PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana z płytek ceglanych - dawać listwę/cokół czy nie?



root666
16-09-2022, 18:31
Witam,

Przeryłem wątek "CEGŁA we wnętrzach...", ale w bieżącym roku już nie za wiele się tam dzieje więc otwieram nowy temat w dziale ogólnym o wnętrzach..

Kładę płytki ceglane na ścianie. Podłoga z paneli jest juz gotowa.
Pytanie brzmi, montować listwę ozdobną/cokół w tym przypadku (kolor drewna pasujący do wzoru paneli), czy jednak pociagnać cegły od podłogi do sufitu?

W przypadku montazu listwy podkleiłbym ją płyta GK, tak aby była minimalnie wysunięta, a nie cofnięta.

Pytanie jest natury estetyczno praktycznej, bo zwyczajnie nie możemy się zdecydować. Listwa ma 85mm wysokości (cegły ~67mm) więc nawet nie moge zrobić tak, że położę cegły od drugiego rzędu w górę i przyłożę listwę a w przypadku gdy nam nie zapasi, przykleję pierwszy rząd. Widzieliśmy już sporo zdjęć ale wciąż się wahamy.

pozdr
Artur

Saskian
30-09-2022, 08:09
Według mnie estetyczniej ściana z cegły wygląda bez listwy. Sam mam jedną ścianę w salonie zrobioną w ten sposób i listwę sobie odpuściłem. Minusem jest zbierający się tam brud, który trzeba niestety zbierać ręcznie, bo mop nie za wiele może tam zrobić. Ale i na to jest rozwiązanie. Ostatnio zakupiłem mopa z Karchera, model FC7 i on akurat tymi swoimi wałkami dość fajnie zbiera wszystko nawet przy takiej nierównej powierzchni.