PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Dom w Przebiśniegach 6g2



joasialas
30-11-2022, 10:41
Czy buduje ktoś obecnie dom z projektu Dom w Przebiśniegach 6g2? Jeżeli tak to w jakim regionie? :)

irtherm
08-12-2022, 13:34
Buduje podobny dom tez parterówka, dach wielospadowy graż 2 stanowiska jednak dołczony (w Calndivach G2) i rozważałem tez w przebiśniegach w odbiciu lustrzanym zdecydowały jakieś niuanse juz nie pamiętam dokładnie ze padło na ten.
Rozpocząłem w maju 2022 teraz jest SSO
https://i.ibb.co/pZ4MjWS/IMG-20221028-122604.jpg

Edit: Już wiem Przebiśniegi nie pozwalały na powiększenie garażu, a mi zależało na 2 bramach wjazdowych i szerokości min 8 m
Ilu bym znajomych nie odwiedzi każdy mówi ze szeroka brama wjazdów wygląda super ale jest nieergomnomiczna (wjady pod katem, wietrzenie itd)

luk_venon
12-12-2022, 12:37
Buduje podobny dom tez parterówka, dach wielospadowy graż 2 stanowiska jednak dołczony (w calndivach G2) i rozważałem tez w przebiśniegach w odbiciu lustrzanym zdecydowały jakieś niuanse juz nie pamiętam dokładnie ze padło na ten.
Rozpocząłem w maju 2022 teraz jest SSO
https://i.ibb.co/pZ4MjWS/IMG-20221028-122604.jpg

Witam, co prawda nie wniosę nic do zadanego w temacie pytania, ale chciałbym podpytać o projekt w Calanadicach G2. Również się do niego przymierzam, wydaje mi się na podstawie dodanego zdjęcia, że wprowadzono jakieś zmiany w projekcie. Zauważyłem dodatkowe okno w pokoju oznaczonym jako 9, w północnej części projektu. Czy wprowadzono u Pana jakieś dodatkowe zmiany?

irtherm
12-12-2022, 17:14
Zmian było kilka
- płyta fundamentowa zamiast ław (wymagało to wymiany gruntu i zrobienia drenażu ze studnią chłonną )
- garaż jest dołączony do budynku i ma podwójna bramę ma ponad 8 m chyba 8,4 na 6,6 m więc duży
- jest tylko jeden komin od kominka
- ogrzewanie będzie pompa ciepła gruntowa
- okno w 9 jest narożne
- okna w łazienkach i na ścianie północnej nie są do podłogi tylko pomniejszone (bez sensu jest okno w łazience przy wejściu takie duże)
- w garażu od razu zamontowałem rurę do odprowadzenia wody z podłogi do studni chłonnej
- 10 jest poszerzona i jest teraz pokojem a 11 stała się łazienką
- nie ma słupa od markizy ( nie chcieliśmy żelbetowego zebra) pewnie będzie aluminowa konstrukcja -zobaczymy
- strop nad garażem wylana z betonu W8 na wszelki wypadek gdyby doszło do przecieku w hydroizoalcji (koszt +10zł do m3 czyli 130 zł za cały strop bo poszło niecałe 13 m3)

Po dołączeniu garażu zmienił bym wejście z 1 na 14 no ale to już po sprawie jest.
Ogólnie projekt jest dość drogi w realizacji ( pewnie z tego powodu ze powierzchnia zabudowy przekracza 200m2)

luk_venon
12-12-2022, 21:10
Dziękuje za informacje,
Wszystkie zmiany jak najbardziej sensowne. Zamiana łazienki z pokojem oraz brak słupa od strony wizualno-praktycznej na duży plus. Nie wiem czy zamiana 1 z 14 od strony użytkowej by się sprawdziła, oddaliłaby wejście od kuchni, co mogłoby być uciążliwe przy przenoszeniu wszystkich zakupów itp. Wizualnie pewnie by się broniło, szczególnie przy powiększonym garażu.
Jeśli nie byłoby to problemem poprosiłbym o jakieś dodatkowe zdjęcia, szczególnie od strony frontowej. Nie trafiłem do tej pory na żadne zdjęcia z realizacji tego projektu.

irtherm
13-12-2022, 06:48
U mnie nie będę wchodził do domu z ulicy, tylko wjadę samochodem i wejście bliżej grażu ma ten plus ze buciorami nie chodziłbym po korytarzu tylko od razu do tego wiatrołapu. Dom jest w górach na wiosce wszędzie daleko


Nie mam zdjęć jak już było posprzątane, rozszalowane i bez rusztowań bo udało mi się to ogarnąć w zeszłym tygodniu a jak kończyłem to była 19-20:00 to już było ciemno i na lampach robiłem, a teraz zasypane śniegiem.

https://i.ibb.co/fD7h3HG/IMG-20221028-122927.jpg

https://i.ibb.co/kSnb9Lb/IMG-20221028-122518.jpg

https://i.ibb.co/VDPjK11/IMG-20221028-122456.jpg

Dom z garażem od frontu ma 20mb, graż miał miał być szerszy o 60cm, jednak MPZP pozwala budować domy do 20mb wiec to był max.

irtherm
13-12-2022, 07:03
Znalazłem 1 zdjęcie gdzieś w trackie sprzątania zrobione

https://i.ibb.co/bRpcNRT/IMG-20221126-133507.jpg

Sativum
13-12-2022, 09:21
Ładnie to wygląda. Projekt interesujący.
Może założysz wątek o Twojej budowie w odpowiednim dziale?
Pozdrawiam i powodzenia

luk_venon
13-12-2022, 09:44
Bardzo dziękuje za wszystkie zdjęcia i informacje. Zarówno dom jak i widoki zza okna bardzo ładne. Jeżeli rzeczywiście uda się założyć osobny wątek na temat budowy na pewno będę śledził dalsze postępy. Powodzenia, pozdrawiam.

irtherm
13-12-2022, 09:55
Dzięki za miłe słowa:) Pewnie bym to zrobił jak bym budował 2 lub 3 raz bo pierwszy buduje się dla wroga, a to jest mój pierwszy :)
Druga sprawa to jest tu kilku mędrków gości wdających się w dyskusje i bez znaczenia czy maja racje czy nie
Kiedyś pisałem w jednym wątku o radiative sky cooling (promieniowaniem do nieboskłonu i pasywnym chłodzeniu) ale ręce opadają i nie będę się przepychał z jakimś bodajże "kizmenem" czy "kizenem" czy innymi pokemonem, który wie lepiej odemnie jak ja mam zbudować swój własny dom.
No chybna z jest szansa zablokować wypowiadanie się w wątku przez tego typu "element"

Sativum
13-12-2022, 10:11
Dzięki za miłe słowa:) Pewnie bym to zrobił jak bym budował 2 lub 3 raz bo pierwszy buduje się dla wroga, a to jest mój pierwszy :)
Druga sprawa to jest tu kilku mędrków gości wdających się w dyskusje i bez znaczenia czy maja racje czy nie
Kiedyś pisałem w jednym wątku o radiative sky cooling (promieniowaniem do nieboskłonu i pasywnym chłodzeniu) ale ręce opadają i nie będę się przepychał z jakimś bodajże "kizmenem" czy "kizenem" czy innymi pokemonem, który wie lepiej odemnie jak ja mam zbudować swój własny dom.
No chybna z jest szansa zablokować wypowiadanie się w wątku przez tego typu "element"

Tak, jest tutaj taki znany jegomość. Gość nie ma racji, ale na siłę (wbrew faktom) zaklina rzeczywistość. Też mnie to osłabia, wtedy robię sobie dłuższą przerwę od forum, bo mam ochotę skasować konto. Nazywam to "kaizenizmem". Niemniej jest wciąż sporo ogarniętych osób (milcząca większość), która wyciągnie naukę z Twoich doświadczeń. Zachęcam.
Ja też zacząłem prowadzić dziennik. Teraz wygląda dziwnie, gdy zdjęcia zniknęły (z zewn. serwera).
Chętnie zobaczę rzuty projektu i założenia konstrukcyjne i aranżacji :)

irtherm
13-12-2022, 10:40
Ładnie to wygląda. Projekt interesujący.
Może założysz wątek o Twojej budowie w odpowiednim dziale?
Pozdrawiam i powodzenia

Kilka rad ode mnie:
- stemple i deski szukaj na OLX często w okolicy są budowy na różnych etapach i teraz (zima) można wyrwać ten materiał za 40-50% ceny, podobnie jak brakuje troche stali itd
- teraz budował bym się z Silki lub z pustaka tj Diament
- płyta fundamentowa bez zakupu niwelatora z dektorem było by bardzo trudno
- budowa własnymi rękami popołudniami zajmuje 3 razy więcej czasu niż się planuje
- jak ci buduje ekipa to nigdy nie godzić się na ich " my tak zawsze robili" - ty płacisz ty wymagasz
- wpadaj na budowę bez informowania i niestety trzeba ekipe pokazać kto tu rządzi im wcześniej tym lepiej, czyli trochę opier..... za bałagan, kiepy, pokazać tu ubytek tam raki w betonie itd
- plaska dachówka ceramiczna to kosmos cena
- każdy komin kosztuje (w tym projekcie sa 3) jak je zlikwidujesz (pompa ciepła) ma rekuperacje za darmo
- kupienie budy na narzędzia (u mnie kontener składany kupiony od miejskiego developera) to był strzał w 10
- studnia w trakcie budowy i po to naprawdę przydatna rzecz ile wody poszło na betony podlewanie mycie, itd to masakra
- najważniejsze zrobić drogę dojazdową w trudnym terenie, jak jej nie ma i pamiętać ze gruszka betonem to nie osobówka nie wszędzie wiedzie szczególnie w glinie jak nie ma drogi
- co to znaczy glina się człowiek dowiaduje dopiero jak w tym zaczyna budować i grzebać
-prąd na budowie musi być, ale w międzyczasie sprawdza się agregat, jeszcze przed tym szaleństwem kupiłem nie tanią niestety Honde 2,2 kW i płytę fundamentowa ogarnąłem na 10L benzyny wliczając w to z pompowanie wody
- gdyby nie wysokość npm i co za tym idzie silne wiatry zdecydowałbym się lekki strop i wiązary a tak jest monolit i więźba mix projekt+góralskie wykonanie

Sativum
13-12-2022, 10:51
Kilka rad ode mnie:
- stemple i deski szukaj na OLX często w okolicy są budowy na różnych etapach i teraz (zima) można wyrwać ten materiał za 40-50% ceny, podobnie jak brakuje troche stali itd
- teraz budował bym się z Silki lub z pustaka tj Diament
- płyta fundamentowa bez zakupu niwelatora z dektorem było by bardzo trudno
- budowa własnymi rękami popołudniami zajmuje 3 razy więcej czasu niż się planuje
- jak ci buduje ekipa to nigdy nie godzić się na ich " my tak zawsze robili" - ty płacisz ty wymagasz
- plaska dachówka ceramiczna to kosmos cena
- każdy komin kosztuje (w tym projekcie sa 3) jak je zlikwidujesz (pompa ciepła) ma rekuperacje za darmo
- kupienie budy na narzędzia (u mnie kontener składany kupiony od miejskiego developera) to był strzał w 10
- studnia w trakcie budowy i po to naprawdę przydatna rzecz ile wody poszło na betony podlewanie mycie, itd to masakra
- najważniejsze zrobić drogę dojazdową w trudnym terenie, jak jej nie ma i pamiętać ze gruszka betonem to nie osobówka nie wszędzie wiedzie szczególnie w glinie jak nie ma drogi
- co to znaczy glina się człowiek dowiaduje dopiero jak w tym zaczyna budować i grzebać

Dzięki za porady. Myślę, że niejednemu się przydadzą. Jest chyba taki temat na złote rady podczas budowy (jej organizację).
Ten wątek, jak każdy, zostanie z czasem przygrzebany innymi. Pomyśl nad:
https://forum.muratordom.pl/newthread.php?do=newthread&f=18

:)

Zaciekawiła mnie zmiana na silkę. Z czego stawiałeś? bk?

irtherm
13-12-2022, 11:01
Tak bo bloczki z gazobetonu, nic poza izolacyjności cieplną nie wnoszą no oczywiście jeszcze preferencja dla wykonawcy (duże lekkie i łatwe w cięciu)

Na minus marna akumulacja ciepła, praktycznie najgorsza izolacyjność akustyczna (lekki materiał), konstrukcyjnie najsłabsze, woda robi swoje, podciągają wilgoć, drogie,
do spieniana używane sproszkowane aluminium, (ostatnio spora nagonka na Al jest doszukiwanie się powiązań z zachorowaniem na Alzheimera)

Sativum
13-12-2022, 11:05
Na wielu stronach (w tym blogach budowlanych) piszą o dużej nasiąkliwości BK. Kiedyś zwróciłem na to uwagę w pewnym temacie, to mnie pewien osobnik "skrzyczał", że głupoty gadam, bo BK jest najmniej nasiąkliwy. Czy masz z tym własne doświadczenie? My zrezygnowaliśmy z BK na rzecz silikatu - głównie z uwagi na to, że nie zamknęlibyśmy domu przed zimą.

irtherm
13-12-2022, 11:46
Na rynku każdy producent będzie bronił swojego i uwypukla cechy korzystne a o wadach milczy.
pracowałem kiedyś u producenta budowalnego przez kilka lat w "dziale technicznym" to cos o tym wiem

Tu jest fajny krótki artykuł dlaczego ABK nie deklarują absorbcji wody
https://www.materialybudowlane.info.pl/images/stories/MB_2015_02/1/s52.pdf

Ceramikę jak wrzucisz w drogę to cos z tego będzie a wrzuć ABK to masz duży dół z błotem
No i mam ten gruz i nie mam gdzie go zutylizować, bo to się do niczego nie nadaje.
A w tym kraju ludzie podbudowę tarasu bez korytowania potrafią zrobić z takiego gruzu z gipsem z tynków wymieszanym. Potem jest dom za 150 tys - mi sie nie udało za tyle :(

https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-c1HN-ZN2d-ndPR_pawel-nie-no-za-tyle-to-nie-misztal-w-vox-fm-znawca-motoryzacji-opowie-o-wedkarstwie-kiedy-664x442-nocrop.jpg

Sativum
13-12-2022, 12:51
Na rynku każdy producent będzie bronił swojego i uwypukla cechy korzystne a o wadach milczy.
pracowałem kiedyś u producenta budowalnego przez kilka lat w "dziale technicznym" to cos o tym wiem

Tu jest fajny krótki artykuł dlaczego ABK nie deklarują absorbcji wody
https://www.materialybudowlane.info.pl/images/stories/MB_2015_02/1/s52.pdf

Ceramikę jak wrzucisz w drogę to cos z tego będzie a wrzuć ABK to masz duży dół z błotem
No i mam ten gruz i nie mam gdzie go zutylizować, bo to się do niczego nie nadaje.
A w tym kraju ludzie podbudowę tarasu bez korytowania potrafią zrobić z takiego gruzu z gipsem z tynków wymieszanym. Potem jest dom za 150 tys - mi sie nie udało za tyle :(

https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-c1HN-ZN2d-ndPR_pawel-nie-no-za-tyle-to-nie-misztal-w-vox-fm-znawca-motoryzacji-opowie-o-wedkarstwie-kiedy-664x442-nocrop.jpg

Dzięki za artykuł. Szkoda, że bez konkluzji, która by nas interesowała.

Polecam PSZOK - tylko mieć przyczepkę. Alternatywą jest kontener - ale trzeba wysłupać $.

Dom za 150 tys. - ta nazwa błyskawicznie traciła na aktualności to raz. Dwa, że - z biegiem czasu, uwzględniała coraz mniej. Na początku było, że to koszt SSZ, potem SSO, potem samego materiału, potem samego materiału netto... Na końcu to był tylko pusty frazes - bo nie uwzględniała nawet kosztu materiału :) A gdzie formalności, ogrodzenie, robocizna.

W jakim budżecie planujesz się zmieścić do stanu deweloperskiego/wykończonego? +/- mln?

irtherm
13-12-2022, 13:20
Z ceną działki i drogi i planowaną GPC z tym ze budowałem się od maja 2022 czyli na samej górce to bez 1.000.000 zł trudno będzie.
Koszty pokrył się mniej więcej z Archonowymi z tym że mi tyle wyszło za ale SSO z płytą fundamentową i podbudową z kruszywa garażem większym niemal x2
A to netto jest nie wszytko dało rade na 8% - sami wiecie
https://i.ibb.co/FW9CzMg/1111111.jpg

te kwoty w Archonie systemem gospodarczym to jakieś bajki wystarczy pójść na wycenę okien czy dachu i porównać założenia projektowe vs rzeczywistość

Mogłem żałowac że nie budowałem się wcześniej ale 2 lata temu musiał bym związać się kredytem i wykańczać na wiosnę tego roku pod presją banku.
3 lata temu byłem pewny ze zbuduje piętrowy
a 4 lata temu chciałem kupić dom z użytkowym poddaszem albo duże mieszkanie 80+ z garażem
A tak nie ma tego złego ....

Sativum
14-12-2022, 10:08
Ktoś chyba optymistycznie założył, że koszt robocizny wyniesie ponad 200 tys. netto... Niezły rozstrzał między kosztem systemu kontraktowego i gospodarczym.
Zmieniała Ci się koncepcja, ale to dobrze - znaczy, że przygotowywałeś się do budowy. Co Cię skłoniło do zmiany założeń?
Dom to taki droższy samochód - zawsze można zmodyfikować lub zamienić :)

irtherm
14-12-2022, 12:14
Poddasze użytkowe - bo to najkorzystniejsza ekonomicznie forma i bryła sprzyjająca ekonomice cieplnej dobry stosunek objętość do powierzchnia zewnętrzna
zrezygnowane bo: wszędzie skosy nieustawne, gorąco latem na piętrze, wysokie drogie kominy, okna dachowe to pomyłka, schody, balkony
Wszyscy znajomi narzekają na to samo

Dom Piętrowy - tak bo pełne piętro bez skosów, nie ma okien dachowych, wybrany projekt Willa Eliza 3 w lustrzanym odbiciu- Archon
Nie bo: schody, same Kominy wyszły by tle co pompa ciepła, droższy w budowie, balkony i taras nad pomieszczeniem
Moja oblubienica miała kontuzje nogi na trampolinach zauważyliśmy wiele barier głownie schody i pomyśleliśmy o naszej starości nie tylko w kontekście IKE, IKZE, zł itp ale tego jak bedziemy kochali te chody po 60tce ?
Nawet znaleźliśmy ludzi którzy wybudowali Elizę i byliśmy obejrzeć i to ostatecznie zadecydowało ze nie

Finalnie Parter nie ma żaden z naszych znajomych nie widzieliśmy żadnego
Nie ma schodów, podłogi bez barierowe, odkurzacz wiedzie sam wszędzie tylko otworzyć drzwi, miało nie być kominów, projektant je zostawił powiedział ze najwyzje nie wybudujemy bo w druga stronę będzie trudniej i miał racje kominek ostatecznie jest
Minusy duża i w miarę regularna działka na szczęście tu nie było problemu znaleźliśmy działkę wcześniej 2500m2 i w 2018 brałem kredyt ze stała stopą później żałowałem ale ostatni roku udowodnił ze miałem racje :)

irtherm
14-12-2022, 12:23
Robocizna
Ściany, stropy, komin i jego obróbka, dach (więźba, membrana, łaty, dachówki rynna papa na garażu) - zlecone firmie koszt 68 tys brutto W sumie to mogę ich polecić ale pilnować trzeba
Płyta fundamentowa własnoręcznie zrobiona z pomocą kolegi

Sativum
15-12-2022, 12:42
zrezygnowane bo: wszędzie skosy nieustawne, gorąco latem na piętrze, wysokie drogie kominy, okna dachowe to pomyłka, schody, balkony
Wszyscy znajomi narzekają na to samo

A co z dachem dwuspadowym? Tam skosów 50% mniej. Wyższa ściana kolankowa też problem niweluje/ogranicza.



Dom Piętrowy - tak bo pełne piętro bez skosów, nie ma okien dachowych, wybrany projekt Willa Eliza 3 w lustrzanym odbiciu- Archon
Nie bo: schody, same Kominy wyszły by tle co pompa ciepła, droższy w budowie, balkony i taras nad pomieszczeniem
Moja oblubienica miała kontuzje nogi na trampolinach zauważyliśmy wiele barier głownie schody i pomyśleliśmy o naszej starości nie tylko w kontekście IKE, IKZE, zł itp ale tego jak bedziemy kochali te chody po 60tce ?
Nawet znaleźliśmy ludzi którzy wybudowali Elizę i byliśmy obejrzeć i to ostatecznie zadecydowało ze nie

Zakładasz, że do końca życia będziesz mieszkał w domu?
Ja poczyniłem założenie, że na starość sił i środków (ale i pewnie chęci) będzie brakować, co spowoduje konieczność zmiany na wielokrotnie mniejszy dom / mieszkanie. Ergo, duży dom tylko tymczasowo. Nie piszę to jako krytyka Twojego podejścia, tylko rzucam pomysł do rozważenia dla osób, które są przed podjęciem decyzji.


Robocizna
Ściany, stropy, komin i jego obróbka, dach (więźba, membrana, łaty, dachówki rynna papa na garażu) - zlecone firmie koszt 68 tys brutto W sumie to mogę ich polecić ale pilnować trzeba
Płyta fundamentowa własnoręcznie zrobiona z pomocą kolegi
To chyba można powiedzieć o każdej ekipie :) 68 tys. to chyba dobra cena. Ile wyszło Ci m2 ścian zewn.? 250? Dachu - 350? pow. po podłodze - 200?

irtherm
15-12-2022, 13:44
Dwuspad okna dachowe zostają, skosy tez, to że jest ich mniej niewiele zmienia, na poddaszu gorąco latem choćbyś nie wiem co robił (poza Klimą) no i te schody.

W Caladivach jest 127m2, to nie jest dużo (subiektywnie) dla mnie w sam raz, a co bym zyskał przenosząc się do mieszkania ? Już prędzej bym to sprzedał i zamieszkał w jakimś łagodniejszym klimacie.
Dach ponad 270 m2 + garaż
Po obrysie ścian zewnętrznych dom z garażem 208,5 m2
Ścian ile jest metrów nawet nie wiem
Te gabaryty parteru kosztują

PaRa
18-12-2022, 20:25
Widzę podobne założenia jakie miałem ja zaczynając budowę w 2015.
- parterówka
- zero schodów
- mała jak na polskie warunki powierzchnia - 122 m2
- jeden komin do kominka
- pompa ciepła - u mnie powietrzna ( 7 sezon, powinna się już zepsuć )
- rekuperacja, fotowoltaika, rolety zewnetrzne

Powodzenia w budowie

irtherm
20-12-2022, 08:15
@PaRa
Dzięki tylko budowa już skończona jest SSO, teraz tzw wykończeniówka - co traktuje dosłownie

Sativum
20-12-2022, 08:17
@PaRa
Dzięki tylko budowa już skończona jest SSO, teraz tzw wykończeniówka - co traktuje dosłownie

Ty wykończysz dom albo on Ciebie? :D
Instalacje już masz? Czy włączasz to w "wykończenie"?

irtherm
20-12-2022, 08:48
SSO to SSO nie robił bym instalacji bez SSZ wiadomo po co kusić lokalnych zbieraczy fantów

casual
20-12-2022, 09:44
To do wykończeniówki jeszcze daleka droga :) Oszczędzaj siły i powodzenia.

irtherm
20-12-2022, 11:10
Instalacje to jest sprawa która mnie interesuje i to będzie fajne.
Ale tynki, wylewki, zabudowy to już nuda, ale najgorsze będą płytki, kolory, meble, wyposażenie, wystrój itp. jak o tym pomyśle to aż mi się odechciewa

Daniel_26
23-01-2023, 19:17
Cześć Wam,

Ostatniego czasu sporo czytam o projekcie
Dom w przebiśniegach 6 (G2)i zastanawiam się czy jest szansa wybudować ten dom systemem zleconym za ok 650-700 k do stanu deweloperskiego :rolleyes:

Oczywiście nie liczę tutaj zakupu działki oraz całej papierologi...

Posiada ktoś wycenę do stanów?
- zero
- SSO
-SSZ
-Stan deweloperski

Budowę planuje w okolicach Wrocławia/latem 2023.

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

irtherm
24-01-2023, 10:06
Ten dom trzeba było by na początek zoptymalizować i dostoswoac do naszych czasów tam są co najmniej do zmiany :
4 kominy - o zgrozo
3 toalety na powierzchni mieszkalnej domu 120 m2 ???
Płaska dachówka ceramiczna - wygląda ale i kosztuje
Żelbetowy strop
Wentylacja grawitacyjna
Bardzo mały garaż na współczesne 2 samochody ( te z obrazka u architekta zawsze pasują)
Przy ekspozycji na strony świata takej jak na stronie archonu to ilość okien skierowanych na północ za duża przy czym 2 szt tarasowe
Ściana garażu przylegająca do pomieszczania będzie wymagać docieplenia od środka

Ten dom to ponad 200 m2 obrysu /stropu i dobrze ponad 300 m2 dachu, tanio nie będzie, szansa zawsze jest tylko niewielka trzeba iść na kompromisy i szukać okazji Beton/Stal/Tarcice/Bloczki jak ustrzelisz w dobrej cenie na 8%, poszukasz w okolicy /olx i nie zeżre oszczędności transport do tego zlikwidujesz 3 kominy i kominek, zrobisz lekki strop - wiązary, blachodachówkę bez pełnego deskowania, bez PV z kotłem gazowym i bez PPC a warunki gruntowe pozwalają na budowę tradycyjnych fundamentów to szanse rosną. Jak zrobisz wg projektu to moim zdaniem marne szanse. To wychodziło by 4000 zł/m2 przy parterówce z wielospadowym dachem spoko ale w 2019

Daniel_26
26-01-2023, 20:35
Dzięki za odpowiedz.

Znalazłem projekt który spełnia nasze wszystkie wymagania :

Dom w przebiśniegach 9 (G2)

Co prawda to już 188 m pow użytkowej jednak wydaje mi sie ze jak zwiększę budżet o 100-150 k to do 800 k zl postawie ten dom do stanu deweloperskiego.

irtherm
27-01-2023, 18:50
Archon podaje 750 ty zł netto, brutto już masz ponad 800 nie wszystko kupisz na 8%, a jak budowa zlecona to wykonawca chętnie przytuli te 15% a ty płacisz 23%
Ten dom ma 250 m2 powierzchni zabudowy i 355 m2 dachy
Dolicz do tego min 10 % a realnie 20% inflacja maleje ale to nie znaczy ze ceny spadają, tylko tempo wzrostu spowolniło

Sativum
27-01-2023, 21:54
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/790a5f90e126.png (https://naforum.zapodaj.net/790a5f90e126.png.html)

Ja tu widzę 840 tys. netto + zagospodarowanie + formalności i przyłącza + wykończenie + 20% zwyżki w ciągu roku/dwóch + podatek VAT (średnio 15-20%)
Duży nietani do postawienia dom. Ciekawy i ładny, ale realnie bez 1,3 mln to bym nie odważył się podchodzić do niego :)




Co prawda to już 188 m pow użytkowej.
Nie możesz tak patrzeć... Nie budujesz tylko "powierzchni użytkowej"!
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d6cd5f9670c8.png (https://naforum.zapodaj.net/d6cd5f9670c8.png.html)

irtherm
31-01-2023, 21:01
Bez przesady gość pyta o stan developerski, nie pod klucz i z basenem.
Jak będę miał trochę czasu to oczyszczę Excela z mojej budowy z narzędzi, drog,i studni ogrodzenia itp Ale w szczycie kosztów maj-październik 2022 dom w Calandivach G2 z grażem niemal x2 większym wyszedł mnie około 400 tys zl brutto z robocizną do SSO. A kupowałem stal ponad 6,5 tys netto tona na płycie fundamentowej na działce gliniastej ze spadkiem i niestandardowa podbudowa kosztowała swoje.

Sativum
31-01-2023, 22:26
Przytaczam tylko to co podaje sprzedawca na podstawie raportu Secocenbudu :)
Zaradny,zaangażowany, pracowity może postawić sporo taniej. Może nawet za 700 tys.