PDA

Zobacz pełną wersję : sterylizacja kotki



Iskra
16-06-2005, 13:32
Czy mógłby mi ktoś pomóc w następującej kwestii?? Mam w domu kotkę, niespełna roczną. Jest strachliwa bardzo i powinnam ja wysterylizować.
W lecznicach do których dzwoniłam są dwie koncepcje- jedne oddają kota od razu po zabiegu, tak, żeby wybudzał się w domu, inne chcą, żeby zostawić kotkę 2 h po zabiegu.
I nie wiem, jak jest lepiej.??? Kotka jest bardzo strachliwa, długo zdobywaliśmy jej zaufanie, boję się, że jak ją zostawię w obcym miejscu i będzie tam dochodzić do siebie to znowu miesiąc trzeba bedzie walczyć o jej spokój :) . A z drugiej strony, może są jakieś komplikacje,które mogą wystąpić i stąd ten wymóg 2h ?? PS. jestem z Krakowa, jesli ktoś ma namiary na dobrego weta to proszę.
Iskra

Chatte
17-06-2005, 09:13
Jest sobie taka 'kocia" stronka: http://forum.miau.pl/
Tam jest mnóstwo informacji o kotach i namiary na odbrych wetów w całej Polsce.
A moim zdaniem wolałabym zabrać z lecznicy kota już wybudzonego.

Iskra
17-06-2005, 09:46
Dziękuję, weszłam na kocie strony no i faktycznie jednak jest przewaga głosów za wybudzaniem kotka w lecznicy.
Iskra

Ewunia
17-06-2005, 23:00
jak masz czas posiedziec przy kotce, to można i w domu

po 2 godzinach tez będzie mocno szurnięta i bez nadzoru sie nie obędzie

pamietaj, że kotka po narkozie może być mocno wychłodzona i trzeba będzie ja przynajmniej przykryc

i obowiązkowo zaopatrz się w kołnierz, który najlepiej założyć juz po wybudzeniu

po pierwszym szoku kotka bardzo szybko sie przyzwyczaja

Iskra
20-06-2005, 12:17
Kotka jest już po :D Jestem zadowolona, że uparłam się na sensowną klinikę ( choć na drugim końcu miasta) ale ma założone szwy rozpuszczalne, wewnętrzne ( nie trzeba kołnierzyka) - czuje się świetnie.
Budziła się w domu i wydaje mi się, że to lepiej- bo wstała otumaniona i zawlokła się do łóżka pod kołdrę i tam dosypiała.
Dziś już grandzi na całego :-))
Ale rzeczywiście trzeba ją było przykryć i trzymać na kolanach, żeby jej było cieplo.
Dzięki wszystkim, którzy odpisali na mojego posta :D
Iskra