PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż półki pod prysznicem



miodas007
09-03-2023, 17:55
Takie prozaiczne pytanie mam.
Mam takie o to dwie półeczki:
https://i.ibb.co/qjF9Rp8/Screenshot-2023-03-09-at-18-49-02-P-KA-AZIENKOWA-CZARNA-WISZ-CA-POD-PRYSZNIC-LOFT.png

Wystarczy że je przykręcę pod prysznicem używając wkrętów ze stali nierdzewnej ? Nie trzeba tego jakoś dodatkowo zabezpieczyć żeby się woda nie dostawała do tynku ? Jak kojarzę montaż innej półki to tam był paten że najpierw się przywierało uchwyty i tam była uszczelka.
Inna sprawa że dodane są dwa kołki ze stali nierdzewnej 6 mm krótkie dość - jakoś mnie nie przekonują więc pewnie lepiej wymienić na coś większego (zwłaszcza że mam cegłe dziurawke).

A takie pytanie przy okazji - są jakieś uniwersalne akcesoria do wkrętarek do wiercenia pod kątem - choćby na przykładzie tej półki wkręcać trzeba jakimś małym śrubokrętem - a to nie pierwszy raz jak by się coś takiego przydało.

vadiol
09-03-2023, 18:37
Kołki do mocowania w trudnych podłożach to Fischer. Do kupienia wszędzie. Na wewnętrzną stronę półki nałóż wałek silikonu bezbarwnego. To zabezpieczy przed wnikaniem wilgoci . Jak chcesz przystawkę kątową do wkrętarki, to za kilkadziesiąt zł już coś można kupić. Możesz też kupić za kilkanaście zł przedłużkę do wkrętarki ze sprzęgłem Cardana.