PDA

Zobacz pełną wersję : Kradzieże drewna z posesji



Ratpaw
02-01-2023, 13:17
Przez ostatnie dwa miesiące zauważałem, że z mojej posesji tuż spod ogrodzenia znikały po kawałku stare palety po wełnie. Początkowo myślałem, że to mój wujek, który zamieszkuje na tej samej działce osobny dom, podbiera mi drewno do podpałki (o co nie mam pretensji)
Jednak od dwóch tygodni coraz częściej widziałem też nie zamkniętą bramę tymczasową, więc zapytałem wujka czy to on tam buszuje. No i niestety okazuje się, że na działkę wśród wielu innych domów wchodzą amatorzy cudzej własności. Nigdy nic tam nie zginęło, mogłem zostawić elektronarzędzia na dworze i by leżały do rana. A teraz giną marne deseczki sosnowe z palet :yes:

Czy u Was też się zaczęło? Czy to już ten etap (https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwiesci24.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F09%2Flawkapis.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwiesci24.pl%2F2022%2F09%2F 01%2Fpolacy-boja-sie-zimy-z-pis-drewno-znika-na-potege%2F&tbnid=M3bWOqGtiFPNsM&vet=12ahUKEwidiseB_Kj8AhWmBhAIHZtjBu8QMygyegQIARBF ..i&docid=_JSqWQmPXjkAeM&w=400&h=300&q=%C5%82awka%20drewniane%20kradzie%C5%BC&ved=2ahUKEwidiseB_Kj8AhWmBhAIHZtjBu8QMygyegQIARBF&safe=active&ssui=on)?

CityMatic
02-01-2023, 13:23
To raczej ludzie którzy szukają "chrustu" na zimę:yes:

kulibob
02-01-2023, 13:47
Wariacją stare czasy. Nieudolny plebs i meneloza się aktywuje. +y nie wystarczają

Zwolay
02-01-2023, 14:04
Zainstaluj pułapkę jak doktor Furman z Alternatyw 4 gdy mu kradli mleko i zobaczysz kogo złapiesz. Strzelby nie używaj nawet jeśli masz ;)

d7d
02-01-2023, 20:24
"Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana"
Niestety nie jest powiedziane, że należy palić własnym "wszystkim" ...

CityMatic
02-01-2023, 21:06
Jakim trzeba być deklem żeby kraść komus drewno z posesji skoro wystarczy przejść się po lesie i zebrać suchy chrust z powalonych drzew lub ich fragmentów.

Nie rozumiem
Bo w lesie jest większe prawdopodobieństwo że dostaniesz mandat.......a jak komuś z posesji to musisz na określoną wartość, a ile taka paleta jest warta?

zeusik6
02-01-2023, 21:24
Paleta warta z 30zl i niewiele z niej drewna, tym bardziej dziwi mnie kradzież tego. I wątpliwe że przyjechał po to ktoś z drugiego końca miasta lub wsi.

Ogrodzić posesję i kłódka. Ewentualnie pies, kradzież z włamaniem już jest inaczej traktowana. Kamery, czujnik świetlny. Takich amatorów kradnących palety powinno to odstraszyć.

stos
03-01-2023, 00:49
Jakim trzeba być deklem żeby kraść komus drewno z posesji skoro wystarczy przejść się po lesie i zebrać suchy chrust z powalonych drzew lub ich fragmentów.

Nie rozumiem

Jakim trzeba być deklem żeby kraść komuś drewno z lasu.

Nie rozumiem.

KotNaDachu
03-01-2023, 09:34
Zawsze znajdą się amatorzy cudzej własności. U mnie podobnie, nic dużego nie ginie, ale jakieś drobiazgi, których czasem trudno się dopatrzeć. A to malutki pojemniczek gwoździ, a to motek drutu, a to miotła. Nawet wiem tak na 99,99%, kto ma lepkie łapy, ale za rękę nie złapałam, a rzeczy niepodpisane.

Bertha
03-01-2023, 10:40
Kamerki, kamerki und noch ein mal kamerki! Zdziwisz się kto się szwęda i kto ma lepkie łapy.

stos
03-01-2023, 11:15
Nie mówię o cięciu drzewa tylko zebraniu chrustu który za rok półtora i tak zgnije.

Ten chrust jest własnością właściciela lasu.
Dlaczego zakładasz że on tego chrustu nie zbiera?
Ja w swoim lesie zrobiłem porządek pewnego dnia i złożyłem chrust na kupkę.
Dwa dni później przyjechałem żeby go zabrać do domu a tu jakiś złodziej już sobie "zrobił dobrze" i mi ten chrust ukradł.
To samo zrobił z wykrotem. Pociął i wywiózł.

Ratpaw
03-01-2023, 12:31
Kradzież to kradzież. Życie pokazuje, że jak się przymknie oko na drobne kradzieże, to złodziej pójdzie dalej i dokona grubszego i bardziej zuchwałego przywłaszczenia mienia. Tak Rudy Giuliani radził sobie przestępczością w Nowym Jorku: zero tolerancji dla wszelkich występków, nawet najmniejszych. (https://en.wikipedia.org/wiki/Rudy_Giuliani#Law_enforcement)

W naszych warunkach jednak nic mi nie da kamerka przed domem, bo nie znam mieszkańców okolicy, a tylko najbliższych sąsiadów. Mieszka tu za dużo ludzi. Mogę z materiałem wideo pójść na policję, ale o co mam walczyć? To jest wykroczenie/przestępstwo poniżej progu bólu i dla mnie i dla policji. Lepiej zadbać o ogrodzenie, dodać mocne oświetlenie, kłódkę na bramce i nie zostawiać nic cennego pod płotem. Signum temporis.

stos
03-01-2023, 12:57
Kradzież to kradzież. Życie pokazuje, że jak się przymknie oko na drobne kradzieże, to złodziej pójdzie dalej i dokona grubszego i bardziej zuchwałego przywłaszczenia mienia. Tak Rudy Giuliani radził sobie przestępczością w Nowym Jorku: zero tolerancji dla wszelkich występków, nawet najmniejszych. (https://en.wikipedia.org/wiki/Rudy_Giuliani#Law_enforcement)

W naszych warunkach jednak nic mi nie da kamerka przed domem, bo nie znam mieszkańców okolicy, a tylko najbliższych sąsiadów. Mieszka tu za dużo ludzi. Mogę z materiałem wideo pójść na policję, ale o co mam walczyć? To jest wykroczenie/przestępstwo poniżej progu bólu i dla mnie i dla policji. Lepiej zadbać o ogrodzenie, dodać mocne oświetlenie, kłódkę na bramce i nie zostawiać nic cennego pod płotem. Signum temporis.

Mam ogrodzenie, bramkę z kłódkę i jestem jedyny w okolicy który nie płaci firmie ochroniarskiej.
Już dwa razy miałem przeciętą siatkę i jakieś drobiazgi skradzione, a następnego dnia ulotkę firmy ochroniarskiej w skrzynce.
Przypadek? Nie sądzę.

Ratpaw
03-01-2023, 15:32
Mam ogrodzenie, bramkę z kłódkę i jestem jedyny w okolicy który nie płaci firmie ochroniarskiej.
Już dwa razy miałem przeciętą siatkę i jakieś drobiazgi skradzione, a następnego dnia ulotkę firmy ochroniarskiej w skrzynce.
Przypadek? Nie sądzę.
Tak to działa. Jak u mnie przyszedł cwaniak z takiej firmy, to od razu zrobiłem mu zdjęcie, jego tablic rejestracyjnych, jego samochodu i powiedziałem wprost, że doskonale wiem jak działa jego biznes i zapytałem, na kiedy planuje włamanie. Zmył się z 5 sekund, a włamu do tej pory nie było. Z gnojami trzeba krótko jechać i dać do zrozumienia, że dilów z bandytami się nie robi.

Tompas
03-01-2023, 21:33
inaczej podchodze do tematu gdy ktos zbiera chrust i nie ma czym sie ogrzac, zwyczajnie jest mi czlowieka zal, natomiast inaczej gdy ktos wchodzi na posesje i kradnie palety lub inne dobra. Tak juz mam.


O. to ja tez tak zaczne myslec. Akurat ktos na chodniku zostawil rower a mnie sie spieszy, to se użycze.
z podworka bym nie zabral bo to kradziez ale z chodnika? czemu nie, pewnie ktos porzucil i co sie bedzie marnowac kiedy mnie sie przyda.

Poniewaz mam podobne doswiadczenie jak Ratpaw, to powiem Ci jedno.

Nie rozumiesz istoty prawa wlasnosci i bladzisz jak dziecko we mgle.

poczytaj , moze ci sie przyda, zanim napiszesz ze tak juz masz

https://regiodom.pl/drewno-galezie-i-chrust-czy-mozna-je-zbierac-w-lesie-na-opal-jakie-groza-kary-za-kradziez-drewna/ar/c9-17092885


nie pozdrawiam

stos
03-01-2023, 21:54
To moja opinia i możesz sobie mnie nie pozdrawiać. Nie rusza mnie to. :d

A głupie porównania z rowerem wsadz sobie za kołnierz.

Ty się tak rozczulasz nad tym marznącym człowiekiem i pozwalasz mu wynosić chrust z Twojego czy cudzego lasu (prywatnego lub państwowego)?
Masz takie dobre serce na swój czy cudzy koszt?
Jak taki "marznący" człowiek przyjdzie do mnie i zapyta o moją zgodę to ją dostanie.
Jednak bez mojej zgody to kradzież.

d7d
03-01-2023, 22:48
Ty się tak rozczulasz nad tym marznącym człowiekiem i pozwalasz mu wynosić chrust z Twojego czy cudzego lasu (prywatnego lub państwowego)?
Masz takie dobre serce na swój czy cudzy koszt?
Jak taki "marznący" człowiek przyjdzie do mnie i zapyta o moją zgodę to ją dostanie.
Jednak bez mojej zgody to kradzież.

:yes:

kulibob
04-01-2023, 08:23
Mam ogrodzenie, bramkę z kłódkę i jestem jedyny w okolicy który nie płaci firmie ochroniarskiej.
Już dwa razy miałem przeciętą siatkę i jakieś drobiazgi skradzione, a następnego dnia ulotkę firmy ochroniarskiej w skrzynce.
Przypadek? Nie sądzę.

Za Solid Security płacę 43 zł. Przynajmniej wiesz że jak wciszniesz czerwony guzik na pilocie czy jak będziesz spał a ktoś wyważy okno to ktoś przyjedzie

stos
04-01-2023, 13:26
Za Solid Security płacę 43 zł. Przynajmniej wiesz że jak wciszniesz czerwony guzik na pilocie czy jak będziesz spał a ktoś wyważy okno to ktoś przyjedzie

W mojej okolicy taniej niż 100 za miesiąc nie znajdę.
Ale wolę nie mieć takiej ochrony jeśli firma stosuje takie sposoby aby klienta złapać.

kulibob
04-01-2023, 14:08
W mojej okolicy taniej niż 100 za miesiąc nie znajdę.
Ale wolę nie mieć takiej ochrony jeśli firma stosuje takie sposoby aby klienta złapać.

Stara umowa jeszcze kilka lat temu negocjowałem obniżkę. Co roku chcą podnieść abonament ale zawsze odmawiam. Lepszy taki kiijent niż żaden

tomasziolkowski
05-01-2023, 10:01
@Ratpaw
Ogólnie palety to był zawsze dość chodliwy temat.
EUROpalety i inne z kaucją - tu pilnowałem zwrotów żeby mi się zgadzało w papierach.
Ale takich "no name" leży w koncie działki cały stos i już pytali o nie:
- dwóch kurierów
- tubylec ze wsi
- ekipa od wykończeniówki
- kolega z hurtowni budowlanej

Jak nie planujesz na ognisko czy do kominka - to wystaw przed płot, niech biorą. Przynajmniej porządek na działce za darmo zrobią.

Ratpaw
05-01-2023, 10:38
Stara umowa jeszcze kilka lat temu negocjowałem obniżkę. Co roku chcą podnieść abonament ale zawsze odmawiam. Lepszy taki kiijent niż żaden
Spróbuj nie płacić wcale.

irtherm
05-01-2023, 11:01
Ja na budowie zainstalowałem atrapy kamer w widocznych miejscach i do tego 2szt fotopułpapek, ale najlepsze w monitoring są babcie w oknach sąsiadów