PDA

Zobacz pełną wersję : Haier 5kW - problem z błędem E08



d4r0
24-10-2022, 21:09
Witam,
Stworzyłem instalację do współpracy z Haierem AU52FYCR (5kW) tak jak na obrazku w załączeniu do pracy w małym domku po podłodze około 90m2. Bufor 100l szeregowo na powrocie pompy (aby zwiększyć zład wody i ułatwić odmrażanie).
Próbuję to odpalić wykorzystując pompę wewnętrzną w Haierze (wszystko do rozdzielaczy na PEX 26 czyli w środku 20mm), wysokość podnoszenia zaledwie 6m (choć próbowałem też z zamkniętymi rozdzielaczami na piętrze więc wtedy tylko 6 obwodów PEX, podnoszenie około 1m).
Odpowietrzyłem instalację luzując śrubunki przy pompie i w najwyższym punkcie instalacji. Nie ma już powietrza w środku.
Za każdym razem jak uruchamiam pompę ciepła to po 2-3 minutach występuje błąd E08 czyli za słaby przepływ. Wydaje mi się, że przepływ jest ok ze względu na niewielką instalację.


Proszę o pomoc.
https://i.ibb.co/2sDFYtD/haier-au52.jpg (https://ibb.co/2sDFYtD)

eMdzeJ
25-10-2022, 06:55
złączki do pexa maja dramatycznie małe przekroje. Puść to na krótko na samym buforze. Jak będzie ok to masz odpowiedz

goguś
25-10-2022, 09:00
Obstawiam dwie rzeczy pierwsza to ta że źle podłączony zawór 3 dr przełączający co/cwu jeśli takowy jest jeśli nie ma to na 99 procent pompa zablokowana częsty przypadek w haierach , trzeba się jakoś do niej dostać i ruszyć nią potem już pójdzie .

rrrrrrr
25-10-2022, 15:28
Cześć , może nie pomogę ale dokładnie wczoraj miałem naprawione Rotenso split 10 kw z błędem E8 . Po miesiącu pracy padła pompka obiegowa Wilo w hydroboxie - prawdopodobna przyczyna -chwilowy zanik prądu -fazy . Instalator wymienił pompkę i chodzi.

chcialbympompe
25-10-2022, 18:26
Po miesiącu pracy padła pompka obiegowa Wilo w hydroboxie - prawdopodobna przyczyna -chwilowy zanik prądu -fazy .

Jeżeli pompa obiegowa nadaje się do wymiany po zaniku prądu to strach się bać! Kup z 10 na zapas bo zostaniesz bez ogrzewania :D

rrrrrrr
26-10-2022, 16:45
Na alegro znalazłem za 8 stów i to nie jest śmieszne , na razie gwarancja a co potem , ogólnie od czasów pandemii elektronika coraz gorszej jakosci.

MiG25
26-10-2022, 16:59
Ktoś w temacia Panasonica wspominał o czasowym załączaniu pompy ( w sensie ,że jak napięcie jest przez jakiś czas dopiero wtedy podaje na pompę...) , może tu by pompogło.Albo chociaż ogranicznik przepięć

chcialbympompe
26-10-2022, 17:36
Mój Atlantic zaliczył dziesiątki wyłączeń prądu (zdaje się już 11 lat) i pompa obiegowa od nowości ta sama.

d4r0
26-10-2022, 20:13
Pompa obiegowa chodzi, wyjąłem, rozebrałem, wszystko ok.

d4r0
31-10-2022, 13:48
Nowa pompa ciepła Haier 5kW - pomimo braku powietrza w instalacji wywala błąd E08. Przepływ jest na pewno, pompa wody pracuje. Podłączyłem w prostym układzie testowym - sam bufor i filtr na powrocie, PP32. Czy ktoś wymieniał może czujnik odpowiadający za ten błąd ? Jak go zlokalizować i gdzie go kupić ? Pozdrawiam

rrrrrrr
01-11-2022, 09:15
A czy ten czujnik nie jest przypadkiem na samej górze na przełączniku przepływu. U mnie w Rotenso tak jest a Haier to chyba podobna konstrukcja.