PDA

Zobacz pełną wersję : Montaz okna wykuszu "akwarium"



patyczak94
01-09-2022, 15:46
Witam, mam pewien problem odnosnie okna wykuszu, mianowicie pod balkonem powinna byc ulana belka, juz nie wnikam kto dal d*** czy kierownik czy ekipa czy architekt, bo kazdy zwala na innego.
Od dolu do balkonu jest jakies 277, brakuje 30m nadproza, kierownik ciagle mowi o montazu na jakichs konsolach, jedna firma okienna nie podejmie sie bo nie robili na tym.
Druga mowi ze nie znalezli takich konsol zeby 30cm luke zlapac, ze mozna dac poszerzenie i do tego konsole ale doplata 4500zl do obecnej ceny , dochodzi pozniej obrobka no bo nie ma sciany nad oknem i trzeba dorobic.
Jakie sa opcje no bo chyba nadlanie belki odpada na tym etapie?

stal konstrukcja -slyszalem ze najzimniejsza opcja a przestrzen miedzy profilem a balkonem podmurowac.
Kierownik upiera sie na konsolach i ma mi cos znalesc( cos z niemieckich stron).
Pewnie ktos tutaj mial taki przypadek i jakos z niego wyszedl- sporo tych projektow z wykuszami teraz jest budowanych, prosze o podzielenie sie radami. byla by belka- nie bylo by problemu i kombinacji z obrobkami itp.

Druga rzecz czym to pozniej obrobic? gk? zeby nie pekalo, robilem skosy lane zeby uniknac gk. dolaczam zdjecia jak jest u mnie a jak powinno byc.

patyczak94
01-09-2022, 15:48
460634460635

stary
04-09-2022, 23:01
Witam, mam pewien problem odnosnie okna wykuszu, mianowicie pod balkonem powinna byc ulana belka, juz nie wnikam kto dal d*** czy kierownik czy ekipa czy architekt, bo kazdy zwala na innego.
Od dolu do balkonu jest jakies 277, brakuje 30m nadproza, kierownik ciagle mowi o montazu na jakichs konsolach, jedna firma okienna nie podejmie sie bo nie robili na tym.
Dziwne, że nie można znaleźć winnego :rolleyes:


Druga mowi ze nie znalezli takich konsol zeby 30cm luke zlapac, ze mozna dac poszerzenie i do tego konsole ale doplata 4500zl do obecnej ceny , dochodzi pozniej obrobka no bo nie ma sciany nad oknem i trzeba dorobic.
Jakie sa opcje no bo chyba nadlanie belki odpada na tym etapie?
Konsole rzeczywiście należy pominąć przy brakujących 30 cm..:no:. A ich późniejsze docieplenie i uszczelnienie?
Jeżeli okna już są- jak sądzę zamawiane z wymiarów z projektu- to proponuję rozwiązania:
- dłuższe łączniki kątowe do okien + poszerzenia nad nimi- ich dokładne docięcie i zamocowanie + obróbka np. płytami GK
- nadproże- belka np. 24 x 30 cm wykonane na wymiar z purenitu- przyklejone i zakotwione do płyty balkonowej, do niego zamontowane okna
- nadproże termobelka Stropex emo, chyba najwyższa to 26 cm https://emostropex.com/produkt/termo-belka/