PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pompą obiegową CO



MARTINOS
06-11-2022, 08:18
Witam,
Kociołek na eko z podajnikiem. Pompa zainstalowana w takim układzie jak na zdjęciu. Model Webermann. Pojawił się problem. Pompa przy starcie ma problem z zamknięciam zaworu kulowego. Czasem uda się po kilkunastu sekundach a czasem muszę podejść wi włączyć pompę na max. a potem wracam na drugi bieg.

1. Co jest bardziej prawdopodobne: spadek wydajności pompy czy zużycie kulki w zaworze? Pompa działa tylko w okresie grzewczym jako obiegówka dla CO. To jej 12 sezon. :cool:

2. Ten układ pompa + zawór o ile pamiętam kupiłem jako gotową całość. Ten zawór kulowy jest rozbieralny/wymienialny w tym wypadku?

3. Jak domowym sposobem sprawdzić stan pompy i zaworu?

samsu
06-11-2022, 10:00
Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.

MARTINOS
06-11-2022, 10:21
Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.

czysto

samsu
06-11-2022, 10:43
czystoTo ciekawe, kulka jak by zniekształceniu uległa, to pomimo słyszalnego stuknięcia by nie trzymała do końca a skoro stuknięcie słychać po zwiększeniu wydajności pompy i jak zakładam trzyma w tym stanie pomimo tego, że pompy wydajność zostanie zmniejszona – to tylko pompa mam pozostaje.
Ja bym ją na III biegu zostawił lub ją wymontował – rozebrał by zobaczyć w jakim stanie jest turbinka w niej – mogło ją co obkleić i stąd spadek wydajności.

Emmal
19-09-2023, 08:41
Do czyszczaka zaglądałeś – po 12-stu sezonach mogło się w nim uzbierać co nieco i to by wyjaśniało wszystko.
trap the cat (https://trapthecat3.com)

Naprawdę nie rozumiem, co mówisz. Mój polski nie jest dobry. Proszę to wyjaśnić.