PDA

Zobacz pełną wersję : Okna w bloku z wielkiej plyty



arwo
01-01-2023, 12:38
Witam

Chcę wymienić okna w bloku z wielkiej płyty.
Dostałem kilka wycen, większość z nich to profile 6/7 komorowe.
Ofertą, którą jestem zainteresowany jest na profilach Veka 5 komorowych (3 szyby).
Czy warto iść w większą ilość komór czy do bloku nie ma to sensu?

Pozdrawiam
AW

finlandia
01-01-2023, 14:34
Nie warto.
ps. Zależy co chcesz osiągnąć, ale z reguły nie warto. Moim zdaniem. Nieznacznie lepsze Uw - nie doliczysz się go w rachunkach. Lepsza szczelność (z założenia) profili trzyuszczelkowych, gdy i tak należy okna rozszczelniać - zbędne.
Trzecia szyba już wystarczająco poprawi komfort przebywania przy oknie, o ile... wszystko zostanie dobrze zrobione. Znam przypadki nowych okien, gdzie po dwóch latach inwestor psioczy na nie jak diabli, a bezpośredniej przyczyny "zimna" nie widać..

arwo
01-01-2023, 15:22
Wielkie dzięki za odp.

arwo
02-01-2023, 12:47
Witam Ponownie

Mam parę ofert i pytanie o współczynnik przenikania Uw, np na jednym oknie w jednej ofercie jest 0,9 a w innej 0,81.
Czy to jest duża różnica? Przy 0,9 jest na profilach veka a 0,9 Rehau.

finlandia
02-01-2023, 13:31
Witam Ponownie

Mam parę ofert i pytanie o współczynnik przenikania Uw, np na jednym oknie w jednej ofercie jest 0,9 a w innej 0,81.
Czy to jest duża różnica? Przy 0,9 jest na profilach veka a 0,9 Rehau.
Różnica jest 10%. W praktyce nieodczuwalna nawet jeśli funkcjonowałyby podzielniki bo... większe straty mogą wynikać ze szczelności, która jest niezależna od Uw.
Różnica w Uw może wynikać z zastosowania innych, masywniejszych profili z różnych półek.