PDA

Zobacz pełną wersję : czym sterować pompą do c.o z uwzględnieniem regulatora pokojowego



Witos
28-12-2022, 12:20
Potrzebuję podłączyć i skonfigurować pompę obiegową wilo do ogrzewania podłogowego. Posiadam pompę i sterownik pokojowy Euroster 4040 przewodowy. Brakuje mi jeszcze jakiegoś sterowania do którego mógłbym podłączyć ten sterownik pokojowy i pompę. I tu nasuwa się pytanie co potrzebuję? Wszystko co do tej pory oglądałem nie ma miejsca na podłączenie sterownika pokojowego.
Zasilanie to bufor ciepła z grzałkami elektrycznymi przez pompę kierowane na zawór trójdrogowy który ma własne sterowanie (afriso ACT343). Więc brak pieca i jakiegokolwiek sterowania.Prosze o pomoc. Pozdrawiam

_John
28-12-2022, 13:10
Właściwie to masz wszystko co ci potrzebne.
Euroster, który posiadasz może uruchamiać pompę obiegową, podając na nią napięcie zasilające.

Pompę najlepiej ustawić posługując się instrukcją.

Witos
28-12-2022, 17:00
Ok ale gdy w buforze będzie zimna woda to pompa i tak będzie ją pchała w tym przypadku gdyż ma info< pchać> ,<nie pchac> Stąd moje pytanie co bym jeszcze mógł do tego dołożyć z czujnikami temperatury zładu wody żeby to szło jak będzie woda na tyle ciepła (zadana temp) żeby ogrzewało. Rozumiemy się?

_John
29-12-2022, 07:58
A czy ten euroster nie ma możliwości nastawy harmonogranu? (nie sprawdzałem) i ustawić go tak by działał razem z buforem?
Inne proste rozwiązanie to wstawić pomiędzy pompę i euroster termostat z nastawą.
mechaniczny:
https://www.google.com/search?q=termostat+przylgowy&rlz=1C1GCEA_enPL834PL834&oq=termostat+przylgowy&aqs=chrome..69i57j0i22i30l8j0i15i22i30.3933j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
lub elektroniczny:
https://allegro.pl/listing?string=termostat%20elektroniczny

Witos
29-12-2022, 09:07
Dokładnie chodzi mi o coś takiego . Z tym że do tego urządzenia muszę podłączyc tego eurostera i pompę oraz czujnik temperatury z bufora który wskaże czy już jest ciepła woda. Nie bardzo się znam co gdzie mógłbym podłączyć ( chyba że mam schemat) Schemat podłączenia dla euroster 4040 wygląda następująco. (Foto).