PDA

Zobacz pełną wersję : Uniwersalna, ciepła i przytulna okładzina podłogowa



Ratpaw
05-09-2022, 22:37
Siemka!

Czy istnieje jakaś uniwersalna okładzina podłogowa, która nadawałaby się jednocześnie do kuchni, jadalni i salonu? Nie chcę kłaść kafli w kuchni, a paneli/drewna w salonie, ponieważ nie podoba mi się to połączenie między różnymi rodzajami okładzin. Nie chcę dawać wszędzie drewna, bo średnio znosi częste mycie w kuchni. Nie chcę wszędzie kafli, bo w salonie wolę drewno czy choćby panele drewniane, żeby było przytulnie.

Kolega dał panele winylowe z własnym podkładem, ale jeszcze nie wiadomo, jak mu się to sprawdzi. W łazience czy sieni będą kafle - tu wielkiego wyboru nie ma.

Co dać w przestrzeni dziennej?

Tompas
06-09-2022, 05:27
Siemka!

Czy istnieje jakaś uniwersalna okładzina podłogowa, która nadawałaby się jednocześnie do kuchni, jadalni i salonu? Nie chcę kłaść kafli w kuchni, a paneli/drewna w salonie, ponieważ nie podoba mi się to połączenie między różnymi rodzajami okładzin. Nie chcę dawać wszędzie drewna, bo średnio znosi częste mycie w kuchni. Nie chcę wszędzie kafli, bo w salonie wolę drewno czy choćby panele drewniane, żeby było przytulnie.

Kolega dał panele winylowe z własnym podkładem, ale jeszcze nie wiadomo, jak mu się to sprawdzi. W łazience czy sieni będą kafle - tu wielkiego wyboru nie ma.

Co dać w przestrzeni dziennej?

RATPAW, a weź Ty chlopaku sprawdź czy nadal jestes mężczyzną :-)
Nie drewno
Nie ceramika
Nie winyl.
ale zeby bylo elegancko i przytulnie?
I pewnie jeszcze, zeby mozna bylo podlogowke rozlozyc?


Na mysl mi przychodza tylko posadzki żywiczne wylewane z np. zatopionymi dekorami. Gdzies na Pinterestach widzialem takie rozwiazanie ale .... cena powala.
Pozostaje drewno np tekowe ale to nie jest ekologiczne rozwiazanie bo zostawia slad weglowy :-)
Pewnie klimatow rustykalnych nie lubisz wiec drewno ługowane tez odpada.

Sam mam podobny dylemat i chetnie poobserwuje co Ci inni doradza :-)

pozdrawiam

Saskian
28-09-2022, 12:07
Znalazłem coś takiego "Tubądzin Grand Cave", może w tym kierunku coś poszukasz :)

Ratpaw
28-09-2022, 13:01
Więc plan na dziś jest taki:

w pokojach drewno w postaci deski dwuwarstwowej klejonej do podłoża
w ciągach komunikacyjnych kafle, oczywiście klejone
w łazienkach kafle
w sieni kafle
w kuchni kafle
w salonie w kwadracie ok. 4 x 4 m deska jak w pokojach

Dzięki temu będę miał gładką podłogę na całej powierzchni, bez tych wypukłych metalowych listew, łączących dwa rodzaje okładziny. Bardzo ich nie lubię i wolę dopłacić niż je oglądać.

Deska ma być olejowana, ale może skuszę się na parkiet lakierowany, bo mi się nie chce olejować co roku tych 50-60 m2.

Za nazwę kafli dzięki, coś sobie wybiorę pod moje upodobania. Szarości mi raczej nie odpowiadają (nie chcę mieć "cave" tylko przytulne mieszkanie) :-D

Elfir
28-09-2022, 22:52
Wykładzina z prawdziwego naturalnego linoleum (nie PCV)
https://www.aximo.pl/wykladziny-obiektowe/wykladziny-naturalne-linoleum/

korek