PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor i problem z wyłącznikiem ciśnienia.



Robert1992
27-02-2023, 19:49
Cześć. Mam od paru dni zbiornik hydroforowy 200 l ocyn I wyłączniki ciśnienieniowy typu lca. Dziś zauważyłem problem. Mianowicie po wylaniu danej ilości wody przełącznik pstryka lecz pompa załącza się po jakiś 20 30 sekundach i dobiją wode. Wtedy przełącznik pstryka i się wyłącza. Pytanie dlaczego tak to działa z opóźnieniem. Wina po stronie elektryki czy hydrauliki ? Dodam że wyłącznika załącza się przy 0.5 bara a wyłącza przy 2 barach. Czy tu może być problem ? Przyznam się że trochę mi też studnie zalało przez jeden nie zakręcony zawór i wywaliło mi bezpiecznik. Czy to mogło uszkodzić pompę w jakiś sposób lub wyłacznik ciśnieniowy skoro działają ale z opóźnieniem ? Dzieki za pomoc i wszelkie sugestie.

CityMatic
28-02-2023, 06:47
Bardzo dużą masz histerezę tego zaworu. Kto Ci ustawił taki zakres?
Możliwości może być kilka, jedną z nich jest zanieczyszczenie styków elektrycznych zaworu. Pokrycie brudem,tlenkami może powodować w/w objaw spowolnienia załączenia. Trzeba to wyłączyć spod zasilania, oczyścić wysuszyć i po załączeniu sprawdzić działanie. Ustawić ciśnienie dolne na 1,2bar, a górne 2,7 Takie ustawienie sprawia brak tętnień ciśnienia na odbiornikach.
Być może wypowie się jakiś zawodowy hydraulik ale z reguły dobiera się ciśnienie do możliwości sprzętu i preferencji użytkownika.