PDA

Zobacz pełną wersję : kontaktrony wpuszczane i utrata gwarancji na okna (Vetrex)



silencer7
22-12-2022, 18:45
Czy spotkał się ktoś z tym, że producent okien anulował gwarancję uzasadniając to tym, że w oknach zostały zamontowane kontaktrony wpuszczane nie przez nich a przez instalatora alarmów?
Pytam konkretnie o firmę Vetrex. Posiadam okna tej firmy i właśnie rozprowadzana jest w domu instalacja alarmowa.
No i pojawił się dylemat – instalować kontaktrony czy nie – ze względu właśnie na gwarancję. Jak dla mnie anulowanie gwarancji w takim przypadku jest absurdem bo po pierwsze to czy otwory w ramie zrobi producent czy później instalator to przecież na jedno wychodzi (a jak widziałem różne przykłady to instalatorzy alarmów robią to nawet dużo lepiej i staranniej) a po drugie rozsądnie myśląc nie wiem jak otwór w ramie miałby się przyczynić do ew. usterki okna.

Czy ma ktoś z tym doświadczenia – najlepiej konkretnie z firmą Vetrex?

bwojtek
23-12-2022, 06:53
Czy spotkał się ktoś z tym, że producent okien anulował gwarancję uzasadniając to tym, że w oknach zostały zamontowane kontaktrony wpuszczane nie przez nich a przez instalatora alarmów?
Pytam konkretnie o firmę Vetrex. Posiadam okna tej firmy i właśnie rozprowadzana jest w domu instalacja alarmowa.
No i pojawił się dylemat – instalować kontaktrony czy nie – ze względu właśnie na gwarancję. Jak dla mnie anulowanie gwarancji w takim przypadku jest absurdem bo po pierwsze to czy otwory w ramie zrobi producent czy później instalator to przecież na jedno wychodzi (a jak widziałem różne przykłady to instalatorzy alarmów robią to nawet dużo lepiej i staranniej) a po drugie rozsądnie myśląc nie wiem jak otwór w ramie miałby się przyczynić do ew. usterki okna.

Czy ma ktoś z tym doświadczenia – najlepiej konkretnie z firmą Vetrex?

Zamiast pytać na forum i czekać na nic nie znaczące odpowiedzi wyślij mailem zapytanie do producenta. Gwarancja to rodzaj umowy i to gwarant określa jej warunki. Nie zawsze muszą być zgodne z rozsądnym myśleniem.

finlandia
23-12-2022, 09:54
Ten temat pojawiał się już na forum i nie tylko w odniesieniu do tego producenta. Nie pamiętam by ktoś zgłaszał uwagi, że gwarant mu odmówił napraw, ale to co zdarzyło się komuś nie musi nam. Nie każdemu Policjant daje jedynie upomnienie.