PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wodą po ociepleniu poddasza pianą



Robi2102
05-02-2023, 10:29
463610
Witam wszystkich .
Mamy poważny problem z wodą na elewacji.
Dodam budynek ocieplony styropianem grubości 20 cm
Na dachu blachodachówka , membrana ,ocieplenie poddasza pianą paroprzepuszczalną.
Moje pytanie jaka może być przyczyna i czym to może być spowodowane . ( w załączniku zdjęcie ) Pozdrawiam463610

zyhu
05-02-2023, 11:45
gdzieś jest osiągnięty punkt rosy i leje jak z wiadra.
zlokalizować gdzie i zlikwidować problem. nikt ci nie powie, skąd leje skroplina

jak w upalny dzień położysz zimny kufel piwa na stoliku to stolik też będzie mokry

zeusik6
05-02-2023, 12:18
heh, sam jestem ciekawy skad tyle kondensatu bo watpie w przeciek połaci , skoro to nowy dom. Nie wiem, moze skrapla sie pod blachodachowka, leci na membrane ktora (przepuszcza?) kondensat, on na piane , piana przepuszcza i leci na sciany? heh.

Mareks77
05-02-2023, 13:12
A czy ocieplenie górnej powierzchni ściany szczytowej w ogóle istnieje, czy też ściana jest docięta na równo do powierzchni krokwii i membrany.
Dach deskowany z papą.czy membrana dachowa.
Poddasze wykończone, zamieszkałe czy stan deweloperski i nie wietrzona wilgoć z tynków i posadzek gdzieś znalazła ujście.
Jakaś wentylacja połaci dachowej

wg39070
05-02-2023, 13:14
Widzę, że fajna ta piana. Szczelnie, szczelniej, najszczelniej ...cieknie gdzie może.

Robi2102
05-02-2023, 14:55
heh, sam jestem ciekawy skad tyle kondensatu bo watpie w przeciek połaci , skoro to nowy dom. Nie wiem, moze skrapla sie pod blachodachowka, leci na membrane ktora (przepuszcza?) kondensat, on na piane , piana przepuszcza i leci na sciany? heh.

Ocieplenie budynku do samej ściany szczytowej , pianą jest ocieplone poddasze od środka , natomiast skropliny wytrącają się między podbitką a elewacją i tam się leje.
Dodam że tak się dzieje w momencie włączonego ogrzewania. Pozdrawiam

zeusik6
05-02-2023, 15:11
słusznie poprzednik zapytał, czy na ścianie szczytowej jest położony styropian, chodzi o położony od góry jakby na ściane szczytową a deskowanie.

Coś w ten deseń. 463612
Spójrz na styk ściany szczytowej z deskowaniem

Zadał też wiele pytań MarekS, więc dobrze by było odpowiedzieć.

Kaizen
05-02-2023, 18:01
Moje pytanie jaka może być przyczyna i czym to może być spowodowane .

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132738-Poddasze-skropliny-piana-czy-we%C5%82na

Im lepszą paroizolację zrobisz pod termoizolają, tym mniejsza ilość skroplin. Ale ideały nie istnieją. Dlatego bezpieczniej zrobić szczelinę nad termoizolacją, żeby ewentualne skropliny z krycia wstępnego mogły odparować i zostać nią odprowadzone.

zeusik6
05-02-2023, 18:15
No właśnie piana ma tą wadę ze nie ma między nią a deskowaniem szczeliny, ale ze aż tyle pary wodnej przedostaje się na zewnątrz? Moze w ogóle nie położono paroizolacji?

Robi2102
05-02-2023, 18:34
463614
Na ścianie szczytowej położono styropian, paroizolacja także jest pod blachą

zyhu
05-02-2023, 18:53
https://forum.muratordom.pl/entry.php?132738-Poddasze-skropliny-piana-czy-we%C5%82na

Im lepszą paroizolację zrobisz pod termoizolają, tym mniejsza ilość skroplin. Ale ideały nie istnieją. Dlatego bezpieczniej zrobić szczelinę nad termoizolacją, żeby ewentualne skropliny z krycia wstępnego mogły odparować i zostać nią odprowadzone.


zyjemy ! brawo.

Kaizen
05-02-2023, 19:12
463614
Na ścianie szczytowej położono styropian, paroizolacja także jest pod blachą

Pod blachą powinna być membrana wysokoparoprzepuszczalna. Paroizolacja powinna być pod termoizolacją.

CityMatic
06-02-2023, 10:58
heh, sam jestem ciekawy skad tyle kondensatu bo watpie w przeciek połaci , skoro to nowy dom. Nie wiem, moze skrapla sie pod blachodachowka, leci na membrane ktora (przepuszcza?) kondensat, on na piane , piana przepuszcza i leci na sciany? heh.
Za dużo tej wilgoci by coś takiego się działo, to raczej odbywa się wcześniej, kurcze dużo tej wilgoci.
To wygląda na miejsce że to leci po wstępnym kryciu zamiast do rynny to na ścianę.