PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana kotła Junkers Cerapur Smart zsb 14-5c NA CO ?



kogut73
14-09-2022, 08:26
Witajcie .
Po awari kotła junkers cerapur smart zsb 14-5c zamierzam kupić coś równie dobrego .Na ten kocioł nie narzekałem .żadnej awari przez 8 lat.Lecz nie ma ich w sprzedaży już. Co polecicie zamiast tego kotła.Najlepiej żeby przyłącza pasowały i nie trzeba było przerabiać kotłowni.
Domek 110m2 ,100% podłogówka .

Konsultant Viessmann
14-09-2022, 10:54
polecam kocioł Vitodens 100-W B1HF-19, myślę ze napewno nie bedziesz musiał wtedy szukać kotła już za kolejne 8 lat ;)

CityMatic
14-09-2022, 11:52
Na ten kocioł nie narzekałem .żadnej awarii przez 8 lat.
:jawdrop: po ośmiu latach? nie do naprawy? Piorun zaliczył czy inne przepięcie?

kogut73
15-09-2022, 09:54
:jawdrop: po ośmiu latach? nie do naprawy? Piorun zaliczył czy inne przepięcie?

Przepięcie.Nie wiem czy ktoś się podejmie naprawy płyty głównej.

CityMatic
15-09-2022, 11:05
Przepięcie.Nie wiem czy ktoś się podejmie naprawy płyty głównej.

Rozumiem☹️tylko ten powód "unieszkodliwia" piece.
Teraz trudno o dobrego elektronika, wiem coś o tym jak naprawiałem rekuperator brink i jego trzy płytki elektroniki.
Przemysł może pięć indukcyjny(elektryk)albo gazowy impulsowy. Może z nowości coś będzie w rozsądnej cenie a oszczędne. Dopasowanie do tego co masz nie będzie problemem.

samsu
15-09-2022, 21:24
Przepięcie.Nie wiem czy ktoś się podejmie naprawy płyty głównej.A co - od innego elektroniki nie da się władować w niego - kocioł jaki by nie był, to tylko pudło jest - kiedyś kotły na gaz żadnej elektroniki nie miały i szły, to może i tego tak z pychu odpalić by się dało a jak by zaskoczył to pójdzie i iść będzie aż się nie przepali lub kamieniem nie zarośnie.

kogut73
17-09-2022, 10:34
A co - od innego elektroniki nie da się władować w niego - kocioł jaki by nie był, to tylko pudło jest - kiedyś kotły na gaz żadnej elektroniki nie miały i szły, to może i tego tak z pychu odpalić by się dało a jak by zaskoczył to pójdzie i iść będzie aż się nie przepali lub kamieniem nie zarośnie.

raczej płyta pasuje tylko od tego pieca z inną nie zadziała.Sama płyta to koszt 1500 zł

samsu
17-09-2022, 11:41
raczej płyta pasuje tylko od tego pieca z inną nie zadziała.Sama płyta to koszt 1500 złSam sobie skalkulować to musisz – jeszcze będzie potrzebna osoba która się podejmie tego oraz będzie w stanie to wykonać.
Z gazem żartów nie ma ale jak już napisałem o tym – tylko to tak musi być zrobione by była gwarancja bezpiecznego działania tego oraz by działało to skutecznie.

No a co np. gdyby się udało to tak zrobić, że tylko i wyłącznie manualnie można by było tym sterować mając przy tym 100% pewność bezpiecznej pracy tego.

Kuchenki gazowe do gotowania w kuchni jakoś bez elektroniki działają – no a że podpalić na palniku gaz trzeba i ustawić płomień, to przecież nie dyskredytuje tych urządzeń w powszechnym użytku.

Marek13
17-09-2022, 14:09
1500 plus robocizna, to i tak dużo mniej, niż kupno nowego kotła z instalacją. Do tego nowe sterowniki takie jak sterowanie pogodowe itp. Ja bym się jednak zastanawiał nad naprawą i zainstalowaniem ochrony przed przepięciami.

samsu
17-09-2022, 14:48
Ogranicznik przepięć – podłączenie, co to jest, jak działa, budowa - https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/automatyka-porady/ogranicznik-przepiec/
https://www.ebmia.pl/wiedza/wp-content/uploads/2020/11/Ogranicznik-przepi%C4%99%C4%87-warystorowy-768x768.jpg