PDA

Zobacz pełną wersję : skropliny z klimy do rozsączania - pytania



gryziciel
08-09-2022, 16:58
witam, firma od klimy wyprowadziła mi zaraz pod listwą startową cokołu z jednostek wewn. ze spadkiem takie rurki ze skroplinami a la peszel, na oko fi18: https://drive.google.com/file/d/1mDITwELW9On0RbXiyZMsZqtwv9AbLdlf/view?usp=sharing

Obok cokołu będę instalował rurę fi110 na odprowadzenie deszczówki, wiec mogę je podłączyć.

Podejrzewam, że takie podłączenie to przerost formy nad treścią, bo mam obok cokołu chłonny piasek, a strona domu gdzie są te rurki jest schowana. Więc najchętniej bym je po prostu obciął, żeby się z nich lało. Ale jednak je podłączę, żeby mi ich czasem jakieś robale nie zatkały.

pytania:
1) w jaki sposób taką rurkę łączyć z kanaliza fi110? goglam i jedyne co widzę, to kształtki kanalizy WEWNETRZNEJ fi32 od których już miałbym redukcje aż do fi110. Czyli co, wkładam taka rurkę fi16 do fi32 i piankuje dookoła? czy jest jakiś lepszy pomysł na przejście? pozatym mam nadzieje, ze taki peszelek sie nie rozpadnie od mrozu i słońca..
2) deszczówka spływa rurą fi110 do skrzynki rozsączającej, która jest 10m dalej. To chyba żaden syfon w tej rurce z klimy nie jest potrzebny? no bo co ma tam niby śmierdzieć..

gorbag
08-09-2022, 17:12
Ad.1 są gumowe redukcje z 32 na mniejsze średnice, według opisu trafiłem na coś 15-18 mm.

Kaizen
08-09-2022, 18:23
Chcesz zrobić robactwu poidełko przy korytarzu do domu, żeby łatwiej znalazło wejście?

Powietrze też będzie swobodnie śmigać w jedną albo w drugą stronę (zależnie, gdzie będzie wyższe ciśnienie). W tym, zapachy.

Chyba, że zrobisz syfon - wstawiasz trójnik na "pion" z wyjściem jak najcieńszym w bok, dalej kolanko do dołu, drugie do poziomu, trzecie do góry i tam wkładasz korek z redukcją czy gumowy podobny do tych, co do pralki się montuje.
Tylko zimą ten syfon i tak pewnie wyschnie i zapachy może wciągać.

boconek03
08-09-2022, 20:49
To nie kanalozacja sanitarna żeby były zapachy.

Kaizen
09-09-2022, 10:16
To nie kanalozacja sanitarna żeby były zapachy.

U mnie z czyszczaka wyraźnie dochodzi zapach stęchlizny czy nawet zgnilizny jak czyszczę.