PDA

Zobacz pełną wersję : mebelki do kuchni



Gradziu
07-11-2002, 00:05
pomocyy!!
jesli ktos szukal juz mebli do kuchni, ma rozeznanie gdzie najlepiej zamawiac: sklepy firmowe (mam np. taki za 1000-1500zl/m, a moze u stolarzy, poza gdzies miastem.
nie mam czasu na szukanie, porownywanie, mam konkretny projekt kuchni i chce znalezc kogos kto go zrealizuje.

radex
07-11-2002, 09:17
Zamów bezpłatny projekt w salonie Black Red White. Ceny mają w miarę umiarkowane.

dolores
07-11-2002, 09:24
Jeśli w ramach projektu masz meble standardowe polecam IKEA. Sprzedawcy doradzają jakie meble dobrać. Można wybierac we wzorach i cenach.

zachtomasso
07-11-2002, 09:26
Trzeba zwrócić uwagę na cenę dodatków. Bo tu są duże różnice w cenach. (klameczki, zawiasiki, światełka itp.)
Dlatego też tzw. cena metra nie jest do końca dobrym kryterium. Najlepiej zlecic wycenę projektu kilku firmom.

Gradziu
07-11-2002, 10:11
dzieki za porady!!! jesli ktos ma jeszcze jakies rady, bede bardzo wdzieczny!!!

dobrzykowice
07-11-2002, 10:31
ważne jest jaką kasę jesteś skłonny na to przeznaczyć. Jeżeli trochę więcej jak na mebelki ze Sconto, to wybierz się do kilku salonów mebli kuchennych (np. polskich mebli ATLAS). W tego typu miejscach jestes z reguły obsłużony od A do Z. Czyli robią na podstawie projektu lub zrobionego u Ciebie obmiaru kilka wariantów projektu kuchni na bazie wczesnie przez ciebie wybranej linii wzorniczej. Mogą CI to skalkulować od razu ze sprzętem. Oczywiście projekt jest wliczony w cene mebli.
Z reguły nie obchodzi Ciebie również sam montaż zarówno mebli jak i sprzetu (jeżeli był zamawiany razem z kuchnią)

Snowdwarf
07-11-2002, 11:22
sądzę gradziu że jeżeli masz konkretny projekt to chyba lepiej wziąść stolarza. zależy też od kwoty jakąchcesz przeznaczyć na te meble , od materiałów których chcesz użyć (czy lite drewno czy płyty drewnopodobne laminowane), od tego ile urządzeń będziesz chciał zabudować itd.
warto jednak poszukać stolarza - to moje zdanie

Jola_
07-11-2002, 11:41
Jakiś czas temu nasza koleżanka polecała stolarza od szafek, szaf i tym podobnych drzewnianych cudów. Stolarz - rewelacja, jeśli chodzi o ceny to bardzo konkurencyjne. Nie wiem, jeszcze nie miałam okazji sprawdzić. Jak znajdę telefon do tego stolarza to podam.

Jola_
07-11-2002, 12:01
Gradziu, Beata napisała mi, że oni najchętniej robią kopie mebli, więc jeśli masz jakieś zdjęcie, rysunek (o to nietrudno przecież jest tyle folderów reklamowych) to będzie super. Jeśli się zdecydujesz to skontaktuj się z p.Adamem pod nr 608694616 i możesz powołać się na Beatę - meble robiła na wiosnę i będą ją długo pamiętać ze względu na dosyć niecodzienne zamówienie.

Alicjanka
07-11-2002, 12:51
W jakich okolicach działa ten stolarz?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-11-07 12:51 ]</font>

Gradziu
07-11-2002, 12:58
wlasnie, czy w rejonie gornego slaska??
Bo projekt mam konkretny, wymagania bardzo precyzyjne, wiem dokladnie czego chce.

zachtomasso
07-11-2002, 13:07
Właśnie. Skąd jest ten stolarz ?? W styczniu potrzebuję wykonać kuchnię. Szukam i szukam wśród gotowych projektów a może ten stolarz to jest rozwiązanie.

Snowdwarf
07-11-2002, 13:08
gradziu a jakiego materiału chcesz te meble? lite drewno czy mat. drewnopodobne oklejane?
jeżeli lite drewno to powiedz jakie - ja mam stolarza - dobry i w miare tani
pozdrowka

Snowdwarf
07-11-2002, 13:14
gradziu a jakiego materiału chcesz te meble? lite drewno czy mat. drewnopodobne oklejane?
jeżeli lite drewno to powiedz jakie - ja mam stolarza - dobry i w miare tani
pozdrowka

Snowdwarf
07-11-2002, 13:20
gradziu a jakiego materiału chcesz te meble? lite drewno czy mat. drewnopodobne oklejane?
jeżeli lite drewno to powiedz jakie - ja mam stolarza - dobry i w miare tani
pozdrowka

hugo
07-11-2002, 13:26
Pamiętaj że kuchnie robi się na lata, mogę to powiedzieć bo sam zrobiłem z MDF-u i po 7 latach zaczyna się wszystko rozsypywać, tylko lite drewno i to dobrego gatunku, również blaty porządne, te z płyty mogą przypadkowo napić się wody tak jak w moim przypadku (awaria czajnika) i kuchnia rośnie w oczach pijąc sobie wodę.

Snowdwarf
07-11-2002, 13:40
gradziu a jakiego materiału chcesz te meble? lite drewno czy mat. drewnopodobne oklejane?
jeżeli lite drewno to powiedz jakie - ja mam stolarza - dobry i w miare tani
pozdrowka

Gradziu
07-11-2002, 22:40
planuje okleiny, szarosc polaczona z pomaranczem do tego troche matowego, zbrojonego szkla i stali - moze nieco szokujace, ale wyglada naprawde dobrze. dlatego mysle raczej o czyms drewnopodobnym z odpowiednia okleina. blaty chce jak najlepsze, nie wiem niestety z czego. jesli nie lite drewno, czy jest inny material?? jesli ktos ma namiary na gornym slasku, bede bardzo wdzieczny!!

Snowdwarf
08-11-2002, 06:57
gradziu zależy czy stać cię na blat marmurowy - jest naprawdę fajny - ale treba by przemyśleć czy konstrukcja wytrzyma - poza tym koszt jest wyższy - ja osobiście wybrałbym blat drewniany - ale wtedy gryzłoby się to z resztą twoich mebli - wiec chyba jeśli bedziesz miał okleiny to blat chyba taki sam co?
ja mam meble drewniane w kuchni - i nie robione na zamówienie tylko stary kredens "po babci" - i sobie chwalę...

aziel
08-11-2002, 12:49
Właśnie montują u mnie kuchnię. Wyszła całkiem przyzwoicie cenowo i funkcjonalnie, stolarz terminowy i fachowy z rejonu Rybnika - napisz na emalię jeśli interesują cię namiary.

Gradziu
08-11-2002, 14:11
interesuja jak najbardziej, tylko emaili nie podales:smile:

Jola_
08-11-2002, 14:26
Naprawdę nie wiem skąd jest ten stolarz bo to nie ja zamawiałam tylko nasza koleżanka podzieliła się swoim odkryciem. Ja będę zamawiała dopiero na wiosnę przyszłego roku. Beata jest z Warszawy dlatego wygodnie jest mi wnioskować, że i stolarz jest z Warszawy albo okolic.

zachtomasso
08-11-2002, 15:15
Dzięki Jola_ . To znaczy że warto do owego stolarza dzwonić (przynajmniej dla mnie)

Pozdrawiam wszystkich i jak coś więcej będe o nim wiedział to dam znać.

08-11-2002, 16:30
Wszyscy radzą kogo wybrać, a ja poradzę kogo omijać: firma CHOBOT. Wykonanie projektu i szafek zajęło im w sumie 5 MIESIĘCY!! Na początku dałem zaliczkę i nie mogłem się wycofać. Cała historia zajęłaby zbyt dużo miejsca by ją opisać. Radzę: wpłacać jak najniższe zaliczki, dokładnie przeczytać umowę (musi być adnotacja o odsetkach za nieterminowe wykonanie), całość zapłacić po odbiorze wykonanej usługi

Gradziu
08-11-2002, 17:35
dzieki za rady!! mam jeszcze jedno pytanie, czy ktos ma w kuchni duze szuflady w calosci wysowane, nie wiem jak je lepiej opisac, moga zastapic szafki (welkosc podwojnej szafki)? pytam bo jestem ciekaw jak sie sprawdzaja, sa dosc drogie, a nie wiem czy sa dosc praktyczne i wytrzymale.

Luśka
10-11-2002, 21:18
Gradziu, takie wysuwane szafki mogą mieć zamontowane relingi i daje to możliwość bardzo fajnego zagospodarowania (tzn. funkcjonalnego i przejrzystego) miejsca. Czy masz może jakąś kobitkę pod ręką, to Ci opowie więcej szczegółów o tajnikach kuchennych.

Luśka
10-11-2002, 21:19
Acha, Murator wydaje takie katalogi tematyczne i jeden z nich "Łazienki i kuchnie" byłby bardzo przydatny - oczywiście, jeśli jest jeszcze dostępny. Duuuuużo szczegółów i pomysłow.

aziel
12-11-2002, 12:00
Gradziu: musisz nacisnąć taką małą kopertę pod moim postem.
Co do dużych szuflad, to również takie zamówiłem, z przeznaczeniem na garnki. U mojego stolarza noszą nazwę "duży metabox z religiem". Jak się będą sprawować - nie wiem, na razie w kuchni stoi tylko kawa i cukier :smile:.
Kuchnie "z drewna" drewniane zwykle mają tylko fronty, co nijak przekłada się na wytrzymałość. Różnią się za to wykonania korpusów - widziałem wykonane z miękkiej płyty wiórowej gr. 14 mm. ! Warto również zainwestować w solidny blat z "kapinosem" i to skręcany.

Snowdwarf
13-11-2002, 08:55
aziel mówiac że kuchnie z drewna mają tylko fronty drewniane oczywiście stwierdziłeś że 100% kupujących meble jest idiotami - co dla mnie jest conajmniej przesadą - widziałem kilkanaście kuchni wykonanych z drewna - nie z "drewna" jeśli wiesz co mam na myśli - oczywiście koszt takich mebelków jest większy niż okleinek ale nie ma się co dziwić - okleinki są piękne i sliczne aż do chwili zamoczenia czy jakiegioś innego kuchennego kataklizmu - i są praktycznie do wyrzucenia...jak mówiłem ja mam kredens po babci - prawdziwy śląski kredens kuchenny z lat 30tych - lite drewno + oszklenie szafek - i nie zamieniłbym go na najładniejsze meble z okleinki...po odnowieniu nie mam żadnych problemów podczas użytkowania - a nie oszczędzam tego kredensy...
uważam że drewno w naturalnym kolorze i fakturze jest najlepsze - i to nie tylko na fronty szafek...

aziel
13-11-2002, 10:08
Nie napisałem "tylko" ale "zwykle" a to chyba różnica, właśnie ku przestrodze tym którzy dają się nabrać.

pzdr

EDZIA
13-11-2002, 11:48
[quote]
On 2002-11-13 08:55, Snowdwarf wrote:
...jak mówiłem ja mam kredens po babci - prawdziwy śląski kredens kuchenny z lat 30tych - lite drewno + oszklenie szafek - i nie zamieniłbym go na najładniejsze meble z okleinki...po odnowieniu nie mam żadnych problemów podczas użytkowania - a nie oszczędzam tego kredensy...
uważam że drewno w naturalnym kolorze i fakturze jest najlepsze - i to nie tylko na fronty szafek...

Czy ten kredens to jedyny mebel w Twojej kuchni, jeżeli nie to jak poradziłeś sobie z resztą szafek. Po licznych wizytach w salonach mebli kuchennych stwierdziłam, że najbardziej podoba mi się stary kredens mojej mamy z lat 50-tych ale jakoś nie mam pomysłu na resztę szafek kuchennych, żeby to miało ręce i nogi. Pamiętam, że oprócz kredensu w wyposażeniu tamtych mebli była jeszcze toaletka i mała szafka ale tego niestety nie mam. Może podpowiesz mi jakieś rozwiązanie.
Ewa

Snowdwarf
13-11-2002, 11:58
masz rację aziej - czyli - po prostu kupować meble drewniane i tyle

Alicjanka
13-11-2002, 12:50
Właśnie zamawiam meble kuchenne. I niestety chcociaż wydam na kuchnię (ze sprzętem) 20 tys, to nie stać mnie na meble w całości drewniane. Taka jest smutna prawda drodzy Panowie. Skoro wykończenie jest na samym końcu budowy to nie mam co liczyć na luksusy. A w jakość mebelków od stolarza (sosnowe?) niestety niezbyt wierzę... Zbyt dużo się napatrzyłam na roboty polskich specjalistów...

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-11-13 12:51 ]</font>

Snowdwarf
14-11-2002, 12:24
mam 1 kredens kompletny + 2 doły z kredensów - kupione na "pchlim targu" za kilkanaście złotych - wszystkie są odnowione i wykonczone w tym samym stylu - jeden dół kredensu będzie pełnił rolę dużego stołu z blatem drewnianym...starałem się ograniczyć do minimum potrzebne sprzęty w kuchni..:lol:

aha - co do wykonania mebli przez polskich stolarzy to po prostu nie miałas szćześcia...
nie chciałem montować kolejnej kuchni pod wymiar - za dużo ich widziałem a taka jaką ja mam nie widziałem zbyt wiele...
stolik do kawy zrobiłem z "nóg" starej maszyny do szycia - blat drewniany...obecnie przymierzam się do odnowienia starych foteli...

EDZIA
14-11-2002, 12:49
Dzięki Snow "pchli targ" też będzie pewnie moim źródłem inspiracji
ewa

Snowdwarf
14-11-2002, 13:09
nie ma problemu - pchli targ to naprawdę źródło ciekawych mebli - ostatnio widzialem stary drewniany fotel fryzjerski- po renowacji i ponownym obiciu materiałem byłby z niego super fotel do biurka ale mi go jeden gość sprzed nosa podkupił...
za to kupiłem stary kuty komplet kominkowy - łopatkę, szczypce, pogrzebacz, miotełkę ze stojakiem do wszystkiego, węglarkę i 2 formy do ołowianych żołnierzyków..:wink:

EDZIA
14-11-2002, 13:12
A w jakiej okolicy takie cuda można kupić na "pchlim targu"

Snowdwarf
14-11-2002, 13:19
mieszkam na śląsku- największy pchli targ (giełda staroci jak kto woli)na śląsku jest w pierwszą sobotę każdego miesiąca w bytomiu, mieści się na placu sobieskiego (to jest dawny plac thaelmanna) - koło biblioteki...jest to na trasie katowice - wrocław...
polecam - są tam nie tylko meble ale i inne rzeczy łącznie z militariami...

Snowdwarf
14-11-2002, 13:20
aha - tak w sumie to giełda zaczyna się już w piątek - i wtedy zdarzają się prawdziwe okazje choć ceny są odrobinę wyższe...

EDZIA
14-11-2002, 13:30
No to całkiem niedaleko, ba powiedziałabym w zasięgu ręki.

Snowdwarf
14-11-2002, 13:36
edzia a ty skąd forumujesz?jeśli to nie tajemnica? ja mieszkam w zabrzu...

beatrix
14-11-2002, 13:39
Ja też mam kredens (od teściowej) i chciałabym wiedzieć jak odnawiacie. (Drapiąc? Opalarką?) Giełda w Bytomiu jest super, tylko nie chce mi się wstawać tak wcześnie...

Snowdwarf
14-11-2002, 13:58
ja swoje kredensy najpierw opalałem ( farby było naprawdę grubo!!!), potem szlifierka kątowa i papier ścierny...kto rano wstaje temu PAN B. daje - czasami fajne okazje...a czasami wory pod oczami ale trzeba być wdzięcznym ...

Zielona
18-11-2002, 14:42
Polecam stronę http://www.meblekuchenne.pl
Pooglądać

EDZIA
18-11-2002, 15:04
[quote]
On 2002-11-14 13:36, Snowdwarf wrote:
edzia a ty skąd forumujesz?jeśli to nie tajemnica? ja mieszkam w zabrzu...
Oczywiście, że nie tajemnica forumuję z Rybnika.
pozdrawiqm Ewa

Gradziu
18-11-2002, 15:28
dzieki za strone!! jest super

18-11-2002, 15:42
Dzięki za super stronę !!
:smile:

beatrix
18-11-2002, 16:01
Gradziu, meble ze sztancy sa naprawdę okropne, te wszystkie okleiny, folie, fe! Ja mam kuchnię z Cepelii z 1989, drewno i super sklejka (półki), jest niezniszczalna i piękna .(Była dość droga; ale nie "na ludowo&quot:wink:. Myślę, że lepiej pokombinować i mieć coś własnego, wymyślonego, niż te drogie kuchnie, które są ładne tylko parę lat. Potem się rozłażą. Udanych łowów.

Edzia_i_juz
02-12-2002, 21:15
Planuje wymurowac kuchnie w moim domu i jestem ciekawa, czy ktos z was spotkal sie z czyms takim albo jeszcze lepiej sam juz murowal. A co do mebli "drewnopodobnych" to chyba nie da sie tak ogolnie mowic, ze sa do niczego. Mam osobiscie takie od wielu lat i do tej pory wygladaja calkiem niezle.
Pozdrawiam
Edzia

02-12-2002, 23:50
Edziu,
zobacz wątek na tym forum -kuchnie murowane.
Pozdrawiam :smile:

Edzia_i_juz
03-12-2002, 22:01
O sorry, przeoczylam. Dopiero teraz zauwazylam, ze jest juz ten temat poruszony (nie ma sie co dziwic, jestem tu dopiero od niedawna :smile:)
Pozdrawiam Edzia

Sowka
31-12-2002, 01:05
A czy ktos ma namiar na kuchnie wloskie? Bardzo mi podchodza, szczegolnie tradycyjne lub rustykalne. Licze sie nawet z 3000-5000 tys. za mb (z wyposazeniem), bo kuchnie mam mala.
Dajcie kontakt na firmy, szczegolnie na poludniu Polski.
Dzieki

zibioff
28-05-2003, 16:28
On 2002-12-02 23:50, opal wrote:
Edziu,
zobacz wątek na tym forum -kuchnie murowane.
Pozdrawiam :smile:

zelazny
14-06-2003, 21:43
Edziu - mam wymurowaną kuchnię możesz ją sobie obejrzeć tu:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=6414&grupa=0&kat=2&a=zelazny1

jestem z niej bardzo zadowolony. zdecydowałem się na nią z dwóch powodów: wygląd i koszt. ta kuchnia wyniosła mnie w sumie ok. 3000 zł. bez sprzętu AGD. myślę, że jeśli ktoś chce mieć kuchnię rustykalną to kuchnia murowana jest tu najlepsza

paj^
17-06-2003, 19:25
do zelaznego:)
scianki pomiedzy polkami w kuchni sa murowane?
a jesli tak to badz tak mily i zapodaj jak to robiles?
ps.
kuchnia podoba mi sie, szkoda tylko, ze zdjecia z kuchni sa niewyrazne :(

21-06-2003, 10:43
scianki sa wymurowane z betonu komorkowego i to wszystko. szafki maja swoje skrzynie z plyty meblowej i sa tylko lekko przykrecone do wymurowanych scianek, bo drzwiczki przykrecone do bet. kom. nie trzymaly by sie za dobrze. scianki murowane sa zaciagniete klejem z siatką, zagipsowane i pomalowane farba zmywalną,

zelazny
21-06-2003, 10:45
paj^ - to wyzej jest ode mnie, zapomialem sie zalogowac.
postaram sie umiescic lepsze zdjecia z kuchni

Teska
21-06-2003, 13:50
polecam BRW...mebelki sa ok..i nie drogie...projekt teraz wliczony w cene kuchni 150 zł....

Bartt
21-06-2003, 14:31
Zdecydowanie potwierdzam, co mówi Teska - BlackRedWhite do niedawna kojarzył mi się z tanią tandetą, ale mocno zmienili jakość, a mebelki kuchenne to już pierwsza liga. Ceny zaś niższe niż u konkurencji. Należy jednak osobno doliczyć 10% (o ile pamiętam) za montaż i we Wrocku jakieś 500zł dla projektanta i za pomiar

paj^
21-06-2003, 16:12
dzieki za opis:)