PDA

Zobacz pełną wersję : FOX Greenline 15



Highlander22221
21-11-2022, 10:24
Cześć Ekipa,

to mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Potrzebuję waszej porady na temat pompy ciepła. We wrześniu miałem mieć zamontowanego Lazara 12 Kw, niestety producent ma problemy z komponentami, pompy nadal nie ma i co gorsza nie wiadomo kiedy będzie. Instalator z którym mam umowę na tego Lazara proponuje mi wobec tego inną pompę tj. Fox GL 15 kw (poniżej link z danymi katalogowymi do tego sprzętu). Generalnie zależało mi na pompie na propan.

https://www.fox-air.pro/do-pobrania/

Wiem, że to chińczyk ale może godny uwagi? Produkt nowy, poza danymi marketingowymi i może trzema filmami na YT (które są bardziej reklamą niż recenzją) ciężko coś znaleźć i zweryfikować te dane. Miał ktoś z tą pompą do czynienia?

R90
21-11-2022, 12:10
Dajcie dalej sobie wciskać jakiś no namowy szit :) Potem tylko czytam na forach (głównie fb) piszczenie użytkowników czy takie i takie zużycie jest normalne albo , że pompa nie może dobić do zadanej temperatury i w domu zimno. To nie jest przytyk do Ciebie. Piszę ogólnie. Ale jak węgiel był po 1000zł za tonę to Ci od kopciuchów mieli w poważaniu ekologie i inne aspekty. Dopiero brak węgla i jego cena otworzyły oczy i teraz wszyscy nagle chcą mieć pompę. Według prognoz sprzedaż ilości pomp w 2022 roku powinniśmy osiągnąć gdzieś dopiero w 2024 roku czyli wszystko byłoby rozłożone w czasie i prawdopodobnie dostępność markowych pomp byłaby też lepsza. Do tego ludzie niezwiązani z branżą "poczuli pieniądz" i wzięli się na montaże nie mając o tym zielonego pojęcia.

exetterenak
21-11-2022, 12:50
Według prognoz PORT PC na rynku jest grubo! Rok do roku wzrost sprzedazy PC PW o 140% a gruntówek o 40%. Taka jest prognoza. Oby nam na to wszystko wystarczyło węgla, gazu, słońca i wiatru ;)

462256

R90
21-11-2022, 13:19
Według prognoz PORT PC na rynku jest grubo! Rok do roku wzrost sprzedazy PC PW o 240% a gruntówek o 40%. Taka jest prognoza. Oby nam na to wszystko wystarczyło węgla, gazu, słońca i wiatru ;)

462256

Właśnie o tym mówię. Taką ilość zainstalowanych pomp mieliśmy osiągnąć w 2024 lub 2025 roku. Ten skok jest szokowy i w sumie chyba nikt nie prognozował takiej ilości. Niestety przez to pojawiło się wiele pseudo firm na rynku. Uważam, że inwestorzy których świadomość jest niby lepsza niż 20 lat temu (dostęp do FB i innych for) dalej dają się omamić jakiemuś handlowcowi któremu zależy tylko wcisnąć produkt , wziąć prowizję i zapomnieć o temacie bo pewnie za pół roku będzie już w innej firmie. Tak samo może zdarzyć się z gwarantem. Dziś jest ale jak łańcuch dostaw markowych pomp się poprawi to siądzie sprzedaż tych przebrandowanych chinoli. I ciekawe co zrobi inwestor jak spółka, która jest gwarantem ogłosi upadłość? Będzie dzwonić do skośnookich , żeby przylecieli na serwis? Także jak patrzę, że firma która nie jest nawet roku na rynku daję gwarancję 10 lat i inwestor w to wierzy to ja nie mam pytań.