PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa kostki brukowej-podlewanie garażu i jego dojazdu



SNayper
04-10-2022, 21:09
Witajcie

Mam problem przed garażem. Zapadła mi się , a konkretnie już wcześniejszemu najemcy, kostka brukowa i muszę ją wyrównać a nawet odpowiednio tak wyprofilować, żeby spływała na zewnątrz jak najdalej od garażu i jego zjazdu.
W załączniku zdjęcia - tam gdzie pozostałość mułu tam stało najwięcej wody.
Chodzi mi o to od której strony najlepiej ją rozbierać i podsypywać i jakiej gradacji piaskiem jeśli to istotne?
Ja za dużo to nie chcę kombinować bo raz ,że nie mam sprzętu ,dwa ,że wynajmuję ten lokal i chodzi mi o kilkuletnie, solidne wyrównanie tak aby auto wjeżdżając/wyjeżdżając do garażu nie deformowało "poziomu" oraz , żeby na nowo nie powstały (szczególnie w czasie zimy zagłębienia) bo wtedy jest lodowisko a po roztopach ciężko przejść tamtędy w zwykłych butach.
Czytam na stronie jednego z producentów materiałów budowalnych, że podsypkę powinno robić się z piasku o frakcji 0-2 mm, wysiewek kamiennych 0-4 mm lub grysu o uziarnieniu 2-8 mm. Ja chyba skorzystałbym z pierwszej najprostszej i najtańszej opcji. Potwierdzacie?


Jeśli brakuje jakiś zdjęć albo mam coś jeszcze sprawdzić to dajcie proszę znać. Koniecznie chcę to zrobić od razu porządnie mimo, iż to nie moja chałupa :)

Dzięki i szczęśliwości!