PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż lustra na taśmę



bartolomeooo
06-01-2023, 11:34
Chyba głupie pytanie :D chcę przykleić lustro łazienkowe do płytek na dwustronną taśmę, ale jednocześnie za lustrem są kable które idą do kinkietu nad lustrem (bo wstępnie miało być lustro podświetlane a potem jednak zmieniło się decyzję na kinkiet). Taśma ma grubość jakiś 1-2 mam więc czy mogę zamontować lustro na podwójną albo nawet potrójną warstwę taśmy?

inwestor
06-01-2023, 13:52
Mam lustro przyklejane do płytek, ale nie jest przyklejone lustro tylko jego ramka.
Tafla lustra jest od tyłu pokryta jakąś farba czy też lakierem, nie wiem czy taśma klejąca nie uszkodziłaby tej powłoki, i wolałem przykleić samą ramkę.
Lustro mocowane w ramce odstaje jakieś 5mm od płytek.

Apacer
06-01-2023, 19:52
Zastosuj klej w tubie typu mamut itp.

Dzeus86
06-01-2023, 23:52
Mozesz. Ale musisz zalozyc, ze w kazdej chwili moze spasc - zmiany wilgotnosci, temperatury i czas zrobia w koncu swoje.
Klej mamut/tytan jak juz zaproponowano

inwestor
08-01-2023, 16:44
Nie podzielam opinii że może się odkleić.
Potrzebowałem kiedyś odkleić lustro i prawie skończyło by się na połamaniu ramki tak silnie się trzymało.
Raczej chyba glazura by się oderwała od ściany.

Przyklejone było na taśmę dwustronną taką ok 1-2mm grubości piankową i trzeba było na siłę nożem odcinać i podważać ramkę.

Apacer
11-01-2023, 00:42
Dobra taśma też da rade tak jak mówicie. Np Grand ma bardzo dobre taśmy. Używamy ich w kopalni na dole i dają radę, a sam osobiście kleiłem tablety w łazienkach na nich i trzyma latami :wiggle: