PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie macie zamki w drzwiach wejsciowych do domu?



kaKa
07-11-2002, 07:03
Jakos mi ten temat w glowie juz dlugo stoi, wiec prosze o informacje.
Jakie macie zamki, czy jakie macie zamiar zamki zakladac do drzwi zewnetrznych?
Ile tych zamkow ma byc?
Kupujecie je z drzwiami, czy oddzielnie?
Moze macie jakies doswiadczenia z blokow, jakie zamki, wkladki do zamkow sa dobre?

Gajka
07-11-2002, 08:07
Nie wiem jeszcze jakim zamkiem bedziemy zamykać nasz nowy dom :smile:

W bloku mamy słynną (swego czasu) Gerdę. Działa dobrze :razz:

Mis Uszatek
07-11-2002, 18:47
Abloy i Keso

Rafter
10-11-2002, 09:39
KaKa,
Jest tego pełno na rynku. Ja będę starał się dostosować zamki tak, żeby mieć tzw. "master key" do wszystkich drzwi.
Oglądałem ABLOY ale z zamkami, które chronią przed złodziejami jest tak jak z alarmami samochodowymi.
Dziś dobre jutro nie spełniają swojej funkcji idealnie.

Jola_
09-12-2002, 09:31
Jaki sens ma u mnie montowanie super blokujących zamków jeśli drzwi wejściowe są od ulicy, natomiast ściana okien jest usytuowana od pola, w przyszłości pewnie będą sąsiedzi, ale dzisiaj jest pole. Mało tego, jdno z okien balkonowych wychodzi na taras w takim kąciku, że każdy menel niezauważenie mógłby wejść do domu.http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/mordki2/111.gif
Nie chciałabym przez to powiedzieć, że nie założymy porządnych zamków np. Gerdy, w bloku bardzo dobrze się spisywały!
Mieszkaliśmy na IX p., przed wyjściem do pracy zwykle wychodziłam z psem na długi spacer. Wychodząc z domu zostawiałam otwarte okna, aby w tym czasie dobrze przewietrzyło się mieszkanie. Pewnego razu ubrałam psa, siebie i... sięgałam po klucze gdy przeciąg trzepnął drzwiami. Zostałam uwięziona razem z psem na klatce schodowej pomiędzy mieszkaniem a kratą oddzielającą część z mieszkaniami od schodów i windy. Mam więc praktyczne doświadczenie skuteczności zamków GERDY!

10-12-2002, 15:05
Mam Gerdę z zamkiem obwiedniowym, ale to tylko dlatego, że takie były w cenie drzwi, które kupiłem. Generalnie zgadzam się z Jolą, nie warto skupiać się na drzwiach, bo złodziej ma w domu wiele innych, "słabszych" pod względem ochrony miejsc.

Kakaw
01-03-2003, 17:36
No dobra ale jeśli umożliwimy mu dostanie się przez jakby nie było - wygodne przejście jakim są drzwi to wiadome, że przez nie przejdzie. Ważne jest by w każdym miejscu zrobić pełnie szczęścia choć wydaje mi się, że najoptymalniejszym rozwiązaniem jest mocne oświetlenie terenu z sygnalizacją dźwiekową. A może się myle? może wystarczy przeciąć jeden kabelek?

pitbull
03-03-2003, 10:52
Jesli nie ma podlaczenia do centralki telefonicznej to wystarczy urwac syrene zewnetrzna.

godul1
03-03-2003, 12:09
Ja mam gerdę w drzwiach, rotweilera na podwórku i stafika w domu. poza tym jestem totalnie spłukany i nie mam zbyt wiele sprzętu który opłacało by się kraść z mojego domu, a pieniądze jeśli je mam to trzymam je w banku. Na - za przeproszeniem - zwykłych obszczymurków to wystarczy. Jeśli zasadzi się na mnie fachowa ekipa to wolę żeby wtedy nie było nikogo w domu. Ubezpieczenie domu i znajdujących się tam ruchomości nie kosztuje aż tak dużo a rygle w drzwiach i kraty w oknach tylko kuszą złodziei.

Teska
03-03-2003, 13:06
Ja zamierzam kupic drzwi DESIRRE..maja jeden zamek, a klucz sie składa..( drzwi anty:smile: )

Monika150
04-03-2003, 06:20
Teska,
Gdzie mogę znależć informację o drzwiach DESIRRE?
A może Dierre?
Dzięki