do popisu :D . Jak mozna rozwiązać główne wejście do domu, mając otwór na drzwi jak w projekcie( nie pamiętam wymiarów :( , ale dość duzy :D .Woytkowi dzięki za wspaniałe zdjęcia.Intryguje mnie jednak wejście na antresolę.Jak je rozwiązałeś ?.

mad
02-03-2004, 12:45
hi, martula!
my zamierzamy wstawic drzwi z bocznymi swietlikami (tak zreszta jest w projekcie), stad luksfery w drugiej scianie, zeby doswietlic hall i troche urozmaicic wnetrze. mozna tez zamowic solidne drzwi dwuskrzydlowe, ktore wygladaja dobrze, ale zastanawialaybym sie przy takim malutkim wiatrolapie... to bylby chyba przerost formy jednak.

evcik1
02-03-2004, 16:42
Mad i Martula macie rację - wiem że ta ścianka jest nośna i dlatego pytam :cry: niestety chyba nic się nie da z tym zrobić :cry: (mamy wylany strop a nawet więcej mamy już dach ;))

Martula a jak duży jest ten otwór ? masz może jakieś zdjęcie ??

Pozdrawiam

mad
02-03-2004, 16:47
jesli chodzi o otwory w scianach nosnych, to nad nimi tez trzeba wzmocnic konstruckcje podciagiem lub belka nadprozowa, niestety... :cry:

evcik1
02-03-2004, 21:49
no właśnie ale belke nadprozowa trzeba chyba robić na etapie murowania ścian ;( a jak zrobić podciąg nie mam pojęcia ?

Nie chcę was zamęczać swoimi problemami - zapytam kierownika budowy może on coś doradzi. W każdym razie dzięki za pomoc ;)

Martula
03-03-2004, 08:42
:D

woytek
03-03-2004, 10:45
Martula - wejście na anteresolę, właśnie od wczoraj stolarz się nad tym głowi :) Jedno wejście będzie z korytarza na górze po składanej drabince (klapa i drabinka z praktikera 260 zł, wymiary otworu 60 na 120), drugie wejście będzie już z pokoju, prawdopodobnie na stałe jakaś drabina drzewniana a pod drabiną poduszki ( antresola dla dzieci :).

Ja do poniedziałku poszukuję płytek do górnej łazienki, załamka, czas mija, glazurnik czeka i nic. Z zielonej jaskrawej zrezygnowałem, teraz w depresji wpadam w szarości i czernie :)

pozdrawiam krzemykowców

w.

Pietrek
05-03-2004, 09:27
Witam. Mad, nie mam projektu przed sobą, ale wydaje mi się, że krokwie mają przekrój 17,5x7,5 w projekcie. Ja takie zamówiłem, właśnie czekam na drzewo. Jeszcze nie wiem, co położę na dach, ale w/g twoich sugestii rozumiem, że mogę na nie kłaść też dachówkę!? Czy może pod dachówkę trzeba większego przekroju?
Pozdrawiam.

Pietrek
05-03-2004, 09:40
Woytek. Twoje zdjęcia wnętrz zainspirowały mnie i moją żonę do przemyśleń. Szczególnie spodobał nam się pomysł z antresolą. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zgodni co do tego, że wejście będzie stromymi schodami z naszej sypialni, czyli największego pokoju wg projektu na górze. Pewnie trzeba będzie podciąć jedną belkę stropową i wzmocnić sąsiednie. Ten problem jescze daleko przede mną. Na razie kombinuję, żeby być może w tym roku zrobić fundamenty i wylać płytę. Chciałem zacząć w przyszłym roku, ale jest szansa na trochę niewielkiej gotówki i że dostanę pozwolenie na budowę na wakacje.
Pozdrawiam.

evcik1
06-03-2004, 16:36
Chcemy kupić drzwi wejściowe i nie mamy pomysłu jakie ??!! Może macie jakiś pomysł ??
:P

mad
07-03-2004, 18:37
Pietrek,
przekroj moze pozostac ten sam, ale wysokosc krokwi powinna byc jak najwieksza, zeby cala wiezba miala duza sztywnosc. poza tym musza byc wzmocnienia pod pionowymi slupami wiezby, nie pamietam jak sie dokladnie te lelementy nazywaja. m

mad
11-03-2004, 17:29
cos krzemykowcy sie uciszyli... od kilku dni zadnych postow. czyzby ruszyly roboty na budowach? m

woytek
12-03-2004, 09:05
Ruszyły roboty i się dzieje :) Dorzuciłem kilka fotek antresoli. Stolarz dzielnie działa i się sprawdza.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=7841&grupa=0&kat=2&a=owoytek

na zakładce 3 i 4.

Od poniedziałku glazurnik zaczyna górną łazienkę. Terakotę wybraliśmy w końcu na ul. Jagielońskiej w Warszawie, sklep Vives, na podłogę i ściany terakota w fakturze "lnu" beżowa podłoga, ściany białe, jako dekory paski o kolorze intensywniejszym, prawie pomarańczowym ( Tahiti noce z TTW/ al.Jerozolimskie), ciekawe co tego wyjdzie :)

pozdrawiam
woytek

Pietrek
12-03-2004, 09:18
Mad. Nie wszyscy budują. A poza tym u nas z wiosną jeszcze cieńko. Słoneczko ładnie przyświeca, ale w nocy mróz. Ja załatwiam papiery. Właśnie na dniach mam otrzymać warunki na przyłącze z elektrowni. Oczywiście zgodnie z regułą pan z elektrowni próbował stwarzać problemy. Twierdził, że wysokie napięcie ze słupów na nowo powstającym osiedlu, na którym mam działkę, powinien na swój koszt w ziemię wkopać właściciel niewykupionych działek!!! Mają fantazję ci ludzie. Ja do tych spraw podchodzę dosyć chłodno, bo mnie się nie spieszy. Tak myślałem jeszcze niedawno. Niedługo potem pani architekt, która bardzo mi pomaga w załatwieniu różnych dokumentów, załatwiła papiery, łącznie ze zgodą dyrektora elektrowni oraz projektem zasilania osiedla. Ów pan przez jakąś minutę prześledził dokumenty, aż musiałem mu przerwać tę medytację. Wtedy puścił karpia sprawiając wrażenie, jakbym go wyrwał z jakiegoś strasznego snu. Na pytanie: czy otrzymam warunki przyłączenia, powiedział: tak, oczywiście, a na pytanie : kiedy rzekł: chyba jeszcze w tym tygodniu.
Z wodą i kanalizą jest tak, że otrzymałem "zgodę na zasilenie po uzbrojeniu terenu osiedla". Uzbrojenie w kanalizę i rury od wody są jakieś 30 m od mojej działki, ale trzeba zrobić redukcję, zrobić przyłącza do poszczególnych działek i puścić w rury wodę. Ta zgoda na razie mi wystarczy do uzyskania pozwolenia na budowę. Jak wszystko załatwię do wakacji, to chyba w wakacje zaleję chyba ławy i zrobię fundamenty. Myślę, że nie będzie szkodliwe zostawić stanu zerowego przez zimę. Mury pociągnąłbym na wiosnę. Nie wiem na pewno, czy mam rację!? To tyle u mnie. Mam nadzieję, że teraz wiesz, że krzemykowcy jeszcze żyją.
Aha. Jeszcze jedno. Mam pliki swoich przyszłych skromnych progów Krzemyka. Są w formacie acp (ArCon - Wymarzony dom 2), bo w tym programie nie mam możliwości tworzenia bitmapy. Ale jak dobrze pamiętam, Ty masz możliwość ich odtworzenia. A właśnie, w jakim programie i wersji robiłaś ujęcia Krzemyka? Ostrzegam jednak: wizja mojego domu jest jednak bardziej tradycyjna niż twoja. Ale może coś pożytecznego dostrzeżesz.
Pozdrawiam

caps.el
17-03-2004, 08:02
Pietrek.Śliczne dzięki za wizualizację Krzemyka.

Coś nam krzemykowe forum ucichło. Chyba wiosna sie zaczęła i wszyscy na budowach. Ja załatwiam pozwolenie. :D
Pozdro
Janusz

woytek
17-03-2004, 11:07
U nas trwa walka wewnątrz, koniec prac przy antresoli która jednak stała się poprostu sufitem, w przyszłości wytnę część desek i będzie antresola. Powód - było za wysoko i strach o dzieciaki :)

Stolarz ( nie ten od antresoli) ma ostateczne pobrać wymiary bo czas schody robić, jednak nie jesion tylko dąb.

W wikend porządki w ogrodzie, pozbywam sie gruzu dzięki uprzejmości sąsiada utwardzającego drogę. Czas również zasadzić jakieś pnącze by zakryć słup od przyłącza elektr. ( pnączem tym bedzie kokornak).

Kuchnia w lesie, jeszcze nic nie wybraliśmy, gromadzę tel. stolarzy i oglądam firmowe kuchnie.

Wychodzą kolejne błędy niestety, oprócz schrzanionej elewacji okazuje się, że podbitka też do poprawki, deski nie były dobrze wysuszone.

pozdrawiam
woytek

mad
17-03-2004, 16:07
my mamy juz wytyczony budynek. poczatek kwietnia robota ruszy pelna para. stal kupiona, material na fundamenty przyjedzie w przyszlym tygodniu, czas ogrodzic ten balagan. to tyle.

woytek, a nie myslales o aktinidii? to tez ciekawe pnacze. albo akebia... prawdziwie egzotyczna jak na nasze warunki.
szkoda tej antresoli : (
chyba zrobimy jednak schody betonowe wiszace... tak nam doradza wykonawca. rozwazam to.

pozdrawiam, m

evcik1
17-03-2004, 21:29
U nas roboty zaczęły się od poniedziałku. Robimy kanalizację (którą powinniśmy byli już dawno zrobić) i pierwszą wylewkę.
Apropo kanalizacji - macie dwie studzienki na zewnątrz? My przerobiliśmy na jedną bo jak kierownik budowy twierdzi że projektant przesadził z tymi studzienkami i rurami o średnicy fi150. Poza tym te studzienki są ogromne !!!
W wekend jedziemy zamówić okna ;)
Pozdrawiam

Ps. u nas też zaczynają wychodzić błędy (okno na klatce schodowe jest za wysoko wymurowane, okno w garderobie jest mniejsze niż w projekcji. Niestety tak to jest jak człowiek się nie zna ;(

Martula
18-03-2004, 08:19
Witam wszystkich Krzemykowców.

Pietrek
19-03-2004, 09:32
Witam wszystkich.
U mnie coś drgnęło. Nie wiem, czy wy też się cieszyliście z każdego drobnego kroczku. Mój krok naprzód to otrzymanie zgody i warunków zasilenia prądem - otrzymałem to wczoraj i mogę dalej starać się o pozwolenie. Dzisiaj przywożą mi drzewo na dom i garaż. Garaż osobny dwustanowiskowy - wśród moich znajomych niezbyt popularne rozwiązanie, ale ja lubię majsterkować i mam trochę narzędzi oraz obrabiarkę do drewna(silnik 4kW) -robi hałas i drgania. Poza tym tak mi się podoba... Na razie pewnie na tym się skończy.
Mad. Kiedyś chyba doślę ten obiecany plik Arcona, jestem trochę roztrzepany. Jak jestem w pracy, to nie mam pliku, a jak jestem w domu, to casami nie mam czasu, ale kiedyś chyba to zgram.
Pozdrawiam.

mad
19-03-2004, 09:33
Pietrek, nie martw sie, mam podobnie. tez sie dlugo zbieralam z tym wysylaniem. pozdrawiam, powodzenia!
m

Wioletta
22-03-2004, 10:30
Cześć. Proszę podajcie mi czy 3000 max-ów wystarczy na parter?

mad
22-03-2004, 14:13
ja pojecia nie mam, mam policzone na BK 24x24x59.

Pietrek
22-03-2004, 17:34
Witam. Mam pytanie: co grozi moim deskom (5 m sześciennych), które otrzymałem w piątek i od tego czasu nie mogę ich poukładać? Ułożyłem na razie siedem warstw. Prawdopodobnie pojutrze wezmę się za resztę. Powiedziano mi, że mam kilka dni czasu, szczególnie jeżeli co chwilę pada deszcz. Co wy na to?

mad
22-03-2004, 21:46
hi, pietrek,
raczej nic im nie bedzie. dzis bylam w tartaku i drewno zalega pod golym niebem. co za roznica, czy leza w tartaku czy u ciebie? mysle o deskach na budowe, a nie na np. podlogi w domu... :-?
powodzenia

Pietrek
22-03-2004, 22:49
...ale czy w tartaku one były tylko zrzucone czy poukładane w sztaple?

mad
23-03-2004, 06:05
niestety, poukladane... :cry:

evcik1
26-03-2004, 10:25
Wiolu - zrobiliśmy tylko jedną studzienkę - nie mamy żadnych załamań rury ;) z kuchni kanalizacja wychodzi w stronę ganku i lekko się załamuje aż do studzienki. Załamanie powyżej 45stopni jest ponoć dopuszczalne ;)

Pozdrawiam

Ps. Dzisiaj panowie kończą wylewkę ;) już nie mogę się doczekać !!!! :D

evcik1
26-03-2004, 10:25
Wiolu - zrobiliśmy tylko jedną studzienkę - nie mamy żadnych załamań rury z kuchni kanalizacja wychodzi w stronę ganku i lekko się załamuje aż do studzienki. Załamanie powyżej 45stopni jest ponoć dopuszczalne

Pozdrawiam

Ps. Dzisiaj panowie kończą wylewkę już nie mogę się doczekać !!!!

evcik1
26-03-2004, 10:26
sory to miala być odpowiedz a nie nowy temat :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

evcik1
31-03-2004, 09:02
Witam
Zrobiłam wczoraj nowe zdjęcia ;)

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=14081&grupa=0&kat=2&nxt=0

Pozdrawiam

evcik1
31-03-2004, 09:03
Witam

Zrobiłam wczoraj zdjęcia ;)

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=14081&grupa=0&kat=2&nxt=0

Pozdrawiam

woytek
31-03-2004, 09:32
Dzięki za zdjęcia, fajnie popatrzeć na na krzemyka w innym wykonaniu.

Podstawowe różnice jakie wyłapałem między naszymi krzemykami:

- salon i kuchnia przedzielone tylko kominem.
- schody w klatce sch. czyli ściana od salonu.
- okienko nad schodami znacznie wyżej usytuowane.
- u mnie odbicie lustrzane :)
- dachówka?
- tylko jeden komin?
- w salonie na ścianie szczytowej 2 okno jak w projekcie u mnie 1 okno balkonowe;

pozdrawiam
w.

evcik1
31-03-2004, 11:20
A więc:
- jeszcze nie mam ścianek działowych więc między salonem i kuchnią będzie ściana
- okno nad schodami jest do poprawki ;(
- tak dachówka
- miał być jeden komin ale jednak w niedlugim czasie do-murujemy drugi

Pozdrawiam :)

Martula
01-04-2004, 08:47
Evcik1 - jestem pod wrażeniem.Piekny domek. Twoja realizacja jest troche dalej niz moja (strop nad parterem).Dlatego mam pytania :
1. Ile m2 kupiłaś dachówki i jaki producent?
2. jakij szerokości masz okapy dachu?
3. czy masz przewidzianą instalację odgromową?
4. z czego ocieplenie poddasza i ile cm?
5. ile kosztowała robocizna dachu?
6. jakim preparatem była robiona impregnacja drewna?
7. Czy na ścianie szczytowej strychu będziesz miała obicie deskami - jak w projekcie.

evcik1
01-04-2004, 18:16
Hej Martula
więc:
1) 198 m2 dachówki rzymskiej UNIBET (10szt. na m2)- kolor ceglasty
2)szerokość tak jak w projekcie
3)nie będziemy zakładać instalacji odgromowej
4)ocieplenie poddasza dopiero będziemy robić - wełną unimata 20 cm
5)robocizna 35zł/m2 - położenie dachówki i więżby - w sumie wyniosło nas to około 7 tys.
6) więżbe kupiliśmy już zainpregnowaną
7)a na ścianie szczytowej nie będziemy nic więcej robić - chcę tylko tą jętkę pomalować na kolor dachu

Jeśli chcesz to mój mąż może Ci załatwić dachówkę w dobrej cenie (pracuje w hurtowni budowlanej). Dachówkę taką jak chcesz - może sprzedać Ci za 39 zł/m2 brutto i w dobrej cenie akcesoria - no chyba że budowa jest dalej niż 100 km od środy śląskiej.
Ps. Za UNIBETA zapłaciliśmy około 20 zł za m2

Mam nadzieję że zadowalają Cię odpowiedzi jeśli jeszcze masz jakieś pytania służę pomocą

Pozdrawiam

magi
01-04-2004, 20:58
fajny i te drzewka super
ale powinny się znaleźć w galerii

Pietrek
02-04-2004, 09:36
Brawo Evcik!!!
Jestem bardzo głodny informacji o Krzemyku, a jeszcze bardziej zdjęć. Ja dalej zbieram wszelkie informacje i każde są cenne. Cieszę się, że zdecydowałaś się opublikować zdjęcia. Ja na razie ułożyłem drewno na więźbę i deski - i schną sobie pod daszkami. Byłem wczoraj u sąsiada budowniczego i się napatrzyłem. W tej chwili zastanawia mnie, czy Krzemyk nie ma przypadkiem zbyt wąskiej klatki schodowej. Takie sugestie gdzieś przeczytałem. Sąsiad ma klatkę o szerokości 2,37m - wygląda bardzo obszernie jak na domek (sybilla). Ja myślę, że 1,85m to za mało i kombinuję, aby zrobić 2,05m. Jeszcze to mogę zrobić - jestem przed adaptacją projektu. Co wy na to? Czy rzeczywiście ta klatka tak wąsko wygląda?
Pozdrawiam Krzemykowców.

woytek
02-04-2004, 09:45
Mając otwarte schody na salon problemu nie widzę. Wąski i malusi to z pewnością jest wiatrołap :(

Przy okazji dobra rada - najpierw położyć glazurę w łazience, a dopiero później płyty g-k na skosy i sufit . Inna kolejność do problem z dopasowaniem płytek do krawędzi płyt g-k.
w.

mad
06-04-2004, 17:01
doly wykopane, zazbrojone, jutro przyjezdza beton. zacznie sie wreszcie dziac cos w do góry. a co u was, krzemykowcy? pozdrawiam, m

woytek
08-04-2004, 11:04
Końcówka w wykańczaniu górnej łazienki (fotki wkrótce), brak kuchni (jeszcze nie wybrana), wielkie porządki w ogrodzie, plantowanie wyrównywanie i grabienie liście z poprzedniego sezonu.
w.

Pietrek
09-04-2004, 22:35
U mnie powstaje drugi daszek - na deski. Krokwie i inne belki zadaszyłem od razu po ułożeniu, a deski teraz zadaszam. Właśnie, mam pytanie: ilu krzemykowców robiło więźbę z sezonowanego drewna, a kto kupił drewno i od razu kładł na dach (oczywiście mam nadzieję że po impregnacji ciśnieniowej). A może jeszcze inaczej ktoś robił, np kładł na dach świeżynkę bez impregnacj? A ilu z was deskowało czy chce deskować dach? Ja dom będę deskował, a garażu nie (garaż osobny dwustanowiskowy G15 z Archetonu).
Na osiedlu, na którym mam działkę (kupiłem jako pierwszy działkę na tym osiedlu) właśnie w tym tygodniu znajomi zwożą pierwsze materiały i robią wykopy. Chcą się w tym roku wprowadzić. Coś się zaczyna dziać. Może to i mnie ten nurt szybkiej budowy porwie?
Nie - tylko spokojnie. W planach mam stan surowy w przyszłym roku. A może i w tym roku coś zrobię, np stan zerowy. Kombinuję nad drenażem, tylko nie wiem, czy rozsądnie jest wkopywać go od razu przy zasypywaniu stanu zero czy czekać z tym do końca budowy.
Pozdrawiam Krzemykowców.

Martula
13-04-2004, 08:02
Witam wszystkich Krzemykowców po Świętach :D Pietrek - radzę zroboć drenaż w trakcie budowy fundamentów.

mad
15-04-2004, 17:58
witajcie, mamy wylane ławy fundamentowe i muruje się fundament. materiały zgromadzone, coś się dzieje. więźbę bedę mieć z drewna tegorocznego impregnowanego na budowie, pełne deskowanie z deski miarowej. pozdrawiam, m

Pietrek
16-04-2004, 08:34
Witam. Martula, dzięki za odp. . Czy pamiętasz jeszcze koszty drenażu? Takie mniej więcej. Myślę, że jest to u mnie konieczna inwestycja. Ostatnio byłem na działce i widziałem w piękną słoneczną pogodę trzy zakopane na pół metra ciągniki jakieś 100 m od mojej działki, dlatego pdejrzewam, że woda pewnie będzie zawsze. Chcę zbadać jej poziom wykopując jakiś głębszy dół i obserwować poziom ody w nim.
Pozdrowionka.

evcik1
16-04-2004, 15:48
mnie też interesowałby koszt drenażu. Niestety również u mnie jest to konieczne ;( obserwowałam wykop koło fundamentów i prawie zawsze stoi tam woda

Pozdrowionka dla Wszystkich

Martula
19-04-2004, 08:20
:D

Pietrek
19-04-2004, 17:46
Hej!
Fajnie, że tak się rozpisałaś. Tak trzymaj! Szczegółowe instrukcje na wagę złota.
Pozdrawiam.

Pietrek
20-04-2004, 13:40
Witajcie!
Ile muszę przygotować kasy na stal i ile wagowo jej trzeba? Czy tabela zestawienia ilości w projekcie jest wiarygodna i czy trzymaliście się danych z niej zamawiając materiały? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pietrek
20-04-2004, 13:42
...a przy okazji: zniknęły mi z albumu na Onecie dwa zdjęcia-zrzuty mojej wizji Krzemyka. Czy tam obowiązuje jakaś cenzura?

Martula
26-04-2004, 08:06
Pietrek - u mnie było gęściej, ale za to trochę chudziej :D Dużo wyszlo tej stali :( .Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę zerknąć w faktury. A poza tym mam płytę nad częścią piwnicy (mały pokój, łazienka, pomieszczenie gospod)- ok.25m2. Teraz jestem na etapie liczenia dachu. Dla tych co są przed tym etapem :D . Właśnie wyszło mi 7,7 m3 drewna (bez podłogi na strychu i bez deskowania małych trójkątów ściany szczytowej), wg życzenia cieśli krokwie 8x18, łaty 4x5, wymiany 8x18, murłata 14x14, jętka 8x18, elementy lukarn 8x22 i 8x18, kontrłaty 2,5x5, deski heblowane zamiast dachówek skrajnych 2,5x18. Właśnie robię zestawienie w Excelu. Zainteresowanym mogę wysłać (jak skończę :) ).

Martula
26-04-2004, 08:14
Jakiej wielkości dać kratki wentylacyjne na kominach? :( . i czy mają być z siatką, czy bez. Kto wie, proszony jest o informacje. :D . Na ile warstw wyprowadzone macie kominy ponad połać dachu? Wiem, że na końcu komina będą 3 warstwy cegły pełnej. A ile warstw kratówki? Muszę kupić materiał przed 1 maja i wychodzi mi coś ok.600 szt. Kominy wykończone cegłą klinkierową.Jeżeli zdecyduję się na ogrzewanie olejowe,to zarówno w jednym kominie jak i w spal.od kominka będzie wkład stalowy.

Martula
29-04-2004, 08:28
Uwaga - dach (ceramika) kupiony :D z 7% Vatem :D .W tartaku więźba narazie po 500 zł/m3, ale nie wiadomo co po 1.05., choć sprzedają netto.Nie wiem co im przeszkadza podniesienie Vatu. Dla zainteresowanych mogę podać ceny- dachówka Robena rustykalna.

Wioletta
29-04-2004, 08:52
Cześć Martula mnie bardzo ciekawi cena dachu. Proszę podaj ile kubików drzewa weszło na dach i cenę kubika oraz cenę i ilość dachówki.

Wioletta
29-04-2004, 08:53
Cześć Martula mnie bardzo ciekawi cena dachu. Proszę podaj ile kubików drzewa weszło na dach i cenę kubika oraz cenę i ilość dachówki.

Martula
29-04-2004, 10:03
Witaj ! Wg obliczeń wyszło ok. 7,8 m3 drzewa, narazie po 500 zl, surowe(jeszcze nie zamówione).Dachówka śledzka falista po 3,10 zl ok. 198 m2.Sama dachówka to połowa ceny ceramiki całego dachu.Do tego gasiory, dachówki wentylacyjne,jakieś szczotki, 2 okna połaciowe, 1 wyłaz, rynny, blacha do obróbek, cegła klink.na kominy i trochę innych rzeczy :D (bez dachówek skrajnych - bo bardzo drogie).

evcik1
29-04-2004, 19:57
Cześc
Co u Was słuchać ? Jak tam szał związany z podwyżką Vat-u ?
My kupiliśmy trochę materiałów (cegłe na ścianki działowe, drugi komin, wełne na poddasze, płyty GK, cegłę klinkierową na parapety, okna).
Cieszę się jak głupia bo w sobotę znowu zacznie się coś dziać na budowie ;) w we wtorek montują nam okna. Z tego najbardziej się cieszę :D no a potem układanie parapetów, murowanie ścianek działowych i komina, itd.
A wy co planujecie na ten rok ?
Pozdrawiam Wszystkich

woytek
30-04-2004, 10:38
Pozostało mi 2 miesiące na wprowadzkę.
Teraz klepkarze układają na pieterku klepkę (80 m. kw) 35 zł za metr z lakierowaniem potrójnym i listwami.

Pozostało mi jeszcze -
kuchnia (projekt jest ale jeszcze nie zamówiona)
schody
sufit podwieszany w łazience (fotki górnej łazienki na onecie)
gruntowanie i malowanie całości
biały montaż w łazienkach
wykończenie antresoli/sufitu
drzwi przesuwne między łazienką a kotłownią

no i porządkiiiii


pozdrawiam
woytek

alexanderw
30-04-2004, 13:10
Witam, jestem nowy ale bardzo podoba mi się watek. Czy ktoś mogłby podac adres www gdzie mozna obejrzeć rzuty "krzemyka"?
Olek

Martula
30-04-2004, 13:26
Tak prawdę powiedziawszy powinien podobać Ci się domek, a nie wątek :D . Szukaj na stronie Firmy Archeton - wrzuć w wyszukiwarkę i potem Krzemyk.

Pietrek
04-05-2004, 09:10
Witam.
Martula. Jestem zainteresowany nadal ilością stali, choć zdaję sobie sprawę, że muszę odjąć ilość na strop piwniczny, którego nie mam, ale mam za to fundament pod garaż (6,2x7,1m) oraz dom przedłużony o 60 cm. Wyszło mi wg projektu ok 1300 kg stali na schody i strop, tzn tak jest w tabelkach. Nie obliczałem jeszcze stali na ławy i to by mnie interesowało. Właściwie interesuje mnie koszt, ceny zakupui i ilość materiałów na cały stan zerowy. Może inni krzemykowcy mi również pomogą?

Poza tym chciałbym poznać opinie na temat posadowienia domu. Wykopałem dołek na swojej działce w najniższym punkcie, w którym ma być dom (działka na sporej górze). Po dwudniowych obserwacjach w "suchej porze" wyszło mi 140 cm wody poniżej poziomu terenu (oczywiście terenu obok dziury). Na drugim końcu działki 25m dalej w miejscu, w którym ma być garaż, jest o ok. 1,3m wyżej, a jakieś 70 m dalej jest staw, którego poziom jest nieco wyższy od poziomu mojej działki. Czy te warunki posadowienia budynku są w miarę czy kiebskie? Czy poziom wody bardzo będzie się zmieniał? Dodam, że grunt na szczęście jest żwirowy (w miejscu dziury).
Pozdrawiam

mad
07-05-2004, 09:59
witam!
pietrek, nie powiem ci, ile stali poszlo u nas, ale za wszystko - tzn. lawy, podciagi, wieniec, slupy - zaplacilismy prawie 5000.

poza tym juz przygotowuja szalunki pod strop, mam nadzieje ze wyleja na poczatku przyszlego tygodnia...

jakby ktos chcial zajrzec, to nie najswiezsze, ale tez niedawne zdjecia na tych stronach:
http://republika.pl/nasz_dom/poniedzialek/index.html
http://studio44.pl/index_.html

evcik1
15-05-2004, 16:45
Witam wszystkich ;)
Co słychać u Was na budowie? Jak się ma Krzemyk ? :D
My robimy parapety z cegły klinkierowej, no i potem ścianki działowe.
Może ktoś zdradzi ile zapłacił za murowanie działówki ?

Pozdrawiam

Pietrek
16-05-2004, 14:44
Witam.
Dzięki Mad za odzew. Chciałbym ponowić prośbę o podanie ilości stali na stan zerowy (czyli fundamenty). Jeśli możecie, to podajcie ilość betonu i bloczków, izolacji, a właściwie wszystkiego (pewnie za jednym patrzeniem w faktury). Rozumiem Mad, że twoja sytuacja różni się od mojej - ja nie mam piwnicy, a w dodatku przedłużam dom o 60 cm. Proszę innych krzemykowców o zajrzenie w papiery i wypisanie co nieco. Chce ocenić, czy brać się za stan zerowy w tym roku czy nie.
Pozdrawiam wszystkich.

mad
17-05-2004, 07:47
Pietrek, na lawy szerokosci 1 metra (wysoka woda :( ) poszlo 15,75 m3 betonu, reszte murowalismy z pustakow fundamentowych 24x24x60, poszlo ich 600 sztuk. 9 rolek papy termozgrzewalnej starczylo na izolacje law, scian fundamentowych i jeszcze izolacje nad I warstwa pustakow (dodatkowo, na wypadek zalannia itp). Co do stali - na same fundamenty kupilismy 27 sztuk pretu fi 14 i 110 kg walcowki fi 6. zostalo z tego na jeszcze na slupy. na izolacje pionowe kupilismy 11 p. dysperbitu, jak sie okazalo sporo za duzo. pozdrawiam. do zasypania fundamentow poszlo 11 wywrotek ziemi, do murowania kupilismy po wywrotce piachu i pospolki, po palecie wapna i cementu. dokupowalismy cement, ale juz do murowania scian. i jeszcze 6m3 chudego betonu pod szlichty oraz rury kanalizacyjne, nie podam ci w jakich ilosciach, bo to bardzo dluga lista... m

ps nasza piwnica powstala na budowie, po prostu postanowilismy nie zasypywac dziury pod schodami

crimson
28-05-2004, 14:56
Witam krzemianowców !!
Kończę powoli i kilka nowych fotek dodałem
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=11297&no=16
pzdr C

evcik1
28-05-2004, 16:23
brawo Crimson ;)
nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę że już jesteś tak blisko końca budowy :D
naprawdę śliczny domek
Gratuluję i pozdrawiam

crimson
31-05-2004, 14:10
Evcik !!!
Dzięki ........... i śmiem twierdzić, że też się doczekasz :D
pzdr C

Pietrek
02-06-2004, 14:07
Hej Krzemykowcy!
Ja nadal chciałbym się upewnić, ile materiału potrzebuję na stan zerowy (bez piwnicy). Coś tam obliczałem, ale chciałbym się upewnić, aby nie przesadzić ani zbytnio nie sknerzyć. Proszę o mobilizację.

Crimson! Fajnie, że kończysz niedługo budowę. Fajnie, że zamieszczasz zdjęcia. Podoba mi się, że nie zmieniłeś okien łukowych na zwykłe. Teraz widzę "na żywo", że mają duży urok i takie chcę mieć. Dopiero teraz zauważyłem, że obniżyłeś wąskie okno w kuchni i w pom. gosp. tzn u ciebie to inne pomieszczenie. Podoba mi się też bardzo kuchnia. Jeśli możesz, to natrzaskaj więcej różnych zdjęć z zewnątrz i z wewnątrz. Mnie interesuje szczególnie salon z kominkiem i jego połączenie z jadalnią.

Pozdrawiam wszystkich. Pietrek

crimson
07-06-2004, 12:51
Witajcie
Pozwoliłem sobie na kilka nowych fotek w swoim albumie. Adres dwa posty powyżej. Ocieplanie rozpoczęte !!! Z rzeczy ważnych pozostaje podjazd i miejsce postojowe dla pojazdów mechaniczych. I ogrodzenie oczywiście.
pzdr dla Krzemykowców !!!
Wiesiek

Wioletta
08-06-2004, 07:37
crimson wszystko prezentuje się super. Gratuluje Ci. Martwi mnie tylko mała powierzchnia salonu . No ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jeszcze raz gratulacje

mad
08-06-2004, 16:19
ja takze gratuluje. u nas dobiega konca stan surowy. zostaly schody, mam nadzieje ze do soboty zaleja. pozdrawiam, m

mad
22-06-2004, 16:47
no to mamy stan surowy. co dalej?? pozdrawiam, m

evcik1
19-07-2004, 21:04
Witam wszystkich
Straszna cisza zapadła na naszym forum ;(
W mnie ścianki działowe są gotowe, drenaż no i drugi komin też już stoi ;) czekam na położenie rynien no i ciągle zastanawiam się jaką zrobić podbitkę ?
Może ktoś kto ma już podbitkę podpowie ile kasy szykować ;)
Pozdrawiam

crimson
20-07-2004, 11:21
Hej Evcik
deski strugane gr 22 mm piuro-wpust na podbitkę w ilości 80 m2. Ceny niestety nie znam (brałem i wyceniałem razem z więźbą). W tej ilości jest też taras zadaszony (ok 20 m2). Ciekawostka - moje podbitkowe deski wyglądały lepiej niż podłogowe, które układał znajomy nieopodal :o
pzdr C

evcik1
20-07-2004, 18:26
Dzięki CRIMSON ;)
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko :oops:
Jak zrobiłeś okap w tym miejscu w kuchni ? Czy on jest podłączony do komina?
Z góry dziękuję

crimson
21-07-2004, 11:43
Okap nie jest podłączony do komina. Ma filtr węglowy i wsio.
pzdr C

Pietrek
22-07-2004, 21:03
Hej Krzemykowcy!
Nie da się nie zauważyć, że cisza jest przytłaczająca, ale to chyba dobrze, bo świadczy to o tym, że wszyscy pracują. Ja mam cichą nadzieję, że też jeszcze w tym roku załapię się na jakąś robotę przy moim Krzemyku, bo właśnie otrzymałem pozwolenie na budowę i dziennik budowy. Wszystko oczywiście rozbija się o kasę.
Mam też pytanko: czy mogę bez żadnego ryzyka zniszczeń wylać samą ławę i zostawić ją na zimę? W pierwszej wersji chciałem zrobić stan zerowy ze ścianami fundamentowymi, ale pewnie mi się to jeszcze w tym roku nie uda.
Pozdrawiam.

evcik1
25-07-2004, 21:59
Cześć Pietrek
Jesli chcesz wylac teraz ławę fundamentową nie widzę zadnych przeciwskazan, o ile zrobisz to przed przymrozkami. No chyba ze chcesz robic to zima, wtedy musialbys oblozyc ławe np.słomą.
My tez zostawialismy lawe na zime i wszystko jest wporzadku.
Pozdrawiam Wszystkich :)

Pietrek
26-07-2004, 10:53
Dzięki Evcik. Jeżeli tak mogę zrobić, to pewnie tak zrobię. Zawsze to coś.

Pietrek
12-08-2004, 18:41
Witam Krzemykowców.
Machina ruszyła. Właśnie zrobili mi wykopy pod dom i garaż. Jestem w potrzebie: potrzebuję pilnie kosztorys do banku, najlepiej na Krzemyka oczywiście. Pozdrawiam.

evcik1
03-09-2004, 21:30
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
:roll: Ale cisza :roll:
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Co u Was Krzemykowcy? Ja mam już prąd :D no i zabieram się za tynki :D

Pozdrowienia
I napiszcie coś bo strasznie zamarło nasze forum
Krzemykowcy łączcie się !!!! :D

Martula
04-09-2004, 17:22
Oj ucichło, ale pewnie na budowach duzy ruch. U mnie wymurowali poddasze, robi się dach. Dzisiaj było ostatnie betonowanie - zaległy podbeton i ścianka przy piwnicy. Och, będzie pięknie ! Ekipę mam super :lol:

mad
06-09-2004, 08:12
czesc krzemykowcy. ja juz mieszkam. od 1 wrzesnia. jest jeszcze mnostwo do zrobienia, ale jestem u siebie. pozdrawiam, m

Wioletta
06-09-2004, 08:39
Witam. Zazdroszcze wam wszystkim, mnie brakło pieniędzy na dach i muszę czekać do wiosny. Może ktoś zamieści nowe zdjęcia proszę .

Pietrek
10-09-2004, 21:12
Witam. Po poniedziałkowym falstarcie budowa ryszyła (w końcu). W poniedziałek majster nie przybył na budowę mimo umowy słownej, bo był na innej i nawet nie zadzwonił. Po moim przyjeździe obiecał przyjechać we wtorek. Rano we wtorek zadzwonił, że będzie za dwa olub trzy tygodnie!!! Wobec powyższego poszukałem innego majstra (takiego, który już jeden domek na moim nowym osiedlu w tym roku wybudował. Zaczął z kolegą dzisiaj o siódmej i o siódmej wieczorem szalunek na dom był prawie gotowy. Jutro szalują garaż, a w poniedziałek wsypują podsypkę. To tyle. Jestem wreszcie optymistycznie nastawiony do budowy.
Pozdrawiam Krzemykowców.

evcik1
14-09-2004, 16:14
Mam nowe zdjęcia ;)
Jak Wam się podoba Krzemyk w moim wydaniu ???
:wink:

a oto link:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=14081&grupa=11&kat=0&a=such1

lub

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=1&id=14081

Pietrek
04-10-2004, 13:52
Witam. Muszę się pochwalić! Sciany parteru mojego Krzemyka już stoją. W tym tygodniu będzie zalewany strop. Kominy ceglane z wkładami stalowymi żaroodpornymi już rosną. Jest dobrze. Mam tylko niewielkie problemy z dojazdem w czasie deszczów, ale przy pomocy ciągnika materiały budowlane dojeżdżają. Rozumiem teraz, dlaczego Krzemykowcy się nie odzywają. Po prostu nie mają czasu- jak ja. Ale jak znajdę czas, to zamieszczę zdjęcia.
Pozdrawiam Krzemykowców.

woytek
25-11-2004, 09:48
Ja już zamieszkałem i rzeczywiście czasu brak, teraz wiertarka i inne narzędzia zamiast klawiatury. Mijają 4 miesiące od zamieszkania i stwierdzam, że krzemyk jest bardzo funkcjonalny :)
pozdrawiam krzemykowców!
w.

crimson
03-12-2004, 14:33
Hej.
Ucichło całkiem o krzemykach, więc postanowiłem (jak zresztą wcześniej obiecywałem), rozruszać nieco temat. Pogadajmy o KOSZTACH !! Moje wyniki w poniższym załączeniu. Służę szczegółami dla zainteresowanych. Jak widać początkowo starałem się być dokładny, ale do końca nie wyszło. W drugiej fazie realizacji operowałem pewnymi pojęciami zbiorowymi :D . Dom skończony, nieodebrany. Pozostaje tylko zgłosić zakończenie prac - uczynię to niedługo.
Są w wykazie pozycje, które można opuścić - np pdst umeblowanie i rtv !!
pzdr C

materiał
beton b-15 na fundamenty 2 060
bloczki betonowe 12x25x38 M-6 1 850
suporeks 24x24x59 7 993
suporeks 12x24x59 ściany działo 851
stal zbrojeniowa żebrowana d=10 845
stal zbrojeniowa gładka d=6 mm 255
cegła ceramiczna klinkierowa zwy 1 104
właz dachowy 300
obróbki dachowe, rynny 2 300
piasek do murowania 100
wapno hydratyzowane 760
cement P-35 portlandzki 2 260
RAZEM 20 678


bednarka 25x4 110
folia budowlana zwykła 33,2
papa termozgrzewalna podkładow 375,6
WOD-KAN - mat 1900
roztwór asfalt do izolacji betonów 180
FS 15 gr 8 54
klej do styropianu 192
siatka do styropianu 114,8
roztwór grunt.do izol bet na bazie 120
iglaki (ogród) 1250
folia wytłaczana 280
drewno szalunki 140
klej do suporeksu 725
więźba 8700
elektryka - przyłącze 1400
do więźby 1320
dachówka + dodatki 8000

folia dachowa Delta Vent N 840
rury PCV folia 550
płyty stropowe 3773
żwir + transport 3000
kopara + zagęszczarka+ dźwig 1600
wywóz ziemi 300
oczyszczalnia 3630
wiecha 600
drobne narzędzia i sprzęt (cegła) - INNE 4120
Poddasze 5750
Kominek 5000
okna 16700
posadzki - wylewki 5600
studnia 3100
drzwi wewn 8000
drzwi zewn 1700
podłogi 5250
parapety 300
glazura 7500
drogi (podjazd, parking) 6100
malowanie (farby) 2100
schody+balustrady (wew i zew) 6800
tynki 4000
elektryka 13050
armatura /łazienki/ 9150
piece 3150
ocieplenie 8870
ogród 1400
meble + sprzęt - kuchnia 9200
meble - sypialnie, salon itd. 7350
oświetlenie 1640
osprzęt elektryczny 600
RTV+AGD 2200
ogrodzenie 2300

RAZEM 180 118

TOTAL 200 796
WYDANO MATERIAŁ 200 796
WYDANO ROBOTA 28 245
INNE (proj, dział) 11 400
TOTAL wydał 240 441

Pietrek
08-12-2004, 21:13
Witam.
Jestem z budową "w stanie spoczynku". Dom pod papą. Wszystko zabezpieczone na zimę. Mam nową stronkę ze zdjęciami. Wkrótce dostarczę zdjęcia ze stanem aktualnym. Nie wygląda to jeszcze super, ale mnie bardzo cieszy (moją połowicę również).
Pozdrowionka.

evcik1
12-12-2004, 11:33
No fakt cicho tu było strasznie. Ja mam już piec ;)
No i kończy mi się ulga więc zamówiłam już większczość mat.do wykończenia. We wtorek mam mieć drzwi zew. a w środę wchodzi ekipa kończyć zaległe roboty no i chciałabym malować i kłaść podłogi. ;) nawet nie macie pojęcia jak się cieszę - no Crimson być może pamięta jak to było.
W każdym razie WESOŁYCH ŚWIĄT
i życzę Wam wszystkiego NAJ w Nowym Roku no i jak najszybszej przeprowadzki !!!

Wioletta
15-03-2005, 13:57
A co tu tak głucho. Czy każdy Krzemykowiec zakończył swoją przygode na forum?
Może jednoak ktoś się odezwie, pokaże nowe zdjęcia.

Wioletta
15-03-2005, 13:59
A co tu tak głucho. Czy każdy Krzemykowiec zakończył swoją przygode na forum?
Może jednoak ktoś się odezwie, pokaże nowe zdjęcia.

Pietrek
11-04-2005, 14:15
Widzę, że Krzemyk to przeżytek. Nikogo już ten projekt nie interesuje. A mnie się nadal podoba ;-) Mam stan surowy, tak jak miałem do zimy. Niedawno poprawiłem i dokończyłem kanalizację. Wyrównałem większość podłoża i przygotowałem do wylania chudziaka. Sprzedałem mieszkanie i muszę zamieszkać do połowy sierpnia. Chcę wprowadzić się na razie na dół, a górę wykańczać później, tzn. ocieplenie, podbitkę, podłogi. Jednak od dzisiaj biorę się za garaż. Chcę budować razem z bratem. Będzie to dla nas nowe doświadczenie, ale jestem pełen optymizmu. Piec co z dmuchawą i sterowaniem jest gotowy, bojler na wodę też - to robota mojego nieocenionego ojca. Za niedługo ekipa założy mi dach (Euronit), a w czerwcu wstawią okna (czterokomorowe, profil Tyshen czy jakoś tak). Szukam jeszcze opinii o tynkach gipsowych maszynowych. Cena jest w normie (19zł/m2), podobno ładnie wyglądają. Nie wiem jak się sprawują w praktyce, czy są tak trwałe jak cementowo-wapienne (czy np. nie odpadają pod wpływem lekkich uderzeń.) Może wiecie coś konkretnego i sprawdzonego. To na razie tyle. Ciekawe, czy jest jeszcze zainteresowanie Krzemykami.
Pozdrawiam ciszę.
...i ewentualnych forumowiczów :-)

Pan Roman
15-04-2005, 14:48
No nie jest tak źle... Krzemyk rulez :) Zobacz Pietrku Dziennik Martki (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44167)
Pozdrawiam

Pietrek
18-04-2005, 14:01
Witam. No i owszem, bardzo interesujący dziennik. Podziwiam Martkę za konsekwencję zarówno w budowaniu, jak i w pisaniu tego wspaniałego dziennika. Czyta się go lepiej niż niejedną książkę przygodową. A i Klan czy M jak Miłość się chowa. Z chęcią poczytam dalszy ciąg. Gratuluję Martko. Przy okazji rzucę dalsze swoje zdjęcia. Aktualnie buduję garaż, z którego chyba będę najbardziej dumny, bo jestem przy jego budowie głównym murarzem. po próbie wytrzymałościowej na wiatr mury dalej stoją :lol: Jest dobrze!
Pozdrawiam wszystkich!

Martka
19-04-2005, 21:30
:)
witajcie :)
Pietrek, Twoje pochwały pokazę mojej pani od polskiego z ogólniaka, która zarzucała mi kompletny brak polotu i infantylizm wypowiedzi :)

Salonik jest za mały, prawda?

woytek
20-04-2005, 10:53
Salon jest ok, przy braku ściany od klatki schodowej (rozwiązanie w naszym krzemyku) no i przsechodzi on w jadalnię więc przestrzeni jest aż nadto.
w.

Martka
20-04-2005, 15:24
Wojtku, no to pytanie za 200 pkt.

kiedy moge zacząć burzyć ścianę, jesli jest ona już wymurowana, a na niej opiera się strop? Czy w ogóle mogę burzyć?

Moi murarze chyba mnie zabiją ;)

woytek
20-04-2005, 15:29
U mnie jest solidna belka, widziałem też rozwiązanie ze słupem. Burzenie teraz sprawa trudna. Pozatym jakie schody planujesz? Nasze otwarcie klatki schodowej było spowodowane też projektem schodów.
w.

Martka
23-04-2005, 18:32
Wiecie, ze po zamknięciu stropu to wszystko nei wydaje siętakie malutkie :)
Wywietrzały mi z głowy pomysły z burzeniem ścian, za to zrezygnowałam z garderoby u góry powiększając tym samym sypialnię i łazienkę.

Czy podnosiliście ścianki kolankowe? Mój majster bardzo zaleca mówiąc, ze będzie zbyt niziutko. Poniekąd ma racje bo dwa maksy to zaledwie pół metra, jak podłogę sie ciut podniesie, to ogromna strana przestrzeni. Ja isęgodze najwyżej na podniesienie o jeszcze dwa i nic wiecej.
Co radzicie? Czy dom nie straci proporcji?
Brakuje mi takiej wyobraźni

Martka
23-04-2005, 18:43
Ach, już kilka razy miałam poprosić o wizualizację, o której tak się rozpisujecie :)

Może ktoś mi podesłać? Dziękuję bardzo

Pietrek
25-04-2005, 14:37
Martko! Moja wizualizacja jest na mojej stronce o Krzemyku. Pewnie już ja widziałaś, ale niewiele na niej. Jak tylko będę miał czas :roll: , To wrzucę jakieś inne zdjęcia. Ściana kolankowa jest na cztery suporeksy (podniesiona o jeden 24cm). Aktualnie przygotowuję zbrojenie do wieńca na garaż (G 15 z Archetonu). Będę miał trochę przerwy w budowaniu (przyjęcie córeczki), ale do sierpnia i tak się wprowadzę.
Pozdrawiam wszystkich.

krab
31-05-2005, 11:15
Witam KRZEMYKOWCÓW proszę wyslijcie jakieś nowe fotki z wiosennych prac w ogrodzie czekam KRABOWIEC

Arti35
21-10-2005, 08:13
Dzień dobry proszę o radę chcę wybudować Krzemyka z Porothermu 44.