PDA

Zobacz pełną wersję : Okno balkonowe - odwodnienie



Kichy
21-09-2022, 18:21
Witam mam pytanie czy drzwi balkonowe mogą mieć zakryte odwodnienie w ramie na balkonie 1.5m od krawędzi balkonu i gdy balkon jest zabudowany z lewej, z prawej i od góry? Woda nigdy to tych drzwi nie dociera, jak pada to jest max 1.5 płytki mokrej na balkonie czyli jakieś 45 cm w głąb balkonu,drzwi balkonowe w bloku, proszę o odpowiedź czy cokolwiek może się stać

inwestor
21-09-2022, 18:35
Deszcz deszczem, ale jak spadnie śnieg i zacznie się topić do tego się oblodzi to czy też będzie ok. ?
Jak woda się dostanie do mieszkania pod podłogę to żarty się mogą skończyć.

Kichy
22-09-2022, 05:27
Tam śnieg nigdy nie dociera, to jest zabudowany balkon z dwóch stron plus sufit, dodatkowo będzie siatka na balkonie dla kotów dodatkowo tłumiąca opady atmosferyczne, u mojej babci od 5 lat tak jest zamontowane a ma jeszcze bliżej drzwi balkonowe i nic się nie dzieje, tak więc wg mnie nie ma prawa tak naprawdę się nic dziać

michal_kopaczewski
22-09-2022, 06:19
A co gdy będziesz mył te okna? Woda pocieknie po nich jak deszczówka ale już nie wyleci.

A dlaczego w ogóle chcesz je zakrywać?

Kichy
22-09-2022, 07:14
Okien nie myje się lejąc litry wody na nie to raz(okno myje się mając otwarte skrzydło tak w ogóle) , dwa odkrywając odwodnienia zrobi mi się próg ok 14-15cm ,3 dając niski próg jest on "chłodniejszy" i droższy dodatkowo, wg mnie totalna bzdura z tym że nie można tego zakryć szczególnie w takich warunkach jak u mnie, tak jak mówię u babci tak jest i 0 problemów

SipaJadzia
22-09-2022, 07:17
siemka :) super temat, bardzo ciekawy i pomocny

michal_kopaczewski
22-09-2022, 07:40
Ja ostatnio lałem na okno wodę z węża żeby pozbyć się drobinek piasku a dopiero potem myłem okno normalnie.
Niedawno był mocny wiatr i ulewa to nawet napadało mi na okno tarasowe nad którym jest dach 4 metrowy...
Skoro masz przypadek gdzie to działa i nie ma z tym problemu to po co pytasz i zakrywaj. Policja przecież nie przyjedzie do ciebie bo masz zakryty otwór w oknie.
Nie rozumiem o co chodzi z tym chłodniejszym progiem ale bez zdjęcia będzie ciężko mi to ogarnąć ale to i tak nie istotne bo masz już odpowiedź.