PDA

Zobacz pełną wersję : rozsądny wybór okien - każdy chwali swoje, a co faktycznie warto?



icoturobic
24-11-2022, 18:57
Jak człowiek buduje dom, to się dowiaduje jak mało wie ;). Poprosiłam o wycenę okien kilku sprzedawców w mojej okolicy ... i teraz widzę, że w tej branży po prostu trzeba polegać na wiedzy fachowców, bo człowiek "nie z branży" nie ma szans dokonać rozsądnego wyboru. Parametry pomiędzy systemami/producentami podobne, a różnice cenowe znaczne. O co tu chodzi :bash: ? Dlatego proszę o podpowiedź, co jest warte uwagi z tej listy, a co skreślić:

system / firma:

EkoSun 6 - firma Eko-okna
Salamander bluEvolution 82 MD - firma Kompan
Excellent class 82 MD - firma Petecki (to jest chyba ten sam profil co Salamander bluEvolution 82 MD?)
Veka Softline 82MD - firmy Fer-Plast, Domel, Oknoplast, Km okno
Schuco LivIng MD - firma Oknostyl

W moim przypadku cena za wszystkie okna mieści się pomiędzy 28, a 38 tys. zł w zależności od firmy (wszystko z "ciepłym" montażem, choć nie wiem czy warto robić taki montaż, ale to pomijam). Najdrożej Oknoplast i Oknostyl, najtaniej Eko-okna i Kompan

Co fachowcy wybralibyście dla siebie?

T12345T
24-11-2022, 20:58
Jak człowiek buduje dom, to się dowiaduje jak mało wie ;). [...] człowiek "nie z branży" nie ma szans dokonać rozsądnego wyboru.

Każdy ma szansę wybrać dobre okna, tylko musi przestać słuchać "fachowców" i ruszyć głową. Tak na początek:

https://oknorada.pl/okna/jak-wybrac-okna-do-wlasnego-domu

Kaizen
25-11-2022, 14:22
Co fachowcy wybralibyście dla siebie?

Marketing operuje ilością komór w profilu. Jak klient drąży to dorzuci U szklenia.

A ważniejszy montaż (szczelność, stabilność, precyzja), wzmocnienia, poszerzenia i okucia (najlepiej pod względem energetycznym, hałasem, szczelnością i ceną wypadają fiksy - a jak robisz otwierane, to nawet rozwierne warto okuć tak, jak rozwierno uchylne, żeby dookoła "grzybki" dociskały=uszczelniały okno przy zamykaniu)