PDA

Zobacz pełną wersję : Protokół z inwentaryzacji po odstąpieniu od umowy



tomot79
02-03-2023, 07:57
Witam
odstąpiłem od umowy na budowę domu z winy Wykonawcy- etap po stanie zero. Niestety Wykonawca nie pojawił się na tzw. inwentaryzacji -spisaniu protokołu. Są wady w wykonaniu, chciałem żeby to było ujęte w protokole ale wykonawcy ani widu ani słuchu. Co w taki przypadku zrobić- czy ten protokół jest niezbędny, czy jest jakiś wzór protokołu, czy mogę go sam sporządzić z dokumentacją fotograficzną???????? Kolejny problem to nie zwrócenie dzienniku budowy, czy mam to zgłaszać na Policje. Obawiam się że w dzienniku nie ma wpisów odnośnie zmian w budowie o których nie wiedziałem.

Mareks77
02-03-2023, 09:28
Protokół jest niezbędny także możesz go połączyć również z odbiorem stanu budowy zastanej przez nowego wykonawcę.
Dokumentacja fotograficzna będzie istotną częścią protokołu dokumentującą wady i wszystkie sprawy pozbawiając argumentów zarówno byłego jak i nowego wykonawcę.
Dziennik Ci musi zwrócić lub przekazać nowemu kierownikowi budowy.
Powiadomienie także pisemne za potwierdzeniem odbioru należało wysłać do byłego wykonawcy i jest ono takze dokumentem w sprawie.
W powiadomieniu należało zawrzeć zapis w którym informuje się byłego wykonawcę że nie pojawienie bez usprawiedliwienia na inwentaryzacji spowoduje że odbioru dokonasz samodzielnie wraz z nową firmą.
W razie problemów z Dziennikiem budowy Policja wraz z wcześniejszym powiadomieniem byłego wykonawcy.