PDA

Zobacz pełną wersję : Zamocowanie piekarnika



Zwolay
20-08-2022, 10:15
460418

Witam-mam problem z zamocowaniem piekarnika do szafki- o ile lewy bok nie stanowi problemu o tyle w prawym-tym na zdjęciu- "brakuje" szafki- no przecież nie wkręcę kołka w pustą przestrzeń....przesunięcie piekarnika tak by i tu i tam było ok też nie wchodzi w grę bo z prawej strony jest ściana a z lewej drzwiczki do szaki.a poza tym wwtedy i tu i tam byłoby parę milimetró pustego... Jak to ugryźć? Coś tak wkleić?Dzięki za porady!

Mareks77
20-08-2022, 12:41
460418

Witam-mam problem z zamocowaniem piekarnika do szafki- o ile lewy bok nie stanowi problemu o tyle w prawym-tym na zdjęciu- "brakuje" szafki- no przecież nie wkręcę kołka w pustą przestrzeń....przesunięcie piekarnika tak by i tu i tam było ok też nie wchodzi w grę bo z prawej strony jest ściana a z lewej drzwiczki do szaki.a poza tym wwtedy i tu i tam byłoby parę milimetró pustego... Jak to ugryźć? Coś tak wkleić?Dzięki za porady!

Jeśli takie ustawienie piekarnika jest optymalne to do boku szafki od wewnątrz przykręć na całej wysokości drewnianą listewkę lub sklejkę o grubości 1 - 1,5cm lub poprostu takiej jaka jest różnica pomiędzy prześwitem szafki a wymiarem wew. piekarnika.
Oczywiście dodaj 0,5cm luzu.
Wkręcasz wkręt pomiędzy płytę szafki a sklejkę .
Jeśli sytuacja wymaga aby wkręcić wkręt tylko w dodatkowy element to wówczas lepiej zastosować lite drewno.
Fabryczne wkręty do mocowania piekarnika mogą wymagać nawiercenia mniejszych otworów w miejscu mocowania w celu eliminacji pęknięcia lub rozwarstwienia się listwy.
Wkręty mocujące sklejkę do boków powinny być ok 2 cm powyżej i poniżej otworów fabrycznych piekarnika tak aby po przykręceniu wkrętów piekarnika sklejka lub listwa nie wypaczała wybrzuszała się.

Zwolay
20-08-2022, 13:13
Dziękuję za pomoc- teraz tylko muszę skądś skombinować jakiś kawałek drewna....pozdrawiam!
A jeszcze pytanie- jesli tak mi wypadnie że trzeba wkręcić to pomiędzy szafkę a ten kawałek który mam dosztukować? Może lepiej tą listewkę i przykręcić i przykleić? Poza tym czy nie wystarczy takla z 10 cm,? Po co od razu na całą wysokość szafki?

Mareks77
20-08-2022, 13:24
Może być 10 cm ale wtedy dwie na górny i dolny wkręt boku piekarnika.
Oprócz wkrętów można listewkę przykleić np,Wikolem ale wtedy montaż piekarnika należy przełożyć na następny dzień aż zaaplikowany klej chwyci.

Wiadomo że płyty wiórowe szafek lub mdf nie są zbyt wytrzymałe.
Dlatego ważne aby nawiercić wstępnie mniejszym wiertłem miejsca na wkręty tak aby wkręt rozpierając listwę i bok szafki nie spowodował wyrwania wkrętów mocujących listwę do szafki.
Wrzynać w drewno powinien się sam gwint a nie cała grubość wkrętu.

Zwolay
20-08-2022, 13:49
To jest Electroluź- ma tylko 2 mocowania- też się zdziwiłem że nie 4 ale ma tylko 2...w sumie bnez sensu zrobili

Kaizen
20-08-2022, 15:18
460418

Czy ta szafka trzyma kąty proste i pion? Na tej fotce wygląda, jakby się rozjeżdżało.

Zwolay
20-08-2022, 17:00
Trzyma trzyma--tylko aparat w telefoie jest taki świetny że jak zrobiłem ostatnio zdjęcie łązienki to wyszedł trapez ;)

Mareks77
20-08-2022, 21:10
To jest Electroluź- ma tylko 2 mocowania- też się zdziwiłem że nie 4 ale ma tylko 2...w sumie bnez sensu zrobili

Mój lux ma 4 mocowania a otwory też się lekko mijają. W Amice i meblach z Leroya było wszystko OK.

Zwolay
21-08-2022, 03:45
Mimo wszystko 4 punty mocowania byłyby lepsze tym bardziej że te wkręciki jaies takie cieniutkie....nie budzą zaufania-jak się coś przypali i człowiek będzie szybko otwierał to piekarnik może wyjechać na środek kuchni ;)

PLC_00
22-08-2022, 09:57
U mnie było tak samo i też z elektroluxem
Gość od mebli wstawił w te otwory takie czarne zaślepki z otworem które prowadzą wkręta po skosie

Mówil że powinny być w zestawie z piekarnikiem ale u mnie nie było.

Zwolay
23-08-2022, 17:26
u mnie są- włożyłem te zaślepki a dzień wcześniej w prawy (ten ze zdjęcia) boczek szafki wkleiłem kawałek sklejki i przymocowałem ją dla pewności wkręcikami a prawy boczek dla bezpieczeństwa zabezpieczyłem 4 cm blaszką przykręconą na boku żeby śrubka od piekarnika nie rozerwała mi ścianki szafki (ma to działać jak ścisk). Zabieram się do wkręcania a tu się okazuje że nie mam czym -zamiast dac normalne śrubki to dali torxy a ja nie mam śrubokręta z taka końcowką...Allegro-i jutro będę już miał.