PDA

Zobacz pełną wersję : Po ilu dniach od wylewki samopoziomującej mogę kłaść folie i styropian?



polexit
11-11-2022, 17:24
Mam spore nierówności na chudym betonie. Miałem już zaczynać kłaść styropian i podłogówkę, ale zastanawiam się nad wylewką samopoziomującą, żeby mi wyrównała poziom. Zastanawiam się ile od wylania musze czekać z położeniem folli hydroizolacyjnej styropianu,itd? Tak zebym tam pozniej nie mial jakiejs wilgoci?

Sativum
11-11-2022, 21:22
Wilgoć jakaś będzie. Jeśli chcesz obniżyć do np. 5 %, to musisz odczekać kilka miesięcy, z latem. Coś jednak myślę, że masz inny pomysł

polexit
11-11-2022, 23:02
Zastanawiam sie jakiego materialu uzyc by moc robic kolejne warstwy jak najszybciej? Perlit, keramzyt, piasek, styrobeton, pianobeton? Nierownosci sa od do 4 cm.
Chce wyrownac chudziak i krotko po tym klasc folie i styropian.

Sativum
12-11-2022, 00:13
a nie jest tak, że wilgoć może wyjść dołem (podsypką), więc nie jest tak, że zostanie uwięziona?

polexit
12-11-2022, 10:04
Wlasnie sie nad tym zastanawiam. Na ile to rozsadne podejscie - wylac jakas wylewke, klasc na to folie i zalozyc ze wilgoc wyjdzie dolem?

Sativum
12-11-2022, 10:49
U mnie było tak, że w listopadzie lałem beton na 0 i od razu szło murowanie. Styropian i folia pojawiła się dopiero we wrześniu nast. roku...