PDA

Zobacz pełną wersję : motaż okna Velux



Muratu
21-08-2022, 21:11
Dzień dobry, przy montażu okna GGL 66x140 okazało się że rozstaw krokwi jest mniejszy niż szerokość okna, rekomendowany wykonawca Velux (BEMAR) bez konsultacji z klientem postanowił ze ,,wyszczupla" te 2 krokwi o kilka cm - zdjęcie 460473
Abstrahując od tego że tym sposobem nie założył już ramy BMX i nie uzgodnił nic z tych czynności z klientem, czy taki montaż jest w ogóle dopuszczalny i czy w/w ingerencja w dach nie narusza zasad montażu?

Pauliq
24-08-2022, 09:42
Też tak mam wyszczuplone krokwie na dwóch oknach. Niestety czasami trzeba się ratować w taki sposób no bo co zrobisz? Rozbierzesz dach?

Muratu
30-08-2022, 21:18
Też tak mam wyszczuplone krokwie na dwóch oknach. Niestety czasami trzeba się ratować w taki sposób no bo co zrobisz? Rozbierzesz dach?

Pauliq zmieściłoby się okno 66 zamiast 78 - normalny montaż, pełna gwarancja, bez barbarzyństwa i ryzyka.

Mareks77
31-08-2022, 07:29
Pomyłka cieśli czy inwestor zażyczył sobie inne okno lub nie w tym miejscu niż w projekcie ?
Bardzo brutalnie to potraktowali.
Jeśli to rekomendowany wykonawca to Velux chyba chyli się ku upadkowi.
Nie wiem czy nie pozostało na budowie kawałka drewna z krokwii ale w tym wypadku powinni zastosować tzw. "wymian" i zamontować okno zgodnie ze sztuką i ze wszystkimi akcesoriami.
Nie wiem czy wybrali po prostu Mniejsze zło ale jeszcze jest możliwość aby to uratować.