PDA

Zobacz pełną wersję : Wielka Brytania otwiera kopalnię węgla



DUNIA.MD
09-12-2022, 13:58
Brytyjski rząd w środę wydał zgodę na budowę pierwszej od 35 lat głębinowej kopalni węgla. Inwestycja budzi duże kontrowersje, gdyż rok temu Wielka Brytania – jako gospodarz szczytu klimatycznego COP26 – wzywała inne kraje, by "odesłać węgiel do historii".

Co o tym sądzicie? bo jak dla mnie to tylko bić brawo i naśladować.

Pytajnick
09-12-2022, 18:51
No cóż..w obecnej sytuacji z ruskimi, trzeba myśleć o tym by mieć własne huty stali i własny węgiel a nie sprowadzać stal z dalekich zakątków świata.

goguś
10-12-2022, 09:10
Nie mają na karku jakiegoś Timmermansa oderwanego od świata to mogą my jesteśmy straceni przez kilku oszołomów.

lolson28
10-12-2022, 10:41
Co o tym sądzicie? bo jak dla mnie to tylko bić brawo i naśladować.

Wreszcie będziemy mogli kupować tani brytyjski węgiel.

fotohobby
10-12-2022, 12:12
W kopalni w pobliżu Whitehaven wydobywane ma być z dna morskiego 2,5 mln ton węgla koksującego rocznie do 2049 r. Operator kopalni, firma West Cumbria Mining (WCM), zapewniała, że węgiel byłby wykorzystywany m.in. w okolicznych hutach i zakładach chemicznych, a ponieważ byłby wydobywany lokalnie, ograniczyłoby to import, a zatem w ostatecznym rozrachunku zmniejszyło emisję dwutlenku węgla

Tak to moga i u nas na Bałtyku wydobywać :)


Wreszcie będziemy mogli kupować tani brytyjski węgiel.

A to znasz już cenę ?
Poza tym - z 2.5ml ton to im wiele nie zostanie a koksującego to chyba nam nie brakuje.

Nurek_
10-12-2022, 15:29
Co o tym sądzicie? bo jak dla mnie to tylko bić brawo i naśladować.

Węgiel koksujący używany w produkcji stali. Nikt tym w piecu palił nie będzie.

DUNIA.MD
10-12-2022, 16:08
Nie mają na karku jakiegoś Timmermansa oderwanego od świata to mogą my jesteśmy straceni przez kilku oszołomów.
Nie jest jeszcze tak źle - bronimy się.

DUNIA.MD
10-12-2022, 16:14
Węgiel koksujący używany w produkcji stali. Nikt tym w piecu palił nie będzie.
Oj tam, oj tam - liczy się zwrot w kierunku własnych dóbr narodowych i niezależności energetycznej a nie gdzie, kto i jak będzie tym palił. Jakoś do niedawna im to pasowało że mają czyste powietrze a w Chinach jest smog. Można to porównać z wizytą Łukaszenki w zakładzie produkującym motocykle w których nie było żadnego podzespołu produkowanego na Białorusi. Łukaszenka powiedział, że jutro wydaje dekret o zakazie importu wszystkich produktów z Chin.

PS.
To wszystko jest chore i tu trzeba pogratulować Putinowi że zrzucił z tych "wilków" owcze skóry.

fotohobby
10-12-2022, 17:53
PS.
To wszystko jest chore i tu trzeba pogratulować Putinowi że zrzucił z tych "wilków" owcze skóry.

Dawno durniejszej rzeczy tu nie przeczytałem


Łukaszenka powiedział, że jutro wydaje dekret o zakazie importu wszystkich produktów z Chin.

I co ? Wydał ?


Jakoś do niedawna im to pasowało że mają czyste powietrze a w Chinach jest smog

Ale przecież ta kopalnia nie wpłynie na jakość powietrza. Skoro mają tam te huty, to i tak musieli je opalać węglem koksującym - tyle, że importowanym.
Nie zaczną przecież palić nim w domach.

DUNIA.MD
10-12-2022, 20:03
Dawno durniejszej rzeczy tu nie przeczytałem
Widocznie nie zrozumiałeś co miałem na myśli i odsunąłeś od siebie "skórkę".


Ale przecież ta kopalnia nie wpłynie na jakość powietrza.

O czym ty piszesz, jakiego powietrza. Tu nie chodzi o powietrze tylko kto kogo ...... (uzupełnij sobie czym chcesz).


Skoro mają tam te huty, to i tak musieli je opalać węglem koksującym - tyle, że importowanym.
Nie zaczną przecież palić nim w domach.
O tym właśnie piszę - odkrywco.

fotohobby
10-12-2022, 21:22
Widocznie nie zrozumiałeś co miałem na myśli i odsunąłeś od siebie "skórkę".
W takim razie czekam na wyjaśnienie twojej myśli


O czym ty piszesz, jakiego powietrza. Tu nie chodzi o powietrze tylko kto kogo .....a rozwinięcie. (uzupełnij sobie czym chcesz).



No przecież ty zacząłeś pisać o czystym powietrzu :lol:

Co z tym zakazem importu z Chin na Białorusi ?

lolson28
11-12-2022, 15:00
Oj tam, oj tam - liczy się zwrot w kierunku własnych dóbr narodowych i niezależności energetycznej

Racja, rwać własny węgiel ile wlezie.



To wszystko jest chore i tu trzeba pogratulować Putinowi że zrzucił z tych "wilków" owcze skóry.

;)

ps.

Skończy się operacja specjalna na wschodzie Ukrainy to znowu zasiada do rozmów i pociągi z węglem ruszą ze wschodu.

fotohobby
11-12-2022, 15:54
"Operacja specjalna" to tylko w rosyjskiej propagandzie, ale widzę, żeś podatny.
Osobiście mam nadzieję, że wojna skończy się szybko, ale sankcje troche jeszcze potrwają

fotohobby
11-12-2022, 21:27
Mieć takiego sąsiada i nie móc od niego kupować

No właśnie...
Jak sąsiad zmądrzeje, to się do interesów z nim wróci.

Nurek_
12-12-2022, 06:35
Ja też mam nadzieję że szybko się skończy i w końcu zaczniemy normalnie kupować od ruskich.

Jasne, trzeba od nich kupować żeby mieli kasę na czołgi i rakiety. I żeby w razie czego, jak następnym razem kogoś napadną, znów mógli pół Europy szantażować odcięciem dostaw.

Nurek_
12-12-2022, 08:13
Nieważne, że ci przyjdą syna dziecko i zgwałcić zonę i córkę. Ważne, że węgiel mają tani...

lolson28
12-12-2022, 08:40
Od razu widać wpływ telewizji publicznej na Twój umysł.

Nurek_
12-12-2022, 08:47
Tak? Co powiedziałem źle?

lolson28
12-12-2022, 08:49
Ulegasz propagandzie telewizyjnej. Wbijają Ci do głowy takie informacje a później klepiesz na prawo i lewo.

Nurek_
12-12-2022, 08:57
A jaka wg Ciebie jest prawda? Rosja nie napadła na Ukrainę? Nie było Buczy? Ludzie nie giną?

lolson28
12-12-2022, 10:59
Nie patrz na sprawę Ukrainy z perspektywy 24 lutego 2022 roku. Popatrz co tam się dzieje od 2004 i kto tam miesza. To nie Rosja prze na zachód tylko inny kraj pod przykrywką sojuszu północnoatlantyckiego rozszerza swoje możliwości taktyczno - bojowe. Takich informacji nie usłyszysz w telewizji.

Oczywiście masz rację , jest konflikt zbrojny , ludzie giną. Tego nikt zdrowo myślący nie pochwala.

W Syrii, Iraku, Jemenie, Afganistanie, Libii, Libanie, Jugosławii też giną lub ginęli ludzie. Poczytaj sobie kto najwięcej ma za skórą .
Teraz Iran jest nie wygodny .

Polska szczeka najwięcej choć najmniej ma do gadania.

Nurek_
12-12-2022, 13:57
Ukraina jest wolnym krajem i może sobie wybrać do jakiego sojuszu należy. A onucom nic do tego.
W wielu wojnach ginęli, giną i będą ginąć ludzie. Ale nie słyszałem żeby armia USA systemowo zabijała cywili, gwałciła kobiety i ostrzeliwała szpitale
Poczytaj sobie jakie Rosja miała żądania przed 24 lutego wobec NATO. Rozumiem, ze pasuje Ci ruski mir?

Nurek_
12-12-2022, 15:04
Nie prawda. Ukraina jest oligarchicznym i skorumpowanym .niebytem. Tam nawet prezydent clown jest podstawiony i szczeka jak mu każą.

Niebytem? Czyli co, nie ma takiego państwa jak Ukraina? Chyba Tobie weszło za dużo TV, tej rosyjskiej.


Z telewizji publicznej nie dowiesz się takich informacji.

Telewizji nie oglądam od 15 lat. Zresztą nie chodzi o to skąd się dowiem, tylko czy takie rzeczy mają miejsce.




Chyba raczej z czego NATO nie wywiązało się wobec Rosji.

Czyli konkretnie z czego?



Abyś mnie dobrze zrozumiał , nie popieram tego co tam się dzieje.
Ta jasne. Ukraina "niebytem:, "operacja specjalna" a nie wojna, "trzeba szybko wracać do rozmów" - ale nie popieram. Zalatujesz onucą kolego.

fotohobby
12-12-2022, 16:04
lolson28 konfą zalatuje. I RT
Można będzie wrócić do handlu z rosją, kiedy stanie się Rosją, czyli państwem godnym szacunku.

I jeszcze jedno:

Nie prawda. Ukraina jest oligarchicznym i skorumpowanym .niebytem.



Doucz się, sprawdź raport Transparency International i zobacz, które miejsce w rankingu korupcji za rok 2021 zajęła Ukraina, a które rosja.
Co to "oligarchów" to najwyraźniej Ukraińcy brali wzorce ze wschodu.

lolson28
12-12-2022, 16:24
Spokojnie panowie, nie ma co napinać muskuł. Czas pokaże wszystko.