PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie płyt gk



Sebastian12367
02-12-2022, 17:40
Witam
Kiedyś wymieniano u mnie okna, na ściany planuje przyklejić płyty g-k tak aby zakryć 0.5-1cm pianki czy pod klej powinienem skrobać farbe razem z gladzią czy samą farbe wystarczy i zagruntować, ewentualnie czy lepiej bedzie przykręcić na kolkach jeżeli ściana jest prosta ?
Pozdrawiam

siggi&alka
04-12-2022, 17:34
Jak ja robiłem swoje mieszkanie to też miałem taki problem. Jeszcze miałem stare tapety więc czyszczenia powinno być co nie miara. Wiadomo, że klej gipsowy jak przyklei się do farby lub tapety to odpadnie z nią iz płytą GK. Dlatego kupiłem dokładnie w tym miejscu krążki Atlasa. Potrzebujesz laser płaszczyznowy i wiertarę, wiertło 10 i wkrętarkę z Torxerm 25. Zero mieszania kleju czy coś. na ścianach możesz mieć tapetę i nie ma ryzyka, że coś zepsujesz tak jak na kleju... bo jak klej wciągnie to lipa
https://mojahurtownia.eu/atlas/5146-119020-atlas-3g-m-system.html#/3975-rozmiar-0_5cm

Saskian
20-12-2022, 12:18
Moim zdaniem lepiej będzie na kołkach, pewniejsze trzymanie.

siggi&alka
27-12-2022, 07:55
Moim zdaniem lepiej będzie na kołkach, pewniejsze trzymanie.

na "kołkach" to niezgodnie z technologią. Coś z fasadą pomyliłeś :)

E-Rzecznik Śnieżka
31-12-2022, 14:01
Szanowny Panie,
w tym przypadku montaż płyt na kołki będzie szybszy. Jeśli jednak zdecyduje się Pan na klejenie płyt, to trzeba przedtem usunąć ze ścian powłoki malarskie, które mogą utrudniać wiązanie kleju. Można to zrobić skrobakiem do ścian. Następnie powierzchnię należy odpylić i zagruntować gruntem szybkoschnącym (np. Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro). Do klejenia płyt rekomenduję wybór elastycznego kleju Śnieżka Acryl-Putz KG31.

siggi&alka
02-01-2023, 08:06
Szanowny Panie,
w tym przypadku montaż płyt na kołki będzie szybszy. Jeśli jednak zdecyduje się Pan na klejenie płyt, to trzeba przedtem usunąć ze ścian powłoki malarskie, które mogą utrudniać wiązanie kleju. Można to zrobić skrobakiem do ścian. .
a proszę wskazać mi technologię dowolnego producenta, która mówi, że "kołkowanie płyt" jest poprawnym wykonaniem okładziny ściennej z płyt GK?

E-Rzecznik Śnieżka
09-02-2023, 21:56
Szanowny Panie,
standardowym rozwiązaniem jest przyklejenie płyt gipsowych na klej lub montaż na konstrukcji. Żeby jak najlepiej dopasować sposób wykonania prac do danej sytuacji montażowej, można skonsultować się z producentem płyt.

siggi&alka
13-02-2023, 16:52
żąden producent płyty nie zaleca "kołkowania" płyty GK do ściany.

swierol
13-02-2023, 21:27
eM-System z atlasa to dobry pomysł ale ja bym to zrobil jeszcze inaczej - sposób sprawdzony nawet przy klejenie płytek na starą lamperię. Skoro ściany przy oknach masz proste to ja bym je "podziabał" jakimś majzlem czy dużym śrubokrętem czy nawet małą siekierką i klejem na grzebień.
Owszem, będzie się kruszyło i syf itd ale napewno wszystko będzie ok.