PDA

Zobacz pełną wersję : Maskowanie drzwi wewnętrznych



maniulka
18-01-2023, 19:36
Witajcie, pojawiło się u nas problem z zamaskowaniem szpary nad drzwiami wewnętrznymi. Nie chcemy drzwi drewnianych w kolorze sosny, a zwykłe mdf. Szpara na osiadanir ma 5 cm, a wszyscy "wiodący producenci" proponują maskownice max. 6cm szerokości - za wąskie. Czy napotkaliście na taki problem? Jakie macie drzwi w swoich domach z bali i jak je maskowaliście?

maniulka
21-01-2023, 07:20
Nie macie drzwi w domach? :D

Remiks
21-01-2023, 22:15
Mamy drzwi w domu z bala i nie mamy problemu. Chcesz drzwi w ścianie z bala? Jaki bal bo to dość szerokie pojęcie.

ozehov
23-01-2023, 21:14
Nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale u nas jest po prostu opaska drewniana zarówno wokół drzwi jak i okien. Opaska to deska calówka i dla ozdoby ma sfazowane krawędzie pod kątem 45 stopni. Nie mogę dodać zdjęcia z jakiegoś powodu, niestety.

Zależy też, z której strony drzwi to maskowanie ma się odbyć. W ścianie z bala zazwyczaj wymagane to jest tylko od strony, na którą drzwi się otwierają i tam łatwo taką maskownicę z deski zrobić bo framuga jest zlicowana z balem. Z drugiej strony nie powinno być w ogóle konieczności maskowania, bo słup wiązany, w który wstawia się drzwi ma specjalne wcięcie na framugę i po wstawieniu ładnie wszystko wygląda, ale to zależy od technologii, więc trudno coś w szczegółach doradzić.

maniulka
27-01-2023, 18:47
Dzięki, że ktoś się odezwał.
Tak, drzwi w ścianie z bała, bal 20cm.

Opaska, jak już pisałam, jest za wąska. Producenci drzwi (przynajmniej ci wiodący), robią opaski max. 8cm (czyli na ścianę nachodzi około 4cm), ja mam szparę na górze 5cm, więc zabraknie, by dziurę zamaskować. Oczywiście są na rynku opaski 10, a nawet 12 cm, ale w sklepie z drzwiami twierdzą, że te opaski nie będą pasowały do ościeżnic tychże producentów.
Ostatecznie możemy zrobić opaski z drewna (tak jak mamy okna), ale to ogromny koszt i dlatego zastanawiam się, jak inni to rozwiązali.