PDA

Zobacz pełną wersję : Bosch GC2300IW 15p - kotłownia



Bonz1
26-09-2022, 14:35
Cześć,

prośba o komentarz i poradę (fajnie jakby wypowiedział się konsultant samej marki, niestety na infolinii ciężko uzyskać jakieś bardziej merytoryczne informacje). Jestem na etapie budowy kotłowni, parametry budynku:
- dom dwukondygnacyjny - nowobudowany, analogicznie dwa obiegi grzewcze - po 100m można przyjąć,
- 100% ogrzewanie podłogowe,
- cyrkulacja CWU,

założenia hydraulika co do budowy kotłowni:
- sprzęgło hydrauliczne,
- 2 pompy zasilające 2 obiegi grzewcze,
- pompa do cyrkulacji.
- zasobnik na CWU 120l,

To co chciałbym się dowiedzieć:
1) czy kocioł z tytułu posta będzie w waszej ocenie optymalny względem tych założeń kotłowni? Szukam czegoś oczywiście o najniższym możliwym taktowaniu -> hydraulik działa na Viessmanie, więc super byłby Vitodens 200w 19kw, jednak za połowę ceny jest choćby GC2300iw? Może coś innego poradzicie? ZSB14 Junkersa zaś kompletnie nieosiągalny jest.
2) Nie bardzo rozumiem w jaki sposób sterować tymi dwiema pompami do obiegów grzewczych? Czy kocioł nie powinien być z nimi spięty? Jak to powinno wyglądać? (rozdzielacze nie mają żadnych siłowników, raczej jest to prosty schemat grzewczy). Czy dobrze rozumiem, że w sezonie grzewczym pompki działają non-stop, ewentualnie jakbym chciał odłączyć górę, to zwyczajnie wyłącza się pompę na górny obieg?
3) czy posiadając sprzęgło hydrauliczne, kocioł nie powinien monitorować temperatury wody przynajmniej na wyjściu na obiegi grzewcze? Czy załatwia temat temperatura zadana na CO?
4) czy powinno być stosowane jakieś zabezpieczenie w postaci termostatu zamykającego na obiegi grzewcze (przed przegrzaniem temperatury)?
5) czy prócz samego regulatora, załóżmy dla Boscha CW400 coś jeszcze warto w takiej konfiguracji ogrzewania zamontować? Nie wiem i nigdzie nie mogę się dowiedzieć o co np. można rozszerzyć GC2300.

Bardzo dziękuję za wsparcie