PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety czy zaluzje????



Auguston
21-09-2022, 10:49
Czesc. Nie mam bladego pojecia na co sie zdecydowac. W sklepie,gdzie chce kupic maja tak duzy wybor ze nie mam pojecia. :spam:Dlatego pytam Was, co lepsze rolety zalzuje fotorolety ? Mysle,ze moze w salonie dac fotorolete? W sypialni rolete dzien noc a w innych pomieszczeniach klasyczne? Pomozne :bash::bash::bash::bash:

inwestor
21-09-2022, 18:19
Rozumiem że chcesz się chronić od upału w pomieszczeniach. Najlepsze są moim zdaniem markizy :cool:, bo chronią przed słońcem a jest w pomieszczeniach widno. Do tego nie dopuszczają do wniknięcia promieniowania słonecznego do pomieszczeń , co jest ich kluczowa zaletą.

Jak dasz rolety itp. roletopodobne wynalazki np. po wewnętrznej stronie okien, to w słoneczny dzień będziesz siedział w domu po ciemku jak w jakiejś jaskini a i tak ciepło słoneczne do pomieszczenia będzie wnikać. Jedyny sens to rolety, żaluzje zewnętrzne.

Sativum
21-09-2022, 21:17
Może Twój problem rozwiąże cena.
Rolety kosztują niemało, ale żaluzje (zewn.) przynajmniej 2x tyle.
Mam nadzieję że pomogłem :)

Przykład:
koszt 11 rolet z silnikami to 12 tys. zł
koszt 11 żaluzji zewn. to koszt 26 tys. zł

Oba spełniają swoją funkcję, choć estetycznie IMO wygrywają żaluzje. Z kolei rolety chyba lepiej działają jako izolator temiczny i akustyczny.

marvinetal
21-09-2022, 22:23
Z kontekstu rozumiem ze chodzi o osłonę wewnętrzną. Tu moim zdaniem najlepsze są żaluzje aluminiowe dwukierunkowe ze względu na największa elastyczność przesłony - góra, dół, środek, kąt jaki chcesz. Nie utrudniają też odparowania wilgoci z okna jak rolety materiałowe. Cena oczywiście adekwatna do możliwości ale nie jest to poziom sterowanych elektrycznie osłon zewnętrznych wycenionych powyżej.

Dzeus86
22-09-2022, 16:47
Przychylam się do opinii Sativum oraz marvinetal.

Szedłbym w żaluzje na silnikach, acz wszystko zależy od portfela. Rolety wg mojej skromnej opinii wizualnie wyglądają niestety nieciekawie i są niezbyt funkcjonalne gdyz. zaslaniasz zwyczajnie okno do pewnej jego wysokosci bez mozliwosci kontroli przeziernosci promieni slonca.