PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa balkonu



rustin
28-02-2023, 12:44
Witam.
Krew mnie zalewa z balkonem, największa głupota w domu ale co zrobić po fakcie, do rzeczy.
Balkon wydawało by się, że zrobiony ze sztuką tzn masa asfaltowa, folia, styropian, wylewka, atlas duowoder i na to płytki klinkierowe, fuga atlas elastyczna. Co roku w zimie, pęka fuga w dwóch rzędach płytek, można ją wyciągnąć paznokciem, przez to jest nieszczelność i od spodu ok 5cm od krawędzie przecieka. Po za fugowaniu jest ok ale do czasu.

Chcę to jakoś naprawić i mam dwa pomysły, oczywiście wyskrobać fugę, ze 2-3 płytki już są głuche przy opukaniu więc od nowa je przykleić, tylko jakim klejem?
1. Zrobić fugę elastyczną np https://tytan.com/pl/produkt/uszczelniacze-silikony-i-akryle/uszczelniacz-poliuretanowy-pu-40-fc/ (ewentualnie sikaflex 11fc ale cena poszybowała 2x) , może wtedy nie będzie pękać bo będzie ciągle elastyczne, czytałem, że tak robią schody, tarasy balkony zamiast tradycyjnej fugi.
2. Wypełnić fugą ceramiczną, epoksydową, cementową? I na to dać żywicę bezbarwną, tylko na fugi https://alchimica.com.pl/plynne-membrany-poliuretanowe-polimocznikowe-hyperdesmo-t
Zastanawiałem się czy też nie dać takiej żywicy na fugi elastyczne typu jak w punkcie 1.

Mareks77
28-02-2023, 13:26
To jest balkon na piętrze?

Te 2 rzędy płytek pracują z jakiegoś konkretnego powodu ( błędu ) co objawia się pękaniem fugi.
Należy zacząć od wielkości płytek w okładzinie i szerokości fugi.
Co z taśmami wtapianymi w hydroizolację przy drzwiach balkonowych i po obwodzie z opierzeniem ?

d7d
28-02-2023, 14:50
Jakie masz wykończenie zewnętrznych krawędzi płytek?
Jakiego typu płytki na balkonie?

rustin
28-02-2023, 17:47
Czemu zawsze na tym forum odpowiedzi są nie na temat?
Ja wiem , najlepiej zerwać i wszystko poprawić, nie wchodzi to narazie w grę stąd pytanie jak naprawić, którym sposobem . Docelowo za rok może dwa będzie kamienny dywan .

Mareks77
28-02-2023, 18:53
Czemu zawsze na tym forum odpowiedzi są nie na temat?
.

Może są na temat tylko tego nie dostrzegłeś.


. Docelowo za rok może dwa będzie kamienny dywan .

Skoro sposób ma być na przetrwanie to od tego trzeba było zacząć.



Ja wiem , najlepiej zerwać i wszystko poprawić, nie wchodzi to na razie w grę stąd pytanie jak naprawić, którym sposobem .

Naprawa jest uzależniona od tego w którym momencie i gdzie był popełniony błąd.
Może się okazać że jest ona nie możliwa i w grę wchodzi tylko sposób na wstrzymanie degradacji okładziny lub balkonu.

hyd!op
28-02-2023, 21:07
Witam.
Krew mnie zalewa z balkonem, największa głupota w domu ale co zrobić po fakcie, do rzeczy.
Balkon wydawało by się, że zrobiony ze sztuką tzn masa asfaltowa, folia, styropian, wylewka, atlas duowoder i na to płytki klinkierowe, fuga atlas elastyczna. Co roku w zimie, pęka fuga w dwóch rzędach płytek, można ją wyciągnąć paznokciem, przez to jest nieszczelność i od spodu ok 5cm od krawędzie przecieka. Po za fugowaniu jest ok ale do czasu.

Chcę to jakoś naprawić i mam dwa pomysły, oczywiście wyskrobać fugę, ze 2-3 płytki już są głuche przy opukaniu więc od nowa je przykleić, tylko jakim klejem?
1. Zrobić fugę elastyczną np https://tytan.com/pl/produkt/uszczelniacze-silikony-i-akryle/uszczelniacz-poliuretanowy-pu-40-fc/ (ewentualnie sikaflex 11fc ale cena poszybowała 2x) , może wtedy nie będzie pękać bo będzie ciągle elastyczne, czytałem, że tak robią schody, tarasy balkony zamiast tradycyjnej fugi.
2. Wypełnić fugą ceramiczną, epoksydową, cementową? I na to dać żywicę bezbarwną, tylko na fugi https://alchimica.com.pl/plynne-membrany-poliuretanowe-polimocznikowe-hyperdesmo-t
Zastanawiałem się czy też nie dać takiej żywicy na fugi elastyczne typu jak w punkcie 1.

Opcja nr 2, tylko dlaczego akurat bezbarwna żywica ? Alchimica ma też płynne membrany w szarych kolorach
Czym wtedy uzupełnisz te fugi to nie będzie mieć większego znaczenia: membrana poliuretanowa złapie się zarówno do uszczelniaczy poliuretanowych które wymieniłeś, jak i do materiałów mineralnych. Tak czy siak będziesz musiał zastosować systemowy grunt.
Miej tylko świadomość i pewność, że pod żywicą nie zamykasz wilgoci, którą nagromadzi się tam do czasu remontu.

d7d
28-02-2023, 23:03
Czemu zawsze na tym forum odpowiedzi są nie na temat?
Ja wiem , najlepiej zerwać i wszystko poprawić, nie wchodzi to narazie w grę stąd pytanie jak naprawić, którym sposobem . Docelowo za rok może dwa będzie kamienny dywan .
Dostałeś pytani a nie odpowiedzi nie na temat.
Ty widzisz swój balkon, płytki i miejsca uszkodzeń a inni tego nie widzą więc się pytają.