PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka nowych okien w bloku z wielkiej płyty



nowy_fachura
28-08-2022, 19:52
Witajcie, remontuje mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Ekipa wstawiła mi nowe okna i czas na obrobienie. Obciąłem piankę wokół okien i zastanawiam się, czy zakryc piankę płytami gk dookoła, czy przyciąć głębiej, powiedzmy pół centymetra, i wypełnić gipsem szpachlowym a przy łączeniach że ścianami akrylem i pomalować. Obrabiac okna płytami to trochę roboty. Poprzednie drewniane okna ktoś wcześniej ładnie obrobił tynkiem i gładzią i narożnikami. Z drugiej strony jestem ciekawy czy gips szpachlowym na piance w takim miejscu nie będzie się kruszył od różnic temperatur. Pianka ma szerokość od 1,5 - 3 cm.

Mareks77
28-08-2022, 20:42
Jeśli pianka jest widoczna to nie gips szpachlowy tylko co najwyżej tynk gipsowy np. Goldband marki Knauf.
Tyk nie trzyma się na piance ale na ścianie dookoła i tylko zasłania piankę,
Warto oprucz pianki po jej obcięciu zakleić specjalną taśmą szczelinę od ościeżnicy do muru tak aby wiatr nie hulał w szczelinie.

Sprawdza się twardy styropian na kleju lub piance do klejenia przyklejony do ściany.
Jest najcieplejszy.
Na styropian o grubości np 1 - 3 cm tak jak pianka zachodzący np. 1cm na ramę docinany na wymiar idzie siatka zatopiona w kleju oraz komplet narożników z siatką do elewacji.
Po szpachlowaniu wygląda idealnie