PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza wełną - problem i pytanie



PharellSE
06-02-2023, 14:52
Witam. Na dachu niewentylowanym (prawie płaski, delikatnie dwuspadowy, stare budownictwo) będe miał 15 lub 20 styropianu. Od wnetrza mam krokwie, w których mogę ułożyć, a raczej zmieści się 10cm wełna. Jak taką wełnę prawidłowo ułożyć? Jest mozliwość, by ona także termicznie izolowała? Wtedy powstanie pustka między wełną, a deskowaniem. Czy drewnu nic nie będzie, co z ewentualną wilgocią? Chyba że wełna może już tylko spełnić role izolaci akustyczneji i musiałbym mieć w niej "przerwy" by ciepłe powietrze z pokojów czyli wnetrza, mogło także dostać się między deskowanie, a wełnę. Mam wentylację grawitacyjną, która działa książkowo.Dziękuję za porady

oldenkafe
14-05-2023, 06:16
Witam. Na dachu niewentylowanym (prawie płaski, delikatnie dwuspadowy, stare budownictwo) będe miał 15 lub 20 styropianu. Od wnetrza mam krokwie, w których mogę ułożyć, a raczej zmieści się 10cm wełna. Jak taką wełnę prawidłowo ułożyć? Jest mozliwość, by ona także termicznie izolowała? Wtedy powstanie pustka między wełną, a deskowaniem. Czy drewnu nic nie będzie, co z ewentualną wilgocią? Chyba że wełna może już tylko spełnić role izolaci akustyczneji i musiałbym mieć w niej xvideos (https://xrank.one/xvideos/) "przerwy" by ciepłe powietrze z pokojów czyli wnetrza, mogło także dostać się między deskowanie, a wełnę. Mam wentylację grawitacyjną, która działa książkowo.Dziękuję za porady

I got this,...