PDA

Zobacz pełną wersję : ile grubosci w przekroju dachu "kosztuje" zabudowa GK?



gryziciel
05-01-2023, 00:14
witam, buduje mały domek i walczę o każdy centymentr. W projekcie przy przekroju dachu autor nie raczył podać grubości zabudowy GK, a ja naiwny zakładałem, ze stalaz jakoś "chowa się" w wełnie wiec do grubości wełny musze doliczyć tylko 1cm płyty GK i tyle.

teraz wykonawca rzucił hasło, ze robi podwójny stelaż i pyta czy dawać płyty podwójnie. W internetach ten podwójny stelaż wygląda mega grubo. Czy ktoś może mi napisać:
1) ile w sumie grubości będę miał z powodu zabudowy GK? w sensie dodatkowo do wełny, której pod krokwiami będzie 15cm (albo 10cm)?
2) czy jakos da rade ta grubosc zoptymizowac? (nie wiem, jakies bardziej plaskie profile, cokolwiek)?

Dzeus86
05-01-2023, 07:00
Nie wiem czy podwojne plytowanieto mus, ale szerokosc plyty to 12 mm.
Grubosc profilu cd to 3 cm wiec na krzuz da 6 cm + 12 mm plyta. Ze wszystkim daje to 7,5 cm, kolejna plyta i wyjdzie niecale 9.
To jest grubosc wysokosc samej konstrukcji bez liczenia jakiegokolwiek dystansu.
Czemu nie zapytasz wykonawcy?...

gryziciel
05-01-2023, 08:52
Nie wiem czy podwojne plytowanieto mus, ale szerokosc plyty to 12 mm.
Grubosc profilu cd to 3 cm wiec na krzuz da 6 cm + 12 mm plyta. Ze wszystkim daje to 7,5 cm, kolejna plyta i wyjdzie niecale 9.
To jest grubosc wysokosc samej konstrukcji bez liczenia jakiegokolwiek dystansu.
Czemu nie zapytasz wykonawcy?...

ok dzieki, a czy te 6cm stelaza krzyzowego to musi byc dla ocieplenia stracona grubosc i tam musi byc pustka? skoro paroizolacje przykleja sie do spodu stalaza (od strony wnetrza domu), to czy jest jakas opcja/system, zeby w te 6cm tez dac ocieplenie?

wykonawcy oczywiscie tez pytam, ale po to jest to forum zeby sie niezaleznie podszkolic, bo zaden wykonawca nie jest alfa i omega, a niektorzy po prostu bladza.

tomasziolkowski
05-01-2023, 10:06
ok dzieki, a czy te 6cm stelaza krzyzowego to musi byc dla ocieplenia stracona grubosc i tam musi byc pustka? .

Nie musi.

Sypiesz czy układasz co tam masz do ocieplenia bezpośrednio na folii.