PDA

Zobacz pełną wersję : Laczenie izolacji poziomej z papy z folia budowlana



grasan
17-06-2005, 10:41
Czy ktos wie czym i jak polaczyc izolacje pozioma sciany fundamentowej z papy z folia rozlozona wewnatrz budynku? Wiem ze jest zasada ciaglosci izolacji tylko nie wiem, jak je polaczyc? Jakis klej,moze tasma ???

alexander
18-06-2005, 22:56
Dobra jest folia w płynie. Nie jest to tanie, ale na izolacji nie można oszczędzać.
Pozdr

am00
19-06-2005, 01:09
Jeśli jest na zakład, to nic nie trzeba robić. Folie są dociśnięte wylewką i to powinno wystarczyć.

Pagin
19-06-2005, 09:32
Wylozyc na sciany

pasco
20-06-2005, 07:54
Jeśli jest na zakład, to nic nie trzeba robić. Folie są dociśnięte wylewką i to powinno wystarczyć.

A nie zapomniałeś o ociepleniu podłogi i dylatacji? Styropian jest raczej elastyczny (nawet ten najtwardszy), a dodatkowo przy ścianie robi się teraz dylatację. Też wydaje mi się, że dociśnięcie warstwą betonu wystarczy, ale czy aby na pewno?

Dominik!
21-07-2005, 15:20
Bez stresu! Połączenie na zakład zdecydowanie wystarczy. Folię w płynie daje się zamiast zwykłej, a nie do łączenia. To dobrze, że chcesz robić dokładnie, ale nie przesadzaj :wink:

lechowaty
28-09-2005, 21:37
Witam,
u mnie nie dociągneli izolacji (papy) i zastanawiam się nad wysmarowaniem reszty ściany folią w płynie. Jak myślicie, czy to dobry pomysł?
Przynajmniej kawałek muszę zrobić sam bo wyrolowała mnie ekipa tynkarzy a bramę garażową już zamówiłem - otwór więc muszę obtynkować sam. :-?

Dominik!
29-09-2005, 12:58
A możesz trochę uściślić? Jakoś nie bardzo sobie potrafię wyobrazić o czym mówisz.

lechowaty
30-09-2005, 15:28
A możesz trochę uściślić? Jakoś nie bardzo sobie potrafię wyobrazić o czym mówisz.
Chodzi o otwór w garażu. Jest on nie otynkowany od wylewki na wysokości jakichś 20 cm. Widać bloczki betonowe od fundamentu.

Dominik!
30-09-2005, 16:59
Mozna powiedzieć, że folia w płynie jest izaolacją którą można połączyć z każdą inną. Ja osobiście wolałbym papę czy specjalne folie, ale nie zawsze jest to możliwe, ale folia w płynie też powinna swoje zadanie spełnić, zwłaszcza jeśli chcesz jej użyć wewnątrz pomieszczenia.