PDA

Zobacz pełną wersję : Usytuowanie domu na działce względem drogi



pawelch90
24-02-2023, 16:17
Proszę o poradę ������
W stronę, której drogi (czerwonej czy żółtej) powinien być front domu na działce nr 307/281? Chciałbym żeby dom (i kalenica) był wzdłuż drogi "czerwonej". W MPZP nie ma takiej informacji. Pozostałe domy front mają wzdłuż drogi "żółtej"

Dodatkowo martwi mnie czy nieprzekraczalna linia zabudowy będzie od granicy działki czy szczegółowo wg planu?
Geodeta twierdzi, że podział wykonywał na podstawie MPZP ale na geoportalu ewidentnie droga nie pokrywa się z tą na planie
Przy okazji chciałbym każdego mocno zachęcić do wykonywania odwiertów wstępnych przez geologa bo dwa tyg. temu kupiłbym działkę z 6 m wartwą organiczną (torf i pochodne).

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
24-02-2023, 17:05
" Przy okazji chciałbym każdego mocno zachęcić do wykonywania odwiertów wstępnych przez geologa bo dwa tyg. temu kupiłbym działkę z 6 m warstwą organiczną (torf i pochodne). "
- również tak uważam jak piszesz. Bez odwiertów i wstępnych badań gruntu - nie powinno się kupować działki !

- są tak małe załączniki do Twojego wpisu na FM, że nie wiadomo gdzie jest położona działka 307/281 ?

pawelch90
24-02-2023, 18:03
działka z niebieskim X 463846

zeusik6
24-02-2023, 18:25
w ktorej zechcesz w takiej bedzie, front bedzie od polnocy jesli zrobisz go od czerwonej drogi?

pawelch90
24-02-2023, 18:32
Spotkałem się z określeniem "ład urbanistyczny".. że niby powinno się nawiązać do domów w okolicy.

Chciałbym właśnie front od północy

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
25-02-2023, 10:02
działka z niebieskim X 463846

no i teraz w miarę widać wszystko :yes:

przy zagospodarowaniu działki moim zdaniem powinno walczyć się o PD nasłonecznioną część działki, Tym samym front budynku ( elewacja frontowa tj. od strony wjazdu na działkę ) powinien być od strony PN. To daje możliwość pełnego otwarcia budynku na " zieleń " i prawidłowe doświetlenie pomieszczeń dziennych od rana do wieczora. Oczywiście zdroworozsądkowo przeszklenia powinny być tak zaprojektowane od str. PD aby budynek się nie przegrzewał ( " kij ma 2 końce ).

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
25-02-2023, 10:06
Spotkałem się z określeniem "ład urbanistyczny".. że niby powinno się nawiązać do domów w okolicy.

Plan Miejscowy określa wszelkie parametry tzw. " ładu przestrzennego ", ale skoro wg załącznika mamy np. linie zabudowy nieprzekraczalne to nie znaczy, że elewacja budynku musi się na niej znajdować, może ale nie musi. Równie dobrze można odsunąć się budynkiem od niej.
Poza samym budynkiem jest jeszcze szereg innych elementów zagospodarowania działki, należy również je uwzględnić w zagospodarowaniu, aby np. nie wyjeżdzać samochodem tyłem z działki, a przodem - tj. zarezerwować sobie plac przed budynkiem z miejscami postojowymi.