PDA

Zobacz pełną wersję : Płatne przedłużenie gwarancji falownika



marvinetal
04-11-2022, 20:59
Chciałbym zapytać jakie macie opinie o płatnym przedłużaniu gwarancji na falownik (u producenta). Ceny idą i raczej będą szły w górę szybciej lub wolniej, myślę że głupio byłoby po 10 latach wyzerować sobie zysk z PV z powodu awarii. Czy ktoś płatnie przedłużał gwarancje?

d7d
04-11-2022, 21:04
Nie :) ale może trzeba było?
Czas pokaże.

Falownik kosztuje np. 5.000 zł , gwarancja 10 lat więc wychodzi (w stałych cenach) po 500 zł rocznie.
Może za 10 lat będzie kosztował 15.000 zł .

tobiasz86
09-11-2022, 07:29
Upewnij się czego dotyczy gwarancja- bo może okazać się, że wydłużona pokrywa np tylko koszt naprawy/usługi a za części trzeba zapłacić.
Wydaje mi się, że lepiej wykupić dodatkowy pakiet przy ubezpieczeniu nieruchomości aby obejmował urządzenia- ale należy pamiętać, że wszelkie przeglądy i dozory muszą być robione na czas.

boconek03
09-11-2022, 16:18
To i tak nie będzie gwarancja. W najlepszym wypadku ubezpieczenie kosztów.

marvinetal
12-11-2022, 23:53
Upewnij się czego dotyczy gwarancja- bo może okazać się, że wydłużona pokrywa np tylko koszt naprawy/usługi a za części trzeba zapłacić.

Jeżeli już to raczej jest odwrotnie - za usługę się płaci a nie za części. Jakby falownik padł na amen to na czym polegałaby gwarancja - darmowy dowóz?


Wydaje mi się, że lepiej wykupić dodatkowy pakiet przy ubezpieczeniu nieruchomości aby obejmował urządzenia- ale należy pamiętać, że wszelkie przeglądy i dozory muszą być robione na czas.

A dlaczego lepiej ubezpieczać w firmie która ma zerowe pojecie o sprzęcie zamiast u producenta? I to jeszcze przy obowiązkowych przeglądach i dozorach (zapewne płatnych) których producent nie wymaga?