PDA

Zobacz pełną wersję : dach kryty onduline



07-11-2002, 08:31
proszę o informację czy dach drewniany pokryty papą można
pokryć onduline bezpośrednio na papę. Czy to jest korzystniejsze niż pokrycie blachą? Z góry dzięki.

Robert_Myslowice
08-11-2002, 15:36
Bez problemu mozesz pokryc onduliną dach pokryty wczesniej papą.
Oczywiście wczesniej potrzebne jest przygotowanie rusztu z łat i kontrłat.Najłatwiej to wybierz się do składu budowlanego lub hipermarketu Producent Onduline zadbał o to i dostaniesz pełną informację na ich foderze. Tam jest wszystko.
Wystarczy przeczytać, kupić materiał i przybijać :smile:)
Powodzenia.
Robert
Aha i jeszcze jedno. Sprawdź najpierw czy pochylenie połaci dahcowej umozliwia pokrycie dachu onduliną.

12-11-2002, 09:37
Robert. Dziękuję za informację, nie mam żadnych doświadczeń budowlanych, więc jeszcze spytam, czy jeżeli przybiję onduline bezpośrednio do papy, bez łat i kontrłat to będzie źle.Dach jest bity z pełnych desek na to papa. Dzięki i sorry że jestem takim aborygenem.

Robert_Myslowice
12-11-2002, 11:51
Witaj, sorry że tak długo to trwało.
Nie polecałbym położenia Onduline w sposób, który opisujesz.
dach w ten sposób nie będzie wentylowany.Przypuszczam że wytrzymałośc (trwałość) zmiejszy się drastycznie. System Onduline jest bardzo prosty i nawet nie taki drogi więc polecałbym jednak zrobić wszystko wg zaleceń producenta.
Drewniane łaty nie są znowu tak drogie, chyba ze dach ma monstrualną powierzchnię. Jakby co pytaj zawsze chętnie w miarę możliwości odpowiem.
Pozdrawiam
Robert.

rml2
12-11-2002, 15:00
Robert_Myslowitz ma rację - łaty i kontrłaty przyłomocz koniecznie. Sam mam dach krytu Onduliną i jak na razie ( 2 lata ) nie narzekam _). Poza tym nie bębni deszcz tak jak o blachę.

Pozdrawiam Robert

13-11-2002, 10:59
Bardzo dzięki doświadczonym kolegom Robertom za informacje.Serdecznie pozdrawiam - aborygen budowlany.